Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.104


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

michelle, vin si eu la ardei umpluti si sarmalute, ca tare mi-e pofta!!!Daca sunt un pic mai libera saptamina asta si ne lasa si canicula, piate totusi fac si eu 3 ardei si doua rosii umplute!!! [:)]

 

La noi a fost canicula mare, acum a plouat dimineata dar e mai rau, e totul lipicios, parca suntem intr-o mare farfurie cu supa!!!

 

Eu m-am tinut de plan, n-am mai facut chinezarii ca n-am avut timp, am prajit niste crinati cu cartofi prajiti, in rest...asa cum am scris.

 

Nu am inca niciun plan, astazi o s afac o mare salata cu piept de pui-nu cu telina si mar cum fac eu d eobicei ca intr-un loc n-am gasit telina si in altul...am uitat!!! [batcap]

 

Pentru miine ceva friptura, nu stiu inca daca porc sau ciotoiase la cuptor.

 

Mai departe nu mai stiu, cum spuneam daca se potoleste caldura, poate fac ardei umpluti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi e canicula de nu mai stiu cind si o sa tot dureze...

 

sapt viitoare vreau sa fac sarmale in foi de varza acra (am pus intr-un borcan varza la acrit). le fac tot la oala slow cooker.

ieri am prajit niste cod, vegetale (ciuperci, caonopida, dovlecei ) pane .

astazi mancam ce a mai ramas

maine un bbq surf and turf 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

După două săptămâni de mâncat prin restaurante, nu cel mai sănătos, de mâine mă întorc și eu în bucătărie.

 

Mi- e dor de mâncare gătită, " de- a noastră". Ciorbă acră, ardei umpluți, brânză cu smântână cu mămăligă, să văd în ce ordine le fac.

Și la noi e caniculă, ardei umpluți, sarmale&co fac la slowcooker deci nu contează.

 

Nu știu cum faceți voi două sarmale, trei ardei. Când gătesc așa ceva, fac cel puțin 6 ardei mărișori sau doua rânduri de sarmale în oala de slowcooker, să îmi ajungă 3 zile cel puțin. Mie îmi plac sărmăluțele și reci.

Probabil la voi nu se mănânca același fel 2 zile la rând.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am trecut pe mancarea traditionala de vara : rosii, castraveti, branza, vinete :). Prin urmare am facut: salata de vinete, salata de conopida, mancare de vinete. se vede ca ne plac vinetele :).

In plus am gasit unele asa de dulci si bune. Am luat 12kg :))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gatit foarte putin, vineri gulas de fasole, sambata am fost plecate;

duminica dimineata am facut repede paste cu sos de rosii si o prajitura cu blaturi cumparate si o crema din frisca/mascarpone + fructe de padure.  Si cam atat. Aseara am comandat pizza.

Sa vedem cat ma pot sustrage de la datorie  [:-)))]  [ph34r]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...