Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

Pe langa supa cu galuste planificata, o sa mai fac  clatite cu magiun, mi-e pofta de cateva zile dar, na, lenea e cucoana mare...care cere de mancare.

 

Felul doi deocamdata mai incropesc cate ceva zilnic, cartofi pai la air fryer cu branza si salata sau spagheti cu ton. Sambata voi gati ceva mai serios, probabil pui si pulpe inferioare de curcan la cuptor si o mare salata orientala, poate ajunge pana luni-marti, sau o salata boeuf.

 

Judoka, foarte bine arata sufleul de brocoli, cu feliile de rosii deasupra, ar trebui sa mai fac si eu. E bun si rece de luat la pachet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hasmatuchi nu e cumva macris?

 

Cu leusteanul am facut asa, am luat doua pulpe mari de pui si am facut o ciorba de pui cu cartofi, dreasa cu ou si smantana.Leusteanul a mers la fix!  Am dezosat si carnea, ce mai! Nu mai mancasem asa ceva de ani buni. Abia astept sa repet:)

 

Judoka, ai pus si rosii la soufle?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Îmi mai place și hațmațuchiul, cred că nu am.mai mâncat de secole. Îl știți?

cica in franceza este cerfeuil, in engleza chervil. Am vazut in pepiniera, nu stiu daca este cel cunoscut in tara pt ca eu nu-mi amintesc sa fi mancat. 

 

mie mi-e pofta de urzici. Si mai culegea mama untisor (cand mergeam la urzici). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sambata am cumparat gyros pt princess ca eu toata ziua am fost plecata. Seara a vrut paste cu bacon si panna. Tot seara am facut budinci si o prajitura (reteta vazuta pe net, chec standard, pus in tava mare, in care am pus cu lingurita din budinca de vanilie si bucati de capsuni; a iesit minunata).

Duminica dimineata am facut ciorba de burta pe oase de vita cu maduva, apoi am prajit somon si pastrav, am tras la tigaie amestec mexaican, am facut un bol de chiftele, iar la cina am facut hanburgheri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am facut gratare mexicane cu legume mexicane la tigaie. 

duminica ciorba de perisoare si stufat de miel. Desert, 3 rulade cu gem (din care nu mai am nicio farama), ca vreau sa termin tot din camara :)) sa am unde pune gemurile noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am facut gratare mexicane cu legume mexicane la tigaie. 

duminica ciorba de perisoare si stufat de miel. Desert, 3 rulade cu gem (din care nu mai am nicio farama), ca vreau sa termin tot din camara :)) sa am unde pune gemurile noi.

Ce inseamna gratare mexicane?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...