Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Weekend cu de toate si la noi :-)

Sambata, la cerera publicului, am facut spanac si ciorba de perisoare, piept de pui cu smantana si galusti, iar seara am trantit si un Tiramisu`.

Duminica dimineata am facut mancare de mazare, piure, gratare, cascaval pane, fishfingers, plus salata de cruditati.

:-))) dau edit ca uitasem: duminica dimineata am facut si papanasi fierti, am impartit cu vecinele :-)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc astzai sa-mi cumpar hrean sa pun gogonelele la murat!!Miersucri ma duc sa iau si conopida, a vorbit cu fermierul(a) [:)] si am sa pun si -in functie de marimea conopidei, un bircan la otet si unul la murat!!

 

Eu-v.am mai spus, sunt mare amatoare de acrituri din astea!!! [pk]

 

Sunt insa fara inspiratie ce sa gastesc astazi ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mă tentează și pe mine o ciorbă de perișoare. Leuștean proaspăt nu mai am, poate îmi aduce o colegă din grădina ei dacă o mai avea. La noi a fost vară zilele astea.

 

Am în frigider praz, conopidă, fasole verde. Pe astea le voi găti deci în următoarele zile.

 

Aaa, să nu uit, am descoperit recent sosul sriracha, din comerț, picant. Este bestial! Pe mici, aripioare de pui, cartofi prăjiți, pizza, pe orice merge. Am luat acum că de curând a început și copilul să mănânce picant, înainte nu luam că mi-era frică să nu- l confunde cu ketchup ul. Acum mâncăm amândoi, el bea lapte după, eu bere (numai în weekend!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...