Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

M-am intalnit recent cu mama unei colege de-a fetei si am observat ca a slabit atat de mult. Mi-a spus ca a renuntat la coca-cola, ea cica nu bause apa de ani de zile , numai cola, mai mult de 2 L pe zi. A spus ca e incredibil ca e sanatoasa inca, analizele pentru ficat si celelalte i-au iesit bune.

Eu nu imi amintesc sa fi baut cola, nici sucuri naturale nu beau.

 

On topic

In ultimul timp ma dau in vant dupa placinta cu legume, mai ales cu cartofi dulci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici noi nu bem cola, e o porcarie. Preferam apa minerala  [il] , copii mai beau suc de mere amestecat cu apa minerala.

Uneori in vacanta ma rasfat cu pepsi, dar f rar.
 

Collins, suna bine placinta, e cu foietaj? e cu foaie facuta in casa ? 

As face diseara niste langosi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am si eu de gand varza calita, din asta noua. Am o rata prin congelator de care vreau sa scap, eu nu mananc dar mananca ai mei, si cu varza merge beton.

Si pe mine ma bate gindul sa fac varza, dar nu cred ca in we asta.

 

As vrea peste. as vrea macrou prajit, cu mamaliga si hrean.Dar nu ma duc 40-50 km in Kaufland , doar pentru macrou.

 

Sa vad poate niste spaghetti cu schrimps astazi, miine un pui la sticla in cuptor cu cartofi prajiti , iar duminica niste friptura d eporc.

 

Despre cola...cred ca am baut un pahar in ultimii 2-3 ani, doar apa minerala!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka,adica meniu lejer? Din tot ce am facut am mancat putin,nu m-am porcit, de ex in ziua de Paste am mancat asa:

dimineata o felie de paine cu salata de icre, ceapa si ridichi, un pahar de cola 0

pranz o portie de stufat de porc, o felie de paine si o felie de chec cu lamaie

pe la 5 am mancat o felie de cozonac cu nuca si am baut vreo 2 pahare de cola 0

seara am mancat un ou rosu, un covrig(din aia gen de Buzau, nu mare)si o salata de rosii cu ceapa. Plus ca fac 10000 de pasi zilnic, chiar si mai mult, depinde.

 

Am si eu de gand varza calita, din asta noua. Am o rata prin congelator de care vreau sa scap, eu nu mananc dar mananca ai mei, si cu varza merge beton.

cum faci rata? eu ador carnea de rata. In weekend o sa fac picioare la cuptor cu salata de citrice si piure. Foarte bune sint,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum faci rata? eu ador carnea de rata. In weekend o sa fac picioare la cuptor cu salata de citrice si piure. Foarte bune sint,

Am facut si eu pulpe de rata la craciun, cu mere, la cuptor(ia sa caut reteta ca nu mai stiu exact unde o am) si desi am facut pentru prima data, au iesit foarte bune!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu pulpe de rata la craciun, cu mere, la cuptor(ia sa caut reteta ca nu mai stiu exact unde o am) si desi am facut pentru prima data, au iesit foarte bune!!!

Eu le pun sare și Chinese 5 Spice și le pun in cuptor la 200 de grade o ora. Ies foarte bune și crocante. Eu am cuptor electric.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,  nu te supara, te rog, dar in limba romana asparagus  inseamna o planta decorativa, ce nu se mananca.  Stiu ca asa e in engleza, dar in romana e sparanghel.  Ca tot e sezonul, am facut si eu azi sparanghel cu sos olandez si  cartofi natur . Traditional se serveste  si cu ou fiert si sunca de Praga, asta am ales si eu ca garnitura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,  nu te supara, te rog, dar in limba romana asparagus  inseamna o planta decorativa, ce nu se mananca.  Stiu ca asa e in engleza, dar in romana e sparanghel.  Ca tot e sezonul, am facut si eu azi sparanghel cu sos olandez si  cartofi natur . Traditional se serveste  si cu ou fiert si sunca de Praga, asta am ales si eu ca garnitura.

 

[:-)))] Atat am tot citit pe la Michelle de asparagus, incat eu chiar credeam ca asparagusul e sparanghel.

Asparagus aveam la mama acasa pe un dulap in sufragerie, insa planta de sparanghel n-am vazut decat in Germania pe camp. Asa, de la distanta mi se parea ca seamana intre ele, iar cand am citit si pe la Michele de asparagus, am zis ca gata, asta e!  [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...