Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

 

 

Voiam sa fac maine foi pentru “Alba ca zapada”, am constatat ca bicarbonatul de aminiu pe care il aveam e expirat din mai. Aici nu gasesc. Sa ma risc sa fac cu cel expirat sau sa folosesc praf de copt?

 

n-are ce expira, foloseste-l linistita. Stinge-l in otet sau suc de lamaie inainte, daca face bule e ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sarmale și ciorbe mănâncă, piftie nu pune gura. Nu i place textura gelatinoasă cred, deși jello mănâncă fără probleme ha ha ha! Exact așa eram și eu la vârsta lui. Știu că nuci cremă de zahă ars nu mâncam, că tremură ca piftia.

 

Pun mai târziu reteta de tort fara blat, tre sa o scot si copii, nu e de pe net.

Supa eu eram la fel cu piftia iar din sarmale mi cam numai umplutura! Deci ce sa mai cer de la alții!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar nu merge sa citez...din ce faci cordon bleu,porc,vita sua pasare?

 

Cred ca merge Gouda, sau Emmentaler feliata..

 

(voi nu aveti probleme cu forumul?)

 

Voiam sa spun ca si eu astept sa vad ce spune Fleur...nici fifi mio nu maninca sarmale, racitura, ciroba...nu-mi vine acum in minte vreo mincare romaneasca pe care sa spun ca o maninca.

Fac din piept de pui, ca sa manince și flăcăul. Altfel as fi încercat o Rulada de aia de care faci tu. O sa încerc alta data.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge sa citez...Letitia, desi e tare migalos d efacut, imi place si mie cordon bleu de pui!!!

 

Ruladele alea sunt o portie de persoana, nu cred ca gasesti o bucata asa mare sa faci o singura rulada!!!

 

Eu am fost la ultimele cumparaturi-de fapt ceva salata, rosii, castraveti...si cum timpul imi permite, am zis ca daca gasesc ceva carne adecvata, fac si racitura.Am gasit partea de sus a copitelor-la noi doar cu comanda poti procura celebrii adidasi, le-am pus deja la fiert, sper sa se inchege racitura.

 

Imediat condimentez si pulpele de gisca sa stea macar 2 zile la marinat si am s afierb si ouale pentru maioneza-pentru vinete si ciuperci.

 

Diseara...nu stiu, ceva cu piept de pui!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scapat de Craciun cu bine :-)

Nu am avut timp foarte mult, fiind la lucru, abia miercuri seara am apucat sa fac prima tura de baigli (am fiert rapid nuca, macul si am pregatit 2 bucati cu nuca, 3 cu mac). Joi dimineata am facut tura 2 (doar cu mac, 5 bucati, le am si distribuit inca asa calde :-)).

Am pus la fiert supa pt beouf si sarmale (am primit de la o gospodina minunata, cele mai bune sarmale mancate vreodata).

Sambata dimineata am facut un blat cu cacao (insiropat cu cafea) si am pus peste o crema de Nutella-frisca-mascarpone si gata :-)

Ieri seara am facut broccoli si cartofi dulci cu parmezan si somon la cuptor.

Sa vad cum ma organizez pt zilele urmatoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...