Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Glimmer,

Sanatate multa.

Sa nu ai nicio indoiala ca ati facut ce trebuie cu testarea. Nu conteza ce spune unul sau altul.

 

sunt convinsa ca se va gasi  o rezolvare la problema ta de santate chiar daca acuma din teama/frustrare  nu vezi luminita.

Poti sa suni si la telverde Covid si la 112 si  sa gasesti acolo sfaturi sa-ti poti face analizele in siguranta pentru tine si pentru altii.

 

Asa cum eu am gasit pana la urma o solutie pentru sora mea asa o sa gasesti  si tu.

Oamenii nu sunt absurzi,  doar unii sunt excedati

Mulțumesc pentru gânduri.

Problema e că chiar am sunat la 112 ca să întreb cum procedez dacă sunt în izolare și am nevoie de consult medical. Pas pe care îl regret și acum, dar e mult și urât de povestit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt singură la plajă. Bliss!

Băiatul e în tabăra de zi, azi cică spală caii! E foarte încântat, și eu mă bucur că îi place. Și locul unde e tabăra e foarte frumos, la țară, pe dealuri, lângă un râu.

 

La noi e caniculă și greu de stat acasă chiar cu AC. De la 6 dimineața au început picamarele și excavatoarele pe bulevard.ai durează o lună reparațiile cică dar nu cred că termină până atunci.

 

Așa că suntem plecați toată ziua de lucru a domnilor cu șantierul. Seara avem fotbal, mâine vizitez o prietenă și tot așa 

 

Glimmer, sănătate, să găsești o soluție la problema de sănătate. Panica nu ajută, sunt sigură că știi dar e greu de controlat.

 

Ella, să funcționeze noul tratamwnt al lui fratelo. Păcătoasă boală e Crohn ul ăsts, ex ul meu era suspect, avea perioade când era f rău, cu dureri și pierderi inexplicabile de greutate. Greu de diagnosticat și de tratat.

 

Strumphi, cum se mai simte Sophia, dar tu?

 

Ioana, tu ai mai rezolvat cu încheieturile și problema de jos?

 

Mihaela, naprapatul e un fizioterapeut din câte înțeleg. Îmi pare rău că nu ți a făcut bine, poate își face efect în timp.

 

Bun am inventariat toate suferințele de care ați spus, că sunt sigură că sunt mai multe...

Sănătate tuturor.

 

Mă duc să mai înot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, distracție faina! 

Neprapatul nu e chiar fizioterapeut, căci avem și din ăla ;). Am fost acum câțiva ani și la fizioterapeut dar pana la urma tot naprapatul m-a făcut bine. Am mers acum la altcineva decât acum câțiva ani și are alta tehnica, posibil asta sa fie problema. Nah, voi vedea ce zice joi. Chestia e ca nu e subvenționată și costa o grămada. Măcar de mi-ar folosi...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, sa ai mare calda si relaxanta! Bucura-te de libertate :)) [flo2]!

Glimmer, sper sa gasesti solutia la problema ta. Incearca un alt doctor. Ai pe cineva, medic, mai apropiat care sa te sfatuiasca/linistesca prin telefon? Eu inteleg perfect situatia in care esti, si stiu cat de abusrda este! Multa sanatate!

Strumph, pierdusem perlele mandrei! Dar m-ai distrat la ceas de seara! [:)] [:)] [:)]

Miha, eu am avut o problema cu durerea de umar/gat. Ma durea rau de tot, si am rezistat din Martie pana la sf de Iulie cand am ajuns la fizio. Mi-a dat exercitiile cu banda (ma gandesc ca si tie ti-a dat tot alea :))) Insa ce mi-a luat durerea cu mana, mi-a facut presopunctura pe 2 puncte extrem de dureroase. Apoi la o zi i-am zis sotului sa ma mai stranga in aceleasi puncte. La nici o saptamana am fost ca noua. Incerca si tu!

Ella, ma bucur ca ii este bine fratelui si ca ati luat decizia buna!

Noi, am reparat barca, si azi am profitat de soare si am stat la ancora! In rest, incep sa ma agit cu serv. Chiar mai voiam ceva program mai relache...Oi vedea cum supravietuiesc si anul asta!!! Prevad un an super stresant..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Amina, mie imi place asa marea in nuante de albastru si verde. 

 

Glimmer, cate zile mai aveti de izolare? Multa sanatate!

 

Viviana, sora ta cum mai este? Am pierdut sirul zilelelor de cand ai scris de fractura. Au trecut 3 saptamani?

 

Mihaela, eu la "time" ii spun programare la doctor/fizio etc.

 

Fleur, ce rasfat. Phoai, nu stiu cum este.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, exact asa sunt si ai mei. II recunosc chiar si in povestea cu schimbatul masinii. Sunt legati de casa, prune, vie, gaina, catel. etc...You name it!

Au suferit si inca sufera enorm ca am plecat din tara, ca "ce bine ne-am fi realizat acolo". Tot timpul ne-au torturat cu exemplele cum altii a joburi bune in RO, si ce  bine le este...

 

Vorbesti de rudele mele? Mama s-a potolit, acum e bunca-mea care mereu ne zice ca 'nu mancam cu 7 guri' ce ne-a trebuit sa ne ducem in alta parte. Cred ca se vad puternic lipsurile din per comunista, pentru ca bunurile materiale raman elementul cheie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...