Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Nu am inteles de ce a fost o greseala ca s-au testat? Era mai bine daca nu se testau, erau purtatori de virus si il dadeau altora vazandu-si de viata in mod normal? 

 

 

 

Din punctul meu de vedere acum, după experiența asta, lăsând la o parte părerea doctoriței, era mai bine dacă se izola pur și simplu fără să se mai testeze, atunci când s-a ivit acel caz, la ei, chiar dacă era din altă clădire. Până i-a programat la testare, că e laborator privat, până au ieșit rezultatele, mai aveau puțin și terminau carantina și se mai scuteau niște cheltuieli, nu mai era obligat să intre în spital etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Silvi, bravo pentru sport! Daca si tu esti baba apai restul suntem mumii. Te rog fii mai sincera cu tine. Chiar esti tinerica.

 

Multumesc!

e drept ca varsta e doar un numar...dar eu ma simt tare baba.

pana de curand nu am realizat asta, dar de vreo 3 ani am inceput sa vad ca m-am schimbat si fizic dar si ca mod de gandire.

am riduri, par alb, burta, pete pe fata (de care nu am mai scapat dupa sarcina 2) in vara asta au inceput sa mi se umfle picioarele si mi-au aparut niste varice, nu mai am aceiasi mobilitate, nu mai am rabdare si nu mai rezist la nopti nedormite...

nu ma ''dau'' batrana ca sa ma alint, pur si simplu asa ma vad acum, batrana si urata.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Sa stii ca te-am notat si la nevoie te caut pe FB [flo2] .

Cine stie la ce mai avem nevoie... Astea au fost sincopele celor 3 luni de scoala online, a fost totul un haos, predat/ dat teme acasa, dar fara consolidarea materiei, lucru la clasa, cum se facea in mod normal. Intre 11 martie si reinceperea scolii dupa vacanta de Paste nu au facut nimic, dupa Paste, cand au mai dat niste ordine de ministru, niste instructiuni, a aparut si dl prof si a facut cateva lectii cu ei, rapid si superficial, cam 1 luna de zile, ca deja la sfarsit de mai-inceput de iunie se incheiau mediile, deci au pierdut multa materie pe drum. De asta am si zis sa mai fac cu feteel peste vara cateceva, sa consolidam ce nu s-a putut face ca lumea la ore. 

Ai dreptate, la inceput evaluezi "ochiometric" ce fel de numere sunt respectivele, functie de putere (para impara) si apoi ce semn rezulta la inmultire/impartire. Te uiti "asta e nr pozitiv, celalalt e nr negativ, produsul lor automat va fi negativ". Mi-am facut si eu ordine in minte cu ocazia asta si am inteles mersul.  [flo2]

Degeaba mă pricep la matematică dacă intru rar pe aici. [:-)))] La început de lucru cu puteri, până devine obișnuință pt elev, le spun mereu să se uite mai întâi la semn, apoi la număr. E cam ce a scris Daniela cu -1, dar la clase mici nu e ușor să îl privească pe -2 ca -1 × 2. Dacă pot fi de ajutor, mai repede văd intrebarea pe FB. Andreea Tui [flo2]    (nu că fetele nu s-ar fi descurcat, nota 10! ) 

 

Multumesc fetelor, mi-ati fost de mare ajutor.  [flo2]

Silvi, in mod sigur vei invata o data cu fetele, cand va veni vremea, daca apar probleme, apeleaza cu incredere  [:)] . Cine stie, iti va raspunde... depinde de problema sau de materie (poate nu e matematica). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna

 

Otilia, mersi de sfat. Nu vreau sa dau explicații amănunțite, ar însemna sa incriminez și cum vom lucra împreuna in continuare, vreau sa rămână așa, ca eu vreau sa ies Pt ca nu ma simt integrată in grup. 
 

Silvi, naprapat nu e medic. E naprapat :). Te-am lămurit, nu? :)

Am mai scris cred pe aici, am mai fost la naprapat. Văd ca in engleză e similar cu chiropractor, care exista și in Suedia dar nu e chiar același lucru. In fine, poți citi despre ce fac aceștia https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chiropractic#Philosophy

 

Din păcate umărul ma doare mai tare. Mi-a dar niște exerciții dar se pare ca nu au făcut deloc bine. Joi am iar “timp” la ea (scuze de exprimare dar am tradus din suedeza :)). Sa văd ce îmi face joi...

Da, la noi vacanța de vara e 2 luni. Care...a trecut! 

glimmer, îmi pare rău de starea ta. Sper sa o poți rezolva...

Sănătate multă tuturor! 
Ce spune fata ta, vrea sa practice medicina in Ro? 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...