Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

roli, ca tine, dar fara vanturare (si cu ardei iute in loc de hrean, flori/bete de marar in plus ca si condimente) stiu si eu reteta de la tata. El asa ii face de cand ma stiu si ii tin perfect si peste iarna, doar apa rece cu sare. 

 

Fleur, Marion, concediu placut sa aveti!  

 

La multi ani Iuliilor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna ziua si la multi ani Iuliilor! nu stiam ca au o sfanta a lor proprie, cunoscutele din jur se serbeaza pe 20 iulie. o sa le informez!! [:D]

 

Viviana, tare funny ai fost cu friptura [:D]

 

Strumph, zic si aci, lasa jena si eleganta si prefa-te ca sa merji la spital. chiar trebuie. ma bucur ca v-ati relaxat putin la conac. 

 

Mihaela, Roli, merci ca mi-ati adus aminte de castraveti. sa pun si eu un borcan. 

 

Fleur, Marion, concedii frumoase si relaxante va doresc!

 

ca sa ma laud, pot sa va zic ca am facut un limoncello exceptional. nu mai cumpar in veci din ala industrial [:D]

 

precis am mai uitat sa zic una-alta, am o ceata pe creier care ma impiedica sa fac orice lucru mai complicat de 2+2 :(. mare cah.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, așa am făcut și eu intr-un an când am vrut sa fac castraveți Pt iarna numai in saramura. Pun mult hrean Pt ca îmi place. Degeaba, s-au înmuiat. De atunci n-am mai încercat. 

E de vina sarea. Nu stiu ce gasesti tu pe la suedezi, dar sigur nu e ok. Am patit si eu intr-un an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...