Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

Si apoi venise weekendul si a fost musai sa mai gatesc :-)))

 

Sambata :ciorba de legume, cu multa conopida).

Duminica: ceafa la gratar , pastravi prajiti, broccoli+cartof dulce cu pamezan si o mancarica de pleutorus.

Seara am fost obligata sa fac paste cu sos de rosii.

Desert: fructe cu fructe :-)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si iar e luni  [fri]

Sambata am fost in plimbari, asa ca la pranz am avut hotdogi si fructe.

Seara am reusit sa fac supa de pui. Si am copt 2 blaturi.

Duminica e zi de bucatareala la mine, asa ca am facut snitele, chiftele si aripioare picante.

Am facut salata de vinete, salata de beuf si salata de cartofi cu oua, porumb si masline.

Am pregatit o dubla-crema de Nutella-frisca-mascarpone pt blaturi (taiate in 2 si unse si ele cu Nutella  [:)] ).

3 zile sper sa nu am treaba pe aici  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am avut friptura la cuptor si cum n-am mai avut cartofi, am facut niste spaghetti trase in ulei de masline cu usturoi si busuioc.

 

Am facut un plan la repezeala pe saptamina asta, nu am timp d estat in bucatarie , as aca vom avea niste paste toscana, tortilla cu carne tocata, gyros si ceva chinezarii...Ar trebui sa fiu in plan pina vineri, mai departe nu stiu!!

 

As vrea niste ardei umpluti si ciorba de perisoare dar zau ca nu stiu... ca nu-mi vine sa fac nici 2 ardei pentru mine si barbat-asa de pofta, nici 6 bucati-cam atit ies dintr-un kg de carne tocata sa mincam citeva zile.De asta-s in dubiu...

 

edit Pata calabresse nu toscana!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a pus aghiutza si am cumparat saptamina trecuta o limba de vitica. Suntem numai doi in casa, restul sunt plecati. Am facut limba cu ceapa si a iesit excelent, insa am tot mincat din ea si mai ramasese o portie pe azi la prinz.

 

Aseara am facut somon prajit, dat insa prin malai. Cu salata verde din gradina si quinoa. 

 

Am facut aluat de clatite, insa clatite facem dimineata cit se maninca. 

 

Seara asta e de gradinarit, vad eu daca fac ceva salata de cartofi cu peste marinat sau o carne fripta scoasa din congelator.

 

desert : fructe cu fructe cum spune Curcubeu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...