Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Gata am ajuns la pagina 150. Nu se  mai putea.

Am zis sa se faca capitol nou si s-a facut.

Am mizat pe Zola si pe pingouin - chiar daca e zburator si nu e ala de lapolul Sud. 

 

Au lipsit de la apel inulltimul timp, Strumphitza, Ioana, Mariana, Vivi, Black.

 

Maine dimineata la trezire va asteapta un capitol nou-nout cu pagini albe taman bune de umplut.

Voi dati cafeaua.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Merci, Viviana. Deci de asta voiai yu să știi de pingouins...cred că Au bonheur des manchots nu suna la fel de bine.

Eu tot pe aici, îmi aud ecoul...

 

Am revenit de la fotbal, au jucat pe ploaie, ei s- au bucurat să se revadă. Dar atmosfera schimbată, toate echipele pe un teren imens, sintetic, părinții dincolo de gard. Nici o distanțare între copii, numai fiu- miu purta mască, așa a vrut el.

Anul trecut au jucat în parcul din spatele blocului nostru, atmosferă relaxată, părinții în șezlonguri pe marginea terenului.

A, anul ăsta fiind mai puțini probabil i- a grupat pe doi ani după vârstă și E. e iar cu cei mai mici cu un an ca el. Pare un uriaș între ei.

Nimic nu mai e la fel...

Dar nu mă plâng ci mă bucur de orice strop de întoarcere la normalitate.

 

Otilia, m- ai întrebat de fetițele răpite. Nici o veste încă, nici un breaking news...

 

Vă las câte un espresso dublu.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Vă las câte un espresso dublu.

Il pun pe noptiera pentru maine dimineata.

 

La noi a venit un prieten de al fii-mii si fac fimulete creepy eating.

Am adus si cealalta bicicleta de la bloc, dar nu ma  impac cu ea. Nu mi-e buna. Am postura proasta, eu trebuie sa stau cu  spatele drept

Cred ca maine ma duc sa  mai iau o bicicleta. Am gasit una ieftina la dechatlon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Update, breaking news acum: au fost găsite corpurile celor doua fetițe, ucise, într- o zonă împădurită nu departe de autorută. Tatăl este căutat în continuare.

Sunt șocată, deși deep down mă așteptam la finalul asta.

Este șocant și că sunt tot mai multe astfel de cazuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu astept pana dimineata la cafea [:)] (care dimineata va fi pranz, c-am dormit adunat in ultimele doua nopti mai putin decat as fi dormit intr-o noapte normala de week-end). 

 

in seara asta am fost la ziua unei prietene, la "Aici". e o terasa pe malul Dambovitei, langa biblioteca nationala, la care imi doream sa ajung de cand s-a deschis (adica de vreo 2 ani) si n-am reusit pana azi. mi-a placut tare mult. nu mai stiu exact cum e acum, ca se schimba patronii si numele barurilor de la un sezon la altul, insa cand s-a deschis era a celor care in Vama aveau barul "Acolo" (chiar daca n-ati fost in Vama, poate ati vazut poze cu acest simbol al Vamii - care anul asta cica si-a schimbat patronul si numele in "Un bar" [:D]  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivianna , multumim pentru noul capitol!

'Neatza! Va mai aduc si eu o cafea, daca s-a terminat cea de la Viviana. 

Ieri am adus copiii din tabara. Sunt foarte incantati ca au mai adaugat experienta de calarit. Au perfectionat galopul si au incercat sarituri, care n-au prea iesit. Calutii se opreau chuar inainte de obstacol. Probabil isi simteau calaretii tematori.

Pe drum ne-am oprit la Viscri. Niste oameni f. fauni si aventurosi au parasit Bucurestiul acum cativa ani si au restaurat o casa saseasca aici (Radu le-a facut proiectul). A iesit superb, au refacut totul in stilul traditional sasesc, au mai adaugat inca o casuta si in vechea sura au facut restaurant. Casuta restaurata si cea noua sunt pensiune, iar ei locuiesc deasupra restaurantului, practic in sura. Gatesc doar cu produse locale, retete de-ale locului. Ne-am simtit foarte bine si am mancat divin. Si m-a bucurat ca erau turisti destui pentru vremurile astea, chiar straini. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...