Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

daca virusul nu va disparea?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Asa ai înțeles tu. Nu-mi pune vorbe in gura, ok?

​Nu ti-am pus eu vorbe nicăieri. Ai scris tu singura ce ai scris. 

 

Sigur ca așa am înțeles. Data viitoare încearcă sa fii mai explicita, dacă nu dorești sa lași loc confuziilor sau accepta ca se poate interpreta. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, eu cred ca fiecare țara va trece prin “tăvălugul” virusului mai devreme sau mai târziu. Pana la apariția unui vaccin care nu va fi azi, mâine, e greu ca lumea sa fie ținuta in case. Dar restricții vor fi, diferite de la țara la țara. Nu putem trai ca înainte, dar in linii mari aproape ca înainte. 
 

Inca totul e in derulare și e greu de dat un “verdict”. Sa luam totul zi cu zi. Deocamdată se fac transfuzii de plasma de la cei care au fost bolnavi și au anticorpi, celor bolnavi și exista un medicament care se pare ca da rezultate cât de cât. La noi s-a constatat ca a scăzut mortalitatea după ce au început tratarea cazurilor grave cu dexometazona. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca si virusul asta va fi ca si gripa spaniola. Vreo 2 ani, asa. Doar sa sistemul sanitar e mai avansat acum.

Si nu cred în eficiența vaccinului.

Eu cred ca virusul va muri de la sine daca nu se mai poate transmite si sper sa nu-l faca nimeni dintre ai mei pana atunci.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...