Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vineri fusilli cu ton si porumb, sambata am facut pizza , a iesit foarte buna :-) Am facut o ciorba de perisoare si am umplut niste eclere (coji cumparate). Am facut si un blat cu cacao si am pus crema ramasa (mascarpone/frisca/budinca de vanilie) si deasupra glazura de cioco, am impartit cu vecinele :-)

Duminica am facut snitele si gratar, cartofi wedges, cartofi dulci+broccoli trasi la tigaie cu parmezan. Ieri am facut fasolica cu ciolan :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi e ziua de 500 kalorii...cum nu am chef sa ma duc la cumparaturi(de fapt de cind cu lockdown-ul mi-am propus si reusit sa merg doar o data pe saptamina la cumparaturi) astazi, am zis sa fac pentru mine din ce am in camara/frigider, asa ca m-am decis la spaghetti cu sos de tomate.

 

Sunt cam in dubiu cu caloriile astea la meniul asta, unele surse spun 300 kalorii, altele 400, altele chiar 500.

 

Oricum asta va fi meniul, o portie de spaghetti(cit incape in gaura obiectului aluia [:-)))] [:-)))]) cu sos de rosii.

 

Peste zi multa apa si cred ca ceva lapte batut cu un covrig.

 

Miine  as vrea niste macrou cu mamaliga si hrean, joi iar zi de 500-vreau sa fac piept de pui cu sos de mustar si ceva orez.

 

Vineri nu stiu exact insa simbata fac gulas de vita pentru doua zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am mâncat:

dimineața un wrap cu veggies

prânz o supa de pui

seara: veggies sautee cu o lingura de orez , 2 bucăți de ciuperci + 2 de conopida pane si o salata cu dressing de citrice ...și am băut un pahar de Șampanie ( nu am sarbatorit nimic) . Nu as fi mâncat decât salata dar nu mergea șampania cu 3 frunze 

 

maine  cred ca fac mancare de spanac cu vreo2 ciotoiase de pui (care le mănâncă numai William). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi mancam resturi din frigider....

În weekend o fasole bătută, neapărat o ciorbă sau supă la care nu m-am decis încă și un desert simplu ( clătite sau papanași, că am brânză de vaci). Și o bază pentru săptămâna viitoare, la care să fac doar garnituri apoi: șnițele sau chiftele, sau poate încerc pui în crustă de cornflakes.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, inccearca puiu in crusta de cornflakes. E chiar super buna. Trebuie sa il maruntesti un pic inainte insa.

 

Eu maine fac un curry de peste cu fructe de mare, si seara pizza home made ca ma bate a mica la cap de nu stiu cand.

Azi le-a pus dumnezeu mana in cap cu o supa crema de brocoli, varza de Bruxelles si alte nu stiu cate legume :)))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...