Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Neatza! 
 

Roli mersi de cafeaua servita la răcoare, eu ma bucur de ea la umbra terasei, sunt 27 de grade. Soarele arde, nu se poate sta decât la umbra. Ma încânta fluierând ca in fiecare zi, Pitulicea. E foarte consecventa, in același pin, îsi fluiera revirul. Azi nu ii țin companie cintezele, mi-ar fi plăcut, căci fluieratul asta e cam obsesiv :)). 

 

Sa vedem ce născocim azi, dacă ieșim undeva. Silvia merge cu familia prietenului la plaja, vin imediat sa o ia. Diana e plecată in Falun la prietenul ei. Familie împrăștiată :). 

Viviana, ma miram și eu când ai scris de operație, la sora ta. Deși cred ca se fac așa operații, depinde unde e cheagul? Noroc ca e medic și și-a dat seama ce se întâmpla, a avut cum sa își ia analize și a ajuns la timp la spital. Sănătate multă și ei și surorii mai mari! 

La noi au zis ca săptămâna asta se mai poate vedea cometa. Probabil depinde de latitudine. Nu am fi văzut-o cu ochiul liber (de asta nu am văzut-o alaltăieri) dacă nu aveam binoclul și așa știam unde este. In plus trebuie sa fie senin, căci cea mai mică pâcla o poate acoperi. Eu am văzut poze dar in fotografii se vede bine. Din păcate nu am avut la mine obiectivul cu care pot face poze la astre, încerc la noapte. La noi e și dificil Pt ca e luminos cerul in vest, nu se întuneca suficient sa se vadă ușor cu ochiul liber. Cum ziceam, noroc cu binoclul. Silvia a făcut poze cu mobilul prin binoclu. 
 

Strumphitza, superbe poze și superba Miss!  [il] Distracție plăcută azi! 
 

Duminica frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mianna multumesc  [flo2]  poate ajung, dau o raita  [:)]  unde m-o lasa uberul, ca eu habar n-am unde-s strazile si parcul IOR  [:D]

 

strumphi minunata fetita ta  [il]  si frumoase poze  [il]

 

daca mergi cu uber-ul, baga direct "Bucataria lu peste" (ca mie mi-a recunoscut-o), dar spune-i si detaliile pe care ti le-am zis (de la glob, inainte pe Liviu Rebreanu pana la urmatoarea intrare), ca uberistul meu de ieri a incercat de 3 ori sa ne convinga ca el ne lasa la mall, ca atat stia in zona aia [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce drumetie, ce biciclete?! A plouat cu bulbucii bulbucilor si ploua in continuare de rupe. E gri, noroios, frig! Strumphi nu stiu cum o fi la tine, dar la mine e un fel de noiembrie.

Fata draga, zi te rog ca peste o saptamana e fain si soare si senin!!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, haideți in Suedia, ca ne topim de caldura! Dar trebuie sa ca grăbiți, mâine mai tine. Apoi vin ploi și se răcește...

 

Azi am fost pana la urma la un resort sa mâncam prânzul, apoi am colindat iar pe la biserici. 
 

Acum stam pe terasa, nu mai e soare aici dar e plăcut, rar se întâmpla sa putem sta serile așa...

 

De mâine la munca iar! Sunt tot dupamasa...

 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt sfaturi, mianna  [:)]  ce mananc acolo bun?  [:D]  si ce beau? ca nu conduc eu  [:D]

 

si aici a plouat cu spume.asa am condus pana la ai mei, o parte din drum.

ce-ti place [:)]

 

de baut noi am baut "Caii de la Letea" (alb, fireste, ca ne place), dar cum nu stiu daca esti de calibrul nostru, sa poti bea o sticla intreaga, sa stii ca au si la carafa.

 

la mancare stau foarte bine la capitolul fructe de mare; fireste ca au si peste, si, spre amuzamentul meu, au si sectiunea "pentru cei care nu stiu de ce se afla aici", cu cateva feluri din pui si porc [:-)))] gasesti meniul pe pagina lor de FB. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mianna  [:)]  sunt de calibru tau  [:D]  da' cu roze gheata  [alcool]  n-am FB  [:)]  multumesc. daca n-ajung acum, voi ajunge, ca-i aproape de unde voi sta. aproximativ aproape  [:)] 

 

poate ne intalnim acolo intr-o zi ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...