Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Cati km inseamna 3 mile? Niciodata nu reusesc sa retin conversia unitatilor metrice vs imperiale.

Iti las cu dedicatie speciala 2 clipuri:

 

1 mila are 1,6 km. Vreo 4,8 km a marsalluit.

Le-am mai invaatat in America.

 

Sa vezi cand iti zice GPS-ul:  in a quarter of mile turn right.

Si da-i si imparte 1,6 la 4. Pana cand ne-am invatat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Glimmer, sanatate multa tuturor! Cum a ajuns sotul sa fie testat? A avut colegi cu simptome? 

 

 

Un coleg care lucrează în altă clădire a avut simptome și apoi test pozitiv. Toți au intrat în izolare, iar pentru cei care nu au lucrat acolo, printre care și soțul meu, s-au făcut teste. El și un alt coleg au avut test pozitiv, ambii fără simptome.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E oare posibil sa fie gresit rezultatul sotului?

 

Sper ca in spital nu intra in contact cu cei cu adevarat bolnavi. Oricum, e bine ca nu are simptome.

Nu inteleg de ce la sectia covid nu lucreaza medicul peste we. Cum adica de abia luni. E sau nu e urgenta?

Și noi ne-am pus problema că poate este rezultatul testului eronat. Însă nu avem cum să știm. Este în spital în secție de asimptomatici, sper să nu ia de acolo virusul, în caz că a avut rezultatul fals pozitiv. Este unui din motivele pentru care se izolează separat de noi.

Nu știu de ce e așa întârziată interpretarea rezultatelor, că există totuși medici de gardă. Plus că citisem că pot fi plămânii afectați și la cei care nu prezintă simptome. Habar nu am cum stau lucrurile, nu le-au spus nimic pacienților, nici că sunt bine, nici că nu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc. Soluția am găsit-o. Vreau sa ies din grup. 
 

Daniela, da, așa cumva ii voi spune. Și eu cred ca nu îmi vor duce lipsa. Nici eu lor :). 
 

In continuare vom lucra împreuna dar nu și in același grup, dar de intersectat ne intersectam oricum. 
Asta e, sper ca cine îmi va lua locul sa aibă mai mult noroc. Dacă șefa de grup va înțelege ce a greșit. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Vă mulțumesc pentru gândurile bune și pentru urări. Soțul e în continuare în spital, se pare că nu are șanse să iasă astăzi, cum și-a dorit, pentru că sunt multe externări de făcut azi, nu au timp să se ocupe de toate. După ce se va externa, va merge în izolare, separat de noi, cum am mai zis.

Astăzi a putut vedea și un medic pentru vreo 2 minute. Nu au discutat despre investigații, rezultate etc, le-a zis că dacă era ceva, se regăsea în tratament. Adică s-ar înțelege că pacienții își pot da și singuri seama despre starea lor după tratamentul pe care îl primesc. Tratament care oricum se administrează fără ca pacientului să i se dea prea multe explicații ce pastile sunt și pentru ce. Ermetismul ăsta mă cam scoate din sărite, dar ferească să ai ceva de comentat.

Glimmer, este exact ce a patit si mama mea in spital. Mama a intrat tot vineri in spital. Nimeni nu ii face o evaluare, ca de, e weekend, dar in schimb ti se dau pastile fara sa iti spuna pt ce.Nimeni nu comunica cu pacientul. Nu ai pe cine intreba. Se da un tratatement general fara o evaluare personala. Apoi nu te poate externa, ca cica nu au timp. Dupa mine este un abuz fara margini. Pacientii sunt tinuti ca intr-un lagar...Si stiu ca multi zic ca tb tinuti in spital ca sunt indisciplinati, dar asta nu e un motiv sa ii tina prizonieri in spital, si sa dea tratatment la care pacientul nu a consimtit..

Nu mai zic de resursele, spatiul, banii aruncati aiurea..

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi azi au hotarat Pt elevii de liceu. Școlile in Suedia sunt descentralizate și hotărârile se iau pe regiuni/kommun. 
 

La noi jumate din elevii de liceu fac naveta zilnic cu autobuze, cam 700 de elevi. Ca sa evite aglomerația din autobuze, au schimbat programul liceelor, vor începe la 9.30 pana la 17. Au pus extra autobuze numai Pt ei. Nu știu cum va fi, evita aglomerația din autobuze, dar de aglomerația din scoli nu s-au gândit. 
Silvia e însă bucuroasa, chiar dacă nu știe când și cum va mai avea timp de învățat, făcut proiecte, care nu sunt putine. Deocamdată e bucuroasa ca nu mai au școala la distanta. 

Scoala începe marți, 18 August.
 

Ea va începe călăria tot de atunci, de la ora 18. Va trebui sa își duca cu ea la școala echipamentul și sa meargă direct la călărit. E ceva de mers, va lua bicicleta. Pana in Octombrie, când o voi putea duce eu. 
 

Anja la voi începe normal? 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...