Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

Vineri am fiert porumb si am facut clatite, plus un ghiveci cu orez basmati :-)

Sambata am fost plecate toata ziua, asa ca am gatit ieri; am inceput cu o ciorba cu de toate, am facut varza rosie calita, mancare de ciuperci pleutorus, somon pt fie mea si pulpa de porc pt noi. Plus cartofi dulci cu broccoli si parmezan. Apoi fie`mea si a amintit ca vrea pt azi-maine cartofi frantuzesti si la cina orez cu lapte   [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hmmm...porumb fiert!!!Ce pofta imi este d eporumb fiert!!!

 

Astazi vreau sa fac o mincarica de cartofi, mai am citeva muraturi si poate se termina cu ocazia asta.

 

Miine as face ori paste cu ton ori cu schrimps, chestia e ca baietii nu maninca-cele cu schrimps i-ar place si lui fii mio insa nu sotului...deci, nu stiu exact miine ce voi face!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau s atrag o fuga pina la magazinul rusesc si sper s-o fac saptamina ce vine, sunt un pic mai libera, de fapt mi-am luat liber ca joi la ora 17 primesc a doua doza de vaccin si am zis sa stau linistita acasa.Daca ma simt bine, poate trag vineri o tura la rusi si iau mici, asa ca vom gratari si noi , cu mici!!!

 

Nici nu mai stiu ce am mincat saptamina asta, am facut mincarica de cartofi, am comandat la chinez(am descoperit ca am si eu la o distanta relativ ok un restaurant chinezesc, mincarea foarte buna, mi-a placut), oua ochiuri cu snitele de pui(cumparate), ieri am avut batoane de peste(???) in chifle si maioneza(emoulade-o maioneza aromata), astazi vreau s afac spaghetti cu shirmps iar miine chinezarii-dulce acrisor cu piept de pasre si orez.

 

Mai departe nu striu exact!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete szivarvany

Weekend cu gatit la mine, ca de obicei.

Sambata am facut ragu scutagliatelle, pt cina am avut ghiveci cu orez. Am decongelat vinete pentru o salata si am trantit o tava de prajitura la cuptor (Damen caprice varianta cu piersici si afine proaspete, am utilizat cu succes albusurile ramase de la ciorba si vinete :-))).

Am primit fasole verde si am facut o ciorba cu afumatura; pt miss am facut ciorba radauteana.

Duminica dis de dimineata am facut cateva chiftele si snitele din piept de pui , piure si salata de cruditati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...