Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Laura25, foarte frumoasa bicicleta! [olala] Sa o folosesti sanatoasa ca tare bine mai suna drumul ala pe langa Bistrita cu vedere la munte! [bicla] Mi-ai facut dor de valea Bistritei, de munte... am 2 prietene, foste colege de facultate, care-s de pe valea Bistritei de la Borca. Superba zona, am petrecut multe veri pe acolo la ele, ba la una am fost si la nunta la sfarsit de Septembrie si erau munti aurii.. o minunatie! Mai plecati la Brasov in vacanta? Ori in Grecia? 

 

Anja, tu ai terminat tortul pentru maine?  [balo]

 

antmil, imi pare rau de soacra, ii doresc sanatate multa si sa nu isi piarda pozitivitatea si energia  [flo2]  tare bine suna periplul tau pe la ferme si cules de visine. Vreau si eu prajitura! 

 

mihaela, voiai sa vezi cometa? superbe pozele de aseara de pe IG!  [il]

 

velvet, hai cu mutarea si schimbatul norocului!  [:)]

 

Lauranico, Fleur, Ella si Marion si cine mai pleaca va doresc concediu placut si sa va incarcati bateriile! [pk] 

 

Noi in vacanta nu mergem vara asta, dar dupa ce m-a anuntat barbatul ca mergem la socri o saptamana mi-a spus sa fiu happy ca schimb peisajul si o sa am un nou set de pereti la care sa casc ochii  [batcap]  [:-)))]  O sa iesim in weekenduri la castele si gradini, cate un pub si cam asa o sa treaca si vara asta.  Ahh si o sa mai mergem cred in August cateva zile la socri sa il serbam pe Mr.  Sa ii faca soacra tort ca face niste prajituri bestiale. Sophia abia asteapta sa mai traga motanul de coada si sa se catere prin copaci. Soacra tot o roaga sa ramana la ei cateva zile si o aduc ei inapoi in Londra, ea nu si nu... 

 

M-am intins la povesti, ar trebui sa ma duc sa dorm ca am mari lipsuri si avem programat sa iesim si maine si poimaine. Sper sa tina si vremea buna si sa nu mai bata vantul rece ca pana acum, Iulie a fost cam prea rece. 

 

Noapte buna!  [nani]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumpf, ma bucur ca ai scris! Sanatate multa si cu umarul si cu celalalte!  [flo2]

 

Nici noi nu plecam in vacanta anul asta, oricum suntem pe toate listele negre posibile si imposibile, dar nici asa nu riscam. Nici aici la noi nu plecam... doar mai facem iesiri de weekend. Cautam locuri neaglomerate. Anul viitor poate va fi mai bine. 

Fetele s-au reapucat de sport de luna trecuta, noroc ca e vara si fac in aer liber... In rest prin casa, mai lucreaza cateceva, mai iesim seara prin zona, mai prin weekend... si aia e, vine toamna... vom vedea ce va mai fi.

SUcces lui Mr. la job!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! [:)]

 

azi sunt foarte matinala - nu de buna voie, am fost sa-mi scoata firele de la descoperirea de implant. apoi am facut o tura de cumparaturi (acum sunt in pauza si mai urmeaza o tura) si vreau sa fac vinete pane si gazpacho (asta probabil maine).

 

mai tarziu ies cu prietenele in IOR, la o terasa cu preparate de peste, all you can eat la 50 de lei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

shtrumphi, sanatate multa, sa te lase durerile! La Brasov mergem de vineri cateva zile, da, asta a ramas batuta in cuie. Mai departe, nu avem absolut nici un plan. Da, ne-ar fi placut Grecia, dar nu ne mai primesc decat in anumite conditii (test negativ covid facut cu 72 de ore maxim inainte. Sunt cozi la programare la testare,nu ai garantia ca te incadrezi in cele 72 de ore, apoi pt ca exista cerere la clinicile private preturile sunt destul de mari, iar la laboratoarele din spitale se fac doar la 7-10 persoane/zi, restul sunt rezervate de cei de la Directia de Sanatate publica, care testeaza pe cei ajunsi cu simptome la medic) si e stresul si bataia de cap mai mult decat face. Probabil ca vom face cateva calatorii mai scurte prin tara, in locuri unde nu am ajuns sau unde ne-ar placea sa revenim. Oricum, ideea e ca vrem sa ne pazim, sa nu intram in aglomeratii, deci nu vom merge in statiuni cautate de turisti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi imi vine masina acasa.

Nu una noua (as vrea eu), aia veche ca  a fost in service. CCS nu stie ca  am dus-o in service, ii fac o surpriza.

 

din nefericire nu stiu cand se intoarce. Nicci el  nu mai are un orizont de timp.

Sper, totusi, sa o faca anul asta.

sunt foarte suparata,  ingrijorata, e ingrozitor acolo pentru el de atata timp, obositor...

 

Si cu toate astea, e hotarat ca atunci cand ajunge acasa sa stea 14 zile in autoizolare, pentru ca asa i se pare corect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Pfui, eu tot pe terasa la soare sunt :). Nu ca nu as fi plecat de aici :), dar diminețile ma cheamă :). 
 

Aseară, mai bine zis azi noapte am fost sa “vedem” cometa. Scriu între ghilimele, Pt ca...nu am văzut-o! Și mi-e ciuda. Ca am văzut poze ca alții au văzut-o :). Aici, in oraș, deci nu aiurea...Mai încercam și azi. 
 

De câteva zile (defapt din concediu) încerc sa depistez cine e, cum arată și cum se numeste o pasare ce: 

1. ne-a “însoțit” tot concediul, adică peste tot pe unde am fost, am auzit-o cântând. Impropriu cântând, fluierând. 
2. In fiecare zi fluiera dintr-un pin de lângă terasa. Non stop. 
 

Ieri am fotografiat-o dar nu am obiectiv tele, însă am prins-o atât cât sa vedem cum arată. Aseară am reușit sa o depistam, cu Silvia. 
Este Pitulice fluieratoare (lövsångare in suedeza). Și tot aseară am aflat ca păsările au doua moduri de comunicare: unul prin cântat și altul prin semnale. Cântatul e in general Pt a atrage partenerul și am auzit Pitulicea primăvara, cântând. Iar semnalele le dau in diverse situații: de revir, de avertizare, de recunoaștere. 
Acum au revenit și sticleții și pitigoii și alte păsări ce încă nu le-am depistat sa ma încânte. De toate astea știam ca exista aici, dar de Pitulice nu...
 

In alta ordine de idei, nu știu ce sa mai fac cu gâtul. Nu am pățit așa ceva pana acum. Nu trece cu nimic, dar nu am alte simptome. E o durere permanenta și sâcâitoare. A mai trecut, a revenit. Cel mai tare doare noaptea. Mai trece peste zi cu strepsils sau ipren dar revine. A trecut o săptămâna... 

 

Azi am de gând sa merg la plaja dupamasa. Nu cred ca pot sa fac baie, e cam rece marea...sa văd însă cât e de aglomerat Pt ca e plin de turiști! Dacă e lume multă, nu stau. Voi merge undeva pe o plaja mai izolata și nefrecventata de turiști. 
 

Sâmbăta frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...