Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Hello,

 

long time no chat...  s-au intamplat multe intre timp, bune sau mai putin bune, dar nu o sa ma lungesc. Eu am fost rau si inca sunt, imi mai dau durerile cate o pauza de o zi/juma de zi/noapte cand nu imi ies ochii din cap, dar in general mi-au cam tot iesit ochii din cap in ultimele 2-3 saptamani. 

 

Am fost la socri cateva zile, eu au fost plecati si noi a trebuit sa tragem motanul de coada, adica sa avem grija de el si sa ne jucam. Nick a muncit de acolo, nu si-a luat liber. Sophia a distrat pisica, a hranit ratele si alergat prin gradini si catarat prin copaci. A plouat 3 zile si a fost frig, am stat la gura sobei. Dupa ce au revenit socrii in weekend s-a facut frumos si cald, am stat afara pe teresa, mandra a jucat croquet cu Mr., socru de pe margine o invata pe Miss cum sa joaca. 

 

Am zis ca nu ma lungesc, va las cateva poze cu pisici, rate si papusi. Am un video cu Miss cu motanul jucandu-se cu o minge, atat de simpatici. O sa incarc ceva poze si pe fb si o sa pun si video ul.

 

Mai trec eu pe la voi, ma duc sa mananc ceva sa imi iau pastilele, apoi am de iesit sa iau cadou pentru o colega de-a mandrei. Mergem in parc dupa amiaza la party ca e ziua ei. Sper ca nu ne ploua, e tare gri si intunecat. 

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumphita, ma bucur ca ai dat un semn. Îmi pare rău ca nu te simți bine, in continuare. Foarte frumos la socrii tăi. Din poze arată ca ar locui intr-un mic palat :). Adică o casa mare :). Mi-e dor de poveștile londoneze, intra și scrie când ai timp [flo2] .

 

Eu mi-am luat micul dejun in pădure :)). S-au copt cireșele și e recolta frumoasa. Primul lucru pe care îl fac dimineața e sa ies cu W la plimbare. De obicei îmi fac tura pe o alee din spatele casei, Pt ca Morgan ne însoțeste dacă e afara. Dar azi a fost in casa și am mers in păduricea de peste drum, unde știu din anii trecuți ca e plin de cireși sălbatici, cu cireșe negre. Am mâncat cât a avut răbdare domnul câine sa ma aștepte :)).
 

Eu sunt pe terasa, lenevesc la umbra. E soare și e fierbinte, am îndrăznit sa pun picioarele la soare și arde! Ma simt in concediu..,dar revin la realitate imediat, ca plec la job.

 

Am pus ieri o tura de castraveți la covăsit și i-am scos azi la plajă :)) (la soare pe terasa). In afara de mine și de castraveți, nimic nou sub soarele gotlandez :)). Pana și animalele stau la umbra :). 

 

Zi frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi ploua si e frig  [zirea] am venit in pantaloni la birou. 

 

Strumphi, imi pare rau ca ai dureri...sper sa treaca....sa va fie de bine plimbarea la socrii, arata tare frumos.

 

Si noi am mancat cirese salbatice (mici, negre si ft ft dulci) cand ne-am plimbat sambata...erau undeva pe munte, la 1500m altitudine....nu le culege nimeni, pacat de ele.

 

Azi o recuperez pe mandra de la job si merg cu ea sa-si cumpere cate ceva....nu ca nu ar avea sifonierul plin de haine..dar cica nu-i ajung  [:D]

Dupa merg la manichiura; imi fac unghiile galben cu lila  [ph34r]

 

Exact la asta a gandeam si eu, ce se intampla cu fratelo in perioada asta daca ar fi fost in tara.

Ieri a fost cu nepotul la tuns, s-au plimbat pana acolo...cica sa-l mai scoata la aer, ca sta doar in boxa, unde are computerul pt jocuri  [:D]

 

O zi faina sa aveti, in curand o iau spre casa. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, helau,

 

strumphi, [flo2] . Frumoase poze din paradis.

 

La noi e asa putin innorat.

O sa ies cu biccicleta sa cummpar rosii si castraveti. Am pofta sa pun castraveti de vara.

 

Scriind mi-a venit un miros de friptura si mi-am zis oare cine gasteste friptura?

Cum cine gateste Eu gatesc.

nu e prima oara cand uit ca am ceva in cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am descoperit un grup pe facebook unde mmembrii pun diverse carti in format electronic.

foarte multe noi, mult mai multe decat am gasit in ultimul timp.

Am trimis invitatii. I-am trimis si lui B una pe FB au ceva timp.

 

 

https://www.facebook.com/groups/707102506491995/

 

 

Multumesc [flo] O sa ma uit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Strumphy, imi pare tare rau ca in continuare te simti rau. pozele sunt tare frumoase. sa va fie de bine plimbarea! [flo2]

 

Miha, ce zile tihnite ai...la mine e mereu alergatura si haos [batcap]

 

ella, spor la shopinguit cu mandra ta. eu am mai zis, tu ai fost salvarea fratelui tau, daca nu ar fi avut aceasta posibilitate sa vina la tine nu stiu daca avea vreo sansa in tara...mai ales ca a venit si covidul peste noi. 

 

roli, dupa mine nu e asa. covasit e lapte fiert care se covaseste cu o cantitate mica de lapte covasit anterior, sau smantana. laptele acru e lapte crud, pus la inchegat. soacra mea asa face si cu denumirile astea, in dobrogea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Danilea, problema mea cea mai mare e ca nu gasesti noutati in limba romana in bibliotecile free. Prefer sa cotizez la libris lunar pentru carti pe hartie [:)]. Recunosc ca m-ar tenta audiobookuri, sa ascult in masina. Cred ca as reusi si pe copii sa ii fac sa "citeasca" mult mai mult asa, ascultand de fapt.  

 

Audible are ceva carti gratis in perioada asta, dar sunt de literatura clasica. Poate ii tenteaza pe gemeni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astazi se serbeaza sf mucenita Iulia asa ca mica mea e sarbatorita [:)]

le-am adus la munca o prajitura si am primit laude, ceea ce este foarte intersant, avand in vedere experienta mea in bucatarie.

deseara comandam pizza. vine la noi prietena cea mai buna a Iulicai si apoi mergem la plimbare care o sa includa bicicleta si inghetata.

 

va multumesc de incurajari dar deocamdata nu se descurca inca singura cu bicla. se si supara ca nu poate...sper sa nu renunte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...