Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

Eu tot lipsita de inspiratie, habar nu am cum va arata planul meu pe saptamina asta, astazi mai am niste cartofi la cuptor(care au ieist foarte buni dar si foarte iuti, am cam abuzat d epiper) si cred ca pentru mine am sa fac niste spaghetti cu ton.Linga cartofi am sa fac ceva pentru sot...habar nu am ce.

 

Miine e zi de foame [:-)))] [:-)))] iar miercuri poate fac si eu niste chiftele ca vad ca sunt "la moda".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost ieri la cumparaturi, la noi e liber simbata si asa evit si aglomeratia.

 

Am luat carne tocata d eporc, asa ca astazi o sa fac sarmalele si apoi le bag la congelator, miine am sa fierb pentru salata de boef, iar simbata fac salata si ciorba de perisoare.Poate fierb si sarmalele, daca nu le voi fierbe duminica dimineata.

 

Nu cred ca mai fac si friptura, pentru ca deja e mult, insa e si friptura pe lista.Vom fi singuri ca nu avem voie sa ne intilnim.

 

Pina atunci-azi e zi de foame, miine cred ca fac spaghetele care erau programate ieri-ieri a comandat fii mio pizza, simbata vad eu ce mincam...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi fac drob de pui și pască de brânză fără aluat (cozonacul l-am cumpărat). Și dezgheț carnea de miel.

 

Meniul de duminică va fi completat cu o ciorbă sau supă cu găluște, depinde dacă găsesc costițe de miel nu prea grase, mici și piure, salată.

Vom avea musafiri și unii nu mănâncă miel, cred că pentru copilul lor fac și niște chicken nuggets că altfel nu mănâncă nimic.

 

Azi și mâine avem supă cremă de conopidă, pilaf cu piept de pui și mâncare de fasole verde lată ( o bunătate).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat si paste fericit tuturor!

 

Sper ca ati terminat pregatirile, eu am fiert acum dimineata sarmalele(le-am avut la congelat si inca nu erau decongelate sa le pot fierbe asa ca le-am lasat pe azi), am facut 30 de sarmale in foi de vita pe care le-am impartit in doua, deci am pus intr-o olita mica vreo 15 si intr-o punga restul, nu avea rost sa le fierb pe toate ca nu se maninca.

 

Salata de boef e buna insa mai trebuia maioneza , stiam insa nu am vrut sa fac o bomba calorica, friptura nu mai fac(nici nu am mai scos carnea de la congelator) ca deja e prea multa mincare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...