Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Un An Nou fericit tuturor ! [s]

 

Si a trecut si Revul :-) In 31 am bucatarit de toate (daca de Craciun a fost light), asa ca am inceput cu ciorba de burta pe oase cu maduve, racituri, salata de vinete, chiftele+snitele si branzeturi pe platou; am avut si somon si patrav la cuptor plus cartofi wedges.

Dulcele a fost improvizat, am facut o crema de mascarpone+frisca si am umplut coji de eclere cumparate si am luat si un tort demential de bun :-)

Ieri deja poftea lumea altceva, asa ca am facut paste cu sos de rosii, pizza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, trecura si sarbatorile.

 

La noi a fost invers. De craciun ne am facut de cap cu sarmale, piftie, carnati, cozonac( (asta l am cumparat), cornulete, linzertorte. 
De revelion file de somon, brocoli si cartofi la cuptor. Desert foi umplute cu crema de vanilie.

 

Azi pui cu sos curry si supa crema de cartofi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut de Revelion ( de 1 ianuarie mai bine zis) ouă umplute, pastă de ton, ciorbă de curcan, somon la cuptor cu cartofi noi și varză de Bruxelles, tiramisu cu portocale.

 

După am mai făcut o prăjitură cu foi cu miere și cremă de griș, îmi era dor de gustul copilăriei ( cea din poză).

 

Urmează un mic festin și de Sf.Ioan, că sărbătorim și eu și fi-miu. Planific o ciorbă, nu am decis încă din care, posibil tot din curcan, o mică salată boeuf, friptură de pui și de curcan, piure, varză de Bruxelles și murături.

Desertul nu l am decis, poate mai rămâne prăjitură, aș vrea și ceva cu fructe, mai văd.

(Vom avea invitați o familie, nu mâncăm doar noi toate astea)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...