Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In alta ordine de idei, nu știu ce sa mai fac cu gâtul. Nu am pățit așa ceva pana acum. Nu trece cu nimic, dar nu am alte simptome. E o durere permanenta și sâcâitoare. A mai trecut, a revenit. Cel mai tare doare noaptea. Mai trece peste zi cu strepsils sau ipren dar revine. A trecut o săptămâna... 

 

 

Ai incercat sirop de muguri de brad? eu tocmai am facut un borcanel. Inca mai sunt muguri prin padure. Oricum, rau nu are ce sa faca.

 

La multi ani Anja! Petrecere frumoasa!

 

Laura, sa folosesti sanatoasa bicicleta!

 

La noi ploua si e frig si mohorat. Mai am o saptamana de concediu acasa. Dar am asa o senzatie ca irosesc zilele de vacanta fara sa fac nimic interesant sau relaxant. Doar mancare, spal rufe, vase. Nici plimbari nu am facut precum in mai-iunie. Plictisitor. Nici de gatit nu mai avem chef. Am mai si comandat mancare in lipsa de idei.

 

Fetele mele mici au primit in ultimul moment loc intr-o tabara de zi. M-au sunat luni ca pot veni de marti. Au aflat de tabara de la fetele vecinilor si am zis hai sa le inscriu ca oricum era gratis si fara conditionari. Culmea au mers din nou inca o saptamana si vecinele si numai bine ca le ducea vecinul, le-am luat eu. Dar de luni nu stiu ce sa fac cu ele. Piscinele sunt inchise, vreme nasoala. Am vazut ceva sala de sport deschisa. Macar sa alerge in sala aceea, au si perete de catarat, pot juca badminton. Sper sa le placa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Mi-ati facut o pofta de hrean... Fac lista cu ce vreau din RO. Deja am cerut samanata de ridichi negre, adaug si hrean, poate am noroc si se prinde.

 

Marar am pus si nu a iesit deloc :(

 

Eu am cumparat aici radacina de hrean, am pus in apa si a facut radacini. Serios.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, nu poate CCS sa se întoarcă Pt ca nu ii da voie firma la care lucrează? Are de lucru? 

Cum se mai simte sora ta? 

 

Nu se poate intoarce din cauza pandemiei.

 

Sora cea mare putin mai bine, dar depresiva rau

 

==

dar sa vedeti ce intamplare nasoala.

 

Cand a sunat acum o juma de ora telefonul si am vazut numarul lui soru-mea din California, acolo fiind 2 noaptea, mi-a sarit inima din piept.

Am rasuflat usurata ca  era mama, m-am dezusurat cand  am auzit mesajul: sora-ta e  bine, o aduce acum cumnatu tau de la urgenta din spital.

 

Am 2 surori fracturate. Una mai mult,, una mai putin.

 

Californianca a facut fractura de falanga la degetul mic de la picior. A stat in concediu medical o saptamana.

Ortopedul i-a spus ca nu are nevoie de injectii cu anticoagulant ca fractura e minora.

ei bine, nu a afost  asa. A  avut dureri ingrozitoare si i s-a ummflat  piciorul pana la genunchi.

Noroc ca si-a dat seama despre ce e vorba  a  ajuns la urgenta unde au operat-o si i-au scos cheagul de sange din picior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh Viviana...ce întâmplare! Bine ca e bine, sora ta mai mică. Multă sănătate! Și ei și celei mari. 
 

Otilia, nu am făcut niciodată sirop din muguri de brad, nu știu cum se face, dar nu e Pt tuse? 
Azi nu cedează nici cu strepsils durerea. Ieri ma bucurasem, mi-a trecut peste zi după un strepsils. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, cata sincronizare in familie.

 

Imi pare rau Viv. Chiar ghinion sa fie asa complicatii de la cel mai mic deget.

 

Ai grija cu plimbarile cu bicicleta  [:D]  Banuiesc ca tu esti acum psihologul de serviciu in familie.

La inceput am cazut de pe bicicleta. In genunchi. Am avut genunchiul umflat si dureros o perioada. Sper ca asta fost  toata portia mea de anula sta.

 

Cat despre  psiholog...inca nu am gasit ce sa-i spun cand ma suna si imi spune plangand ca a facut diaree.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...