Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Weekend cu gatit, traditionale: sarmale, supa pe pui, beouf, salata de vinete si din ouale care nu s au colorat frumos am facut oua umplute :-)

Duminica la pranz am avut piure si costite si salata de cruditati.

Dulciuri am facut asa: baigli cu nuca si mac, rulada in foi de napolitane cu crema de cocos si am umplut foi cumparate cu crema de cioco.

Am impartit dulciurile si am adus la serviciu de toate :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu am fost ferm convinsa ca ieri sarbatorim floriile, am facut ca atare si urarile de rigoare [:D] doar o cunostinta m-a scos din...starea mea!!!! [:-)))] [:-)))] Ei...doua urari nu strica zic eu!!!

 

Mulțumesc oricum!

 

Floriile sunt cu o săptămână înainte de Paște și uneori coincid cu Paștele catolic, nu și anul ăsta când cel ortodox e decalat cu o lună față de cel catolic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul a fost : salata de vinete, crema de branza cu marar, ciorba de salata verde [il] snitzele crispy la cuptor, fritura de vitel, brocoli, salata verde, piure de cartofi.

Ouale vopsite le am cumparat.

Desert pasca.

Am mai vrut o crema cu frisca, dar mi s a stricat frisca dupa ce am batut o. Poate trebuia sa pun zaharul de la inceput??

 

Szy, buna ideea cu salata de cruditati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Meniul a fost : salata de vinete, crema de branza cu marar, ciorba de salata verde [il] snitzele crispy la cuptor, fritura de vitel, brocoli, salata verde, piure de cartofi. Ouale vopsite le am cumparat. Desert pasca. Am mai vrut o crema cu frisca, dar mi s a stricat frisca dupa ce am batut o. Poate trebuia sa pun zaharul de la inceput?? Szy, buna ideea cu salata de cruditati.

 

Cum s-a stricat frișca? S-a lăsat sau...?

Eu o torn într-un castron adânc și o bat cu mixerul până începe să se întărească, după care adaug tot zahărul (tos) și bat în continuare până se întărește de mai are puțin și se face unt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...