Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Redactor, o reteta , ceva ?!

Ca asa din poze nu ne dam seama ce o caramida aia de branza/unt sau ce-o fi.

Asa circula pe net,,,imagini, ma rog asa am vazut-o si eu, exact imaginile astea.

 

Eu personal nu pot crede ca e asa gustoasa-e drept ca eu pun mare pret pe gustul mincarii, insa niste rosii cherry bagate la cuptor cu o bucata d ebrinza si apoi amestecate cu niste tagliatelle..ma indoiesc ca -mi vor da papilele gustative pe spate.

 

Si eu fac astazi spaghetti bolognese, luni am facut cous-cous cu multe legume si piept de pui, ieri am avut ziua de 500 de calorii asa ca am facut piept d epui cu fasole verde, astazi spaghetti si miine am ziua de 500 de calorii, cum miine merg la cumparaturi asa ca voi procura si salata deci cred ca miine salata cu piept d epui.Daaa...pieptul d epui e un leit motiv in ziua de 500 de calorii insa imi place si-mi amageste probabil ideea de proteina!!! [:-)))]

 

Pentru we am in plan ciorba de perisoare, mincarica de ceapa cu ciotoiase, asta imi va ajunge pentru doua zile, sa vad ce fac pentru duminica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Redactor, o reteta , ceva ?!

Ca asa din poze nu ne dam seama ce o caramida aia de branza/unt sau ce-o fi.

 

e o bucata de feta de 200 grame pusa la cuptor cu rosii cherry, rozmarin si busuioc, ardei iute uscat, stropit cu ulei de masline, la 200 de grade 25 de minute. adaugate pastele, apa si lasat acoperit inca 20 de minute la cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

e o bucata de feta de 200 grame pusa la cuptor cu rosii cherry, rozmarin si busuioc, ardei iute uscat, stropit cu ulei de masline, la 200 de grade 25 de minute. adaugate pastele, apa si lasatl acoperit inca 20 de minute la cuptor.

 

Merci Rox și redactor pentru idee. E de încercat. Mie îmi plac rețetele cu puține ingrediente, simplu poate fi uneori foarte gustos.

 

Mă gândesc dacă merge și cu vânăta mea tăiată cubulețe...nu știu ce să fac cu vânăta  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Rox și redactor pentru idee. E de încercat. Mie îmi plac rețetele cu puține ingrediente, simplu poate fi uneori foarte gustos.

 

Mă gândesc dacă merge și cu vânăta mea tăiată cubulețe...nu știu ce să fac cu vânăta  [:-)))]

 

vanata ta merge sa faci Pasta alla Norma: prajita usor sau rumenita in cuptor, apoi facut un sos simplu de ceapa cu usturoi, rosii, aruncate inauntru vinetele sa se "cunoasca" si apoi pastele fierte. la final masline si parmezan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...