Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cred ca voi 4 sunteti exceptiile care actioneaza ambele frane odata. [flo2] Ca recomandare amprimit asta cand am cumparat bicicleta: se recomanda ca, in special la viteza, sa nu actionati frana fata (mana stanga) deoarece exista riscul rasturnarii. Actionati prioritar frana spate, dupa care va ajutati si de cea de fata daca este cazul. Copii nu se incurca in maini isi vor crea un reflex. Pe mine ma cunosti care actionez doar o frana. Niciodata nu mi-a trecut prin cap altfel.

 

:))

sa stii ca intrigata de acesta problema am facut un sondaj in grup si toti le actioneaza pe amandoua. Da grup mic :) de 8. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

:)) sa stii ca intrigata de acesta problema am facut un sondaj in grup si toti le actioneaza pe amandoua. Da grup mic :) de 8.

Trece-ne si pe noi la sondaj: doar o frana. De obicei pe spate. Eu acum doar pe fata, ca mi s-a stricat aia pe spate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai de aceea a luat-o razna epidemia la noi, pe de o parte nu se respecta mai deloc regulile și recomandarile, oamenii au lăsat garda jos de ceva timp și se batzaie fără griji sau apasari în vacante, malluri, zone de agrement. Pe de alta parte DSP urile nu-și fac treaba, n-au cu cine și nici nu sunt suficienți, autoritățile se bâlbâie, dau legi și ordonanțe imperfecte, lasă vid legislativ cu zilele, nu se fac controale, nu se aplica amenzi celor care nu respecta masurile, politia e ca și inexistenta, etc. Mulți dintre cei care ar trebui sa stea în izolare umbla brambura pe străzi, prin magazine, nu respecta izolarea. În spitale sunt asa de speriați de bombe și confuzi în privința procedurilor și fluxurilor, încât cei care ar putea (sa ia decizii) nu-și mai asuma nimic, nu mai fac internări, de aceea bolnavii cronici au probleme, li se amâna tratamentele, operatiile, internarile, șamd.

E o debandada totala, ma tem ca cele mai sumbre previziuni se vor îndeplini și în august va fi jale, cu rata de infectare și numărul zilnic de cazuri noi. Situație în care intra în colaps total sistemul sanitar, posibil sa revină restricțiile sau chiar starea de urgenta. Deja sunt 2 localități (sate) în carantina, una din Argeș, alta din Prahova, câte oare vor urma? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...