Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

L-am dus azi pe fratelo la spital pt control si l-am si recuperat...i-au schimbat iar tratamentul pt Crohn...medicul de la gastro l-a trimis la asistenta care face tratamente, s-o intrebe daca poate sa-l faca azi...erau ocupati si nu aveau nici medicamentul...il va face vineri (ea nu lucreaza miercuri si joi)...imi place ca ei cauta mereu solutii, asta ar fi al 4lea medicament pe care-l incearca...sa speram ca va merge.

 

Am fost si la Ikea cu cumnata, am luat diverse de care nu aveam nevoie  [ph34r] chiar vorbeam cu ea de fratelo si imi spunea ca au luat cea mai buna decizie pe care o puteau lua, ca sunt ft multumiti de sistemul sanitar, de grija pe care ti-o poarta, de cum vorbesc, de cum te informeaza despre tot ce fac...si se gandeste cu groaza cum ar fi fost ca inca sa fie in tara, lui fratelo sa-i fie rau si sa trebuiasca sa mearga la spital.

 

Chiar radeam cu fratelo acum ceva timp, de cum explica totul ca la prosti...el stie procedurile, dar ei ii spun tot ce fac : acum bagam acul, va doare putin, acum aia, acum aialalta..zicea ca nici nu mai asculta, pt ca stie ce urmeaza...dar aici asa este, iti explica fiecare pas...ceea ce mi se pare normal si asa ar tb sa fie peste tot..ca sa nu mai vorbim de informatii, de cum iti raspund la intrebari...pun pacientul pe primul loc...chiar daca sunt profesor doctori...cel care se ocupa de el este seful clinicii de gastro, este profesor doctor...cand era internat, il vizita la cateva zile si-l intreba de sanatate.

Acum cand are o problema, ii trimite un e-mail si ii raspunde cel tarziu a 2a zi...daca trebuie sa-l vada, el se ocupa de programare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc din nou pentru gânduri și urări. Nu prea merge online-ul la problema mea, am nevoie de investigații, posibil și o intervenție (dar sper să nu).

 

Ella, sănătate fratelui tău!

Exact cum povestești tu acolo cu medicii ar trebui să decurgă lucrurile. Așa îi învață la facultate, așa sunt și procedurile. Nu știu de ce la noi nu sunt în stare/nu vor să aplice. Sunt convinsă că aceeași medici în altă țară s-ar purta așa cum trebuie.

 

Mihaela. fiică-mea nu și-a dorit până acum să plece din țară. A apucat să facă ceva practică și gărzi și a văzut cum stau lucrurile. Nu știu ce va hotărî mai târziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am aruncat sacosele cat colo, sandalele si sus m-am dus sa dau tot jos... Sophia de colo: free the boobs!!!  [alcool]  [:-)))]

 

 

Aseara am facut un pui pe smantana si eu cu Mr. l-am mancat cu mamaliga, ei i-am dat cu paine ca mamaliga ii sta in gat.  [bib]

Mr. se chinuia cu un os, voia sa culeaga toata carnea de pe el cu furculita si cutitul. I-am explicat de o mie de ori sa manance cu mana ca e acasa, ca doar eu asa mananc  ...

Ii zic: you`re so english! 

Sophia: be more romanian!  [pk]  [:-)))]  [:-)))]

 

M-am dus sus la baie sa ma spal pe fata sa ma racoresc. Fuga din spatele meu vine mandra, ma impinge la o parte sa nu cumva sa ii ocup tronul. (Nu stia de ce ma duc sus.) Se aseaza si face un pp lunggggggggg!

- you are always leaving it last minute! Why?

- because you get a bigger one! it`s like fishing, the longer you wait, the better the catch!  [:-)))]  [:-)))]

 

 

 

Sophia e cea mai tare!

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, e drept ca nu am vazut Corgi, dar nici in parcuri sau paduri nu am vazut. In schimb sunt foarte multi Border Collie cu care al meu se impaca de minune...el incearca sa ii prinda iar aia probabil ca isi imagineaza ca e oaie. Pe cei de marimea lui ii cam ignora.

 

[:-)))]  [:-)))] Bine ca macar se joaca impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Aici s-a mai racorit putin, sunt vreo 35 -38 de grade dar umezeala f mare, e sezonul musonic.

Ploua mai mult noaptea si au aparut tantarii care transmit dengue. Eu am avut acum vreo 7 ani si am sanse duble sa mor daca mai iau o data..deci stau cu spray ul in poseta si alerg intr-una dupa copii sa ii dau mereu cu repellent. Avem si niste stickers care se pun pe haine, si fabric roll on repellent, aparate de camera...un intreg arsenal [ph34r]

 

 

 

Sper sa fiti ok toti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer,

Sanatate multa.

Sa nu ai nicio indoiala ca ati facut ce trebuie cu testarea. Nu conteza ce spune unul sau altul.

 

sunt convinsa ca se va gasi  o rezolvare la problema ta de santate chiar daca acuma din teama/frustrare  nu vezi luminita.

Poti sa suni si la telverde Covid si la 112 si  sa gasesti acolo sfaturi sa-ti poti face analizele in siguranta pentru tine si pentru altii.

 

Asa cum eu am gasit pana la urma o solutie pentru sora mea asa o sa gasesti  si tu.

Oamenii nu sunt absurzi,  doar unii sunt excedati

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...