Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Fotografic sunt reușite. Dar nu din punct de vedere al poziției lui. Aveam nevoie de o poza in care sa stea așa cum stau câinii la concursuri. Va spuneam ca W va fi tătic. In 2 săptămâni. Cam de ziua lui :). El e din 1 August, ar fi mișto sa se nască și puii atunci. 
Tipa ce are cateaua (Ines o cheamă), vrea sa pună anunț când se vor naște puii și vrea sa ii vândă. INES e campioana și are poze in poziția aia faina. Ei bine, W nu a participat la niciun concurs (el e din părinți super campioni, fratii lui sunt campioni, poate știți cât de greu l-am obținut noi, fiind novici și nevrând sa participam la concursuri. In timp am avut propuneri sa îl lăsam sa participe cu alții, care se pricep, am refuzat și acum îmi pare rău...

 

In fine, aici sunt poze cum trebuia sa obținem și noi :). 

 

https://www.kennelsiggen.com/

E familia lui W, de la ei l-am cumpărat. Coada trebuie sa stea in jos, el pe toate 4 labele (el nu știe comanda asta, cum îl Opream, se așeza ;)). Coada nu am prins-o in poziție Ok, dar merge... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

S-a trezit mandra cu ceva muci. Nu-i de mirare, ca doar s-a balacit ieri in apa rece ca gheata  [:D]  Ii trece, nu ma ingrijorez. Mie mi-au inghetat degetele numai gandidu-ma cat e de rece, ea imediat si-a dat sandalele jos, ca are gene de viking [:-)))]  Afara era soare, dar doar vreo 20 grade...

 

Acum isi aduna ideile pe hartie sa ii scrie scrisoare Crinei. Dupa 6 saptamani intr-un final a ajuns si scrisoarea din Ro. Eu tot ii spun zilnic de cand am primit-o sa scrie sa trimitem raspuns inapoi ca saraca asteapta de atata timp. Sper azi sa termine sa apucam sa mergem la posta si sa nu dureze 6 saptamani pana ajunge in Ro.  [batcap]

 

Mihaela, ce frumos e Winston!  [cutu] Are mostenitori deja sau mai asteptati?  Sophia vrea si ea catel de cand tot admiram pe Ig un westie frumusel foc.  Ieri in fata pub ului erau cateva fete cu caii, au calarit pana la pub si au oprit pentru o inghetata si m-am gandit la Silvia ta. Ma bucur ca ai vazut cometa. Si eu ca si tine ma uit la stele ca matza la calendar, dar Sophia si Nick sunt pasionati. Cand am fost la socri au iesit in gradina si se uitau la stele. Nu mai veneau inapoi si era un friggg.. dar cerul senin si plin de stele. Plus ca in sat nu sunt multe lumini pe strazi si-s perfecte conditiile. 

 

Ar trebui sa ma misc de pe canapea, dar precum e sarbatoare nu fac nimic azi. Am de aranjat gradina ca a crescut iarba si buruienile, dar miercuri abia. Maine nici atat nu fac ceva, ca ma tem ca iar cad din pod  [:D]  [:-)))]  Aveam vreo 10-11 ani si eram la bunica la tara si mama a trebaluit in ziua aia. Ziua de dupa Sf Ilie in popor, cel putin in partea aia de tara de unde ma trag, se tine pentru a evita accidentele.  [fri] Deci am cazut din pod ca in ziua aia cica mama a muncit si eu am cazut din pod  [alcool]  Nu mi-am rupt nimic, nici macar o zgaraietura nu am avut, dar si acum mi-e frica sa ma urc in pod dupa aventura de atunci. Ma trimisese mama in podul casei sa ii aduc ceva ceaiuri, ca le avea la uscat agatate de grinda. Cand am ajuns sus si am dat sa pasesc in pod de pe scara, am pus genunchiul pe fusta si dusa am fost. Am aterizat la pamant pe spate. Chiar si acum am un gol in stomac numai aducandu-mi aminte. Intr-un suflet a ajuns mama in casa sa vada ce mi-am rupt/spart, m-am ridicat si m-a luat la verificat: ce te doare, unde? Nu ii venea sa creada ca am scapat intreaga.  [:-)))]  Deci buruienile pot sa creasca cat casa, rufele in cos sa se adune pana in tavan, eu nu ridic un deget [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, mie imi plac pozele, cred ca toate sunt bune [:-)))] aia mici, familia lui W sunt tare haiosi!

 

Strumphy, sa va treaca mucii! nu o grabi cu scrisoarea...sa scrie cand ii face placere, nu pentru ca e obligata. oricum, data viitoare o punem recomandata cu confirmare, poate vine mai repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Laura, sa stapanesti cu placere bicicleta. Imi place mult.

 

Miha, am pandit si eu apus cu cometa - de unde. Numai nori si ploaie, abia aseara se mai limpezise cerul. Poate in noaptea asta imi fac curaj. L-am gasit pe tipul asta care a fugarit cometa de la Stonhenge la capatul Galeziei: http://www.mathewbrowne.co.uk/ Are mai multe pe twitter daca ai cont. Are si un app, photohound, care spune unde sunt locurile cele mai bune sa faci foto, dar nu l-am incercat. EL: si aplicatia/ siteul https://stellarium.org/ cica ajuta sa gasesti locul bun de vazut stelele/ cometa.

 

 

Mianna, mi-e o pofta de saramura de peste... O sa caut, dar gasesc pesti cam slabi sau somon care mi se pare prea gras. Din ceva biban se poate face? Viv, parca tu le aveai cu pestele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine stie, Antmil? Ioana? Alte englezoaiace si ammericance...

 

Pe scurt m-am uitat la  un film Annapolis.

Am pierdut sfarsitul. si l-am vazut online subtitrat in engleza.

Am inteles eu in capul meu, dar cum is curioasa din fire trebuie sa ma lamuresc definitiv.

 

El midsphipmen (stiu ce inseamna) student la academia Navala Annapolis loveste un ofiter superior si primeste pedeapsa:

- 95 days' restriction - banuiesc  ce inseamna

- 95 demerits

Ce nseamna demerits in termeni navali, la ce se refera?

La un sistem de punctaj? il depuncteaza?

Sunt puncte penalizare cum avem noi cand facem balarii in trafic?

 

 

Habar nu am. Engleza mea nu se intinde pana acolo.  [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...