Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

. Azi nu fac nimic, sunt singura acasa,  mananc o sana si gata.

Iti tin companie ca am zi de 500 de calorii!!!

 

Ieri am facut un sos foarte gustos de bolognesse.Tot ieir am cumparat niste hamburgheri din peste, sa vad ce o fi de capul lor, sincer nu am mai vazut pina acum si asta mi-a amintit de perioada cind a aparut McDonalds-ul la noi, mie nu mi-a placut absolut deloc gustul hamburgherului(original macdonalds) si serveam hamburgheri cu peste care era foarte bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fac si eu un pui la sticla, cu cartofi si salata.

 

Am cumparat doi pui, doi "frati Petreus" dar mai mari, au vreo 3.5kg impreuna. Unul la sticla si pe al doilea il voi cioparti mai tarziu, pentru o ciorba sau chiar doua (pieptul cu os pt radauteana sau supa cu galuste) si un pilaf sau o ciulama.

 

In rest nu mai am inspiratie deloc.

 

Nu am rabdare sa fac chiftele, chestii mai minutioase sau sa prajesc. Vazusem compozitie de falafel si nu am luat din cauza asta desi ma tenta.

 

In weekend incerc muffins cu sos de mere si pere in compozitie,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am gatit asa: ciorba de perisoare, mancare de mazare cu carne de porc si pilaf cu piept de pui (astea de adus la serviciu). Seara am umplut cojile de eclere si le am glazurat cu cioco, dar mi a ramas multa crema asa ca am facut si un blat (umplu cu crema de vanilie + bucati de capsuni, taman buna de impartit).

Duminica am mancat carne de vita la kukta cu multa ceapa si cartofi natur + salata de cruditati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot lipsita de inspiratie, habar nu am cum va arata planul meu pe saptamina asta, astazi mai am niste cartofi la cuptor(care au ieist foarte buni dar si foarte iuti, am cam abuzat d epiper) si cred ca pentru mine am sa fac niste spaghetti cu ton.Linga cartofi am sa fac ceva pentru sot...habar nu am ce.

 

Miine e zi de foame [:-)))] [:-)))] iar miercuri poate fac si eu niste chiftele ca vad ca sunt "la moda".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...