Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Oh, Laura, eu nu găsesc cornișon aici. Sunt castraveți destul de mari, poate se văd in borcanul de mai sus.  
 

Eu nu am beci. Ii țin in încăperea in care e spălătoria, e la temperatura camerei, uneori mai cald când merge uscătorul de rufe. Nu am unde sa ii țin altundeva. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Roli tu de câte ori ii vânturi? Scoți toată zeama? Cât timp ii lași in casa? 

 

Problema la noi este ca acum găsesc castraveți, maxim in August primele 2 săptămâni. Și e cald, oriunde ii pun. Nu am beci. Sa fie și asta o problema? 

 

In principiu la vreo 2-3 zile, deci de 2-3 ori in decurs de 7-10 zile. Cam atat am vazut ca dureaza pana nu mai fac spuma deasupra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ati facut pofta si de castraveti. O sa incerc si eu, desi nu prea imi ies retetele 'din ochi'. Nici nu ma mir, ca doar port ochelari  [:)]

 

Laura78, distractie placuta in concediu.

 

Miha  [il]  [il]  [il] pozele alea

 

Velvet, ai mai rezolvat cu apartamentul/ mutatul? Multa bafta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ati dat idei si am pus si eu castraveti "ametiti" (sotului ii plac nu chiar acri, doar un strop fermentati)...normal, azi ploua si castravetii mei sint pe terasa dar se anunta niste calduri sufocante in weekend asa ca sper sa iasa ceva de capul lor. Am pus marar, seminte de mustar, usturoi nou, cimbru si un ardei iute thai.

 

Mi-am luat o zi de concediu ieri ai am fost ieri in vizita la mama soacra (a avut radiatii la creier luni...se pare ca ultima chemo nu a patruns blood/brain barrier si au aparut doua leziuni canceroase)...la ea e o constanta batalie dar este un munte de pozitivitate si energie. Ma impresioneaza extraordinar!!!

 

In drum spre casa am oprit la diverse ferme si am gasit tot felul de minunatii (eu daca nu am iesit din casa mai deloc mi s-a parut extraordinara ziua!!!! Am luat cipuerci (chanterelles si inca vreo doua feluri), dovlecei fragezi, usturoi nou, visine (le-am cules direct din pom), rosii grase si frumoase (nu de sera), doua feluri de salata verde...hmmmm...abia astept sa ma infig in ele. Acuma ma lupt cu o paine pretentioasa. Am facut cu maia si bere neagra si e moale si lipicioasa...nu stiu daca iese ceva de capul ei. 

 

Vreau sa fac o prajitura cu visine...sper sa am timp azi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...