Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

 

Ioana, de ce am primit pedeapsa? [:p] mai multe poze cu gradina iti dau pe whatsapp daca vrei, ca sa nu mai plictisesc lumea pe aici. Sper sa tina vremea cu voi in weekend si sa nu va ude cat sunteti la ferma. Noi acum fost la Jimmy`s farm acum vreo 3 saptamani in urma si a fost vremea tot asa mohorata, dar macar nu ne-a plouat. 

 

 

Ca folosesti fierul de calcat cand te dor toate alea.

 

A tinut asa si asa, ne-am picurat un pic de tot, era ploaie de-aia maruntica, trebuia sa te uiti bine sa o vezi. Ne-a prins la final cand fetele sa dadeau pe o tiroliana. In rest a fost ok, dar frig. Stiam ca va fi, ca ferma asta e in varful unui deal (mai precis vreo 3) si mereu bate vantul, asa ca am fost cu straturi pe noi, mai iesea soarele, mai dadeam un strat jos si tot asa. 

Am batut dealurile, am mancat mure, am vazut un iepuras mic care m-a lasat sa ma duc langa el sa ii fac poza, cred ca nu aveam mai mult de 1.5m, am vazut copacul cu zane, fetele s-au catarat in casutele din copac si pe casuta piticilor, au alergat desculte prin nisip si l-au vazut pe Gruffalo. 

 

La noi a fost mai cald in aprilie, de imi crescusera rasadurile pe pervaz ca nebunele, si la inceput de iunie. 

 

De la ploaie multa imi mucegaiesc florile - abia apuca sa infloreasca si se fleoscaie :( Doar frunzoasele sunt ok: hortensiile si 2 bouga mici. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Masti, dezinfectant si bere garla!!!!!!!!!!!!!!! [alcool]

 

Poate si  un platou cu branzeturi din cele caprine si ovine romanesti cat si de alea fine si imputite garnisite cu fructe confiate, icre, ghiudem,  masline, rosii, castraveti cruzi, ceapa

Alune sa curga berea.

 

Poate si gratar (catering) asortat cu mici, carnati semiafumati, scaricica, pulpe de pui, ceafa de porc garnisite  cu cartofi prajiti si castraveciori covasiti. Si domnul Mujdei

 

Cafea la cerere, servita cu cornulete  cu rahat sau gem.

 

Daca le-o place porumbul fiert, tragem la sorti cine e mai treaz sa  ma insoteasca in lan  cu bicicleta. [:D]

 

Ce-as vrea si eu sa fiu acolo!

 

Ma bucur ca v-ati distrat frumos!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa intalnire ati avut! Sa va fie de bine!

Eu m-am intalnit cu Laura & familia si m-am bucurat ca i-am cunoscut. Laura e o fata de nota 10. Am fost in centru vechi. Destul de scurt, dar frumos. Iar copiii...are de ce sa fie mandra. Bianca e o finete de domnisoara, iar Rares un baiat chipes. Doi cuminti!

M-am simtit un pic prost, ca nu stiam cum apreciaza ea imbratisarile in  contextul actual, dar ea foarte deschisa si calda a facut primul pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

am venit cu toamna! Primiti?  [fri]  [:-)))]  E o vreme exact de stat la gura sobei si crosetat papuci, dar cica de joi incolo si tot weekendul o sa avem numai 30 grade. Atat de frig a fost toata luna Iulie, mai cald si frumos a fost in Aprilie si Mai, cand numai in soare si 25-30 grade ne-a tinut. Poate luna August o sa fie calduri mari de o sa ne dorim frigul din Iulie inapoi. 

 

Am admirat in poze toti pinguinii zambitori  [flo2] I-am cerut si eu mamei sa imi puna muraturi! [nebu] 

 

Am avut un weekend plin, ploios si adventuros. Sambata am fost la castel cu norii dupa noi, in drum spre casa tot drumul pe autostrada 2 ore ne-a turnat cu galeata de nu se vedea la 5 metri in fata, ba am stat si aproape o ora blocati pe autostrada din cauza unui accident, iar pe mine ma luasera niste dureri crancene din senin. Am scotocit prin portofel dupa pastile, am gasit ultimele calmante dar nu m-au ajutat deloc decat abia cand intram in Londra. Se mai calmasera pana am ajuns acasa, dar ajunsa acasa m-am dus in bucatarie sa gatesc cina si iar ma luasera, de nici nu mai aveam aer. Am mai bagat un pumn de pastile dar pana si-au facut efectul a durat. A terminat Nick de gatit, noroc ca nu era ceva complicat, doar somon la cuptor si legume la abur. Isi prindea urechile de aveam vreo ciorba prin oala.  [:-)))] Ieri am fost la pub la pranz, am plecat pe soare si frumos din Londra si ajunsi acolo deodata a inceput o ploaie de nici din masina nu puteam iesi. Eu in sandale, mandra cu rochita cu bretelute.. am stat in masina sa asteptam sa treaca norul fioros. Am iesit cand se mai potolise, eu cu fustele in brate, Sophia cu cardiganul in cap.. Odata asezati la masa a iesit un soareee... Vara englezeasca! [alcool]

 

Am de mers azi la shopping ca bate vantul prin frigiderul meu, dar cu asa vreme nu ma duc singura pe jos sa car sacose prin ploaie, ar mai trebui sa car si mandra dupa mine. Il astept pe Mr. sa termine si apoi mergem toti 3, ei 2 stau in masina si eu intru singura la cumparaturi. 

 

Ha... a iesit un soare glorios de cand tot tastez eu pe aici. Poate nu mai ploua si o sa fie frumos toata ziua. Aveam programat intalnire la parc cu fostii vecini si ma gandeam ca iese din schema, dar poate putem sa ne vedem sa se mai joace domnisoarele impreuna.  [bicic]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, deci si la voi a plouat sambata cu galeata? Mai bine mergeam la voi la joaca ca nu eram tare departe  [:D]  Tu zici ca nu mai trebuie sa pun mana pe fierul de calcat ever? dar pe aspirator or lawn mower?  [bat]   Chiar ca am fi ca in jungla daca nu mai fac nimic, doar daca il apuca pe Mr. harnicia. Oricum nu ar avea timp ca-i prins pana peste urechi in munca. Tu cum te mai simti cu mana? ori erau ambele maini dureroase? 

 

Roli sa iti fie de bine intalnirea cu Laura   [flo]  ma bucur ca v-ati putut vedea si imbratisa! 

 

Anja, au prins baietii peste? Parca ai tai baieti invatau pentru carnet? Au dat deja examen sau mai dureaza?  [auto]

 

Mihaela, vreau si eu waffle!!  [pofticios] Cum e Mira si libertatea? 

 

Silvia, sa ne dai de veste cand ajunge scrisoarea londoneza. Acum pe partea asta avem emotii, ma tot intreaba Miss daca stiu ceva.  [hagi]

 

Fleur, vacanta placuta in continuare! V-am admirat pe fb si vad ca va prieste!  [;)]  Cand reveniti acasa?

 

Am tocit tastele destul, plec sa fac un inventar la stocuri si vreau sa incep sa comand ce mai am nevoie pentru lucru, pe care vreau sa il reincep cat de curand. Mi-e tare dor de acul si ata mea.  [:I]

 

O zi frumoasa!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Gata iesirea , suntem acasa deja. A fost scurt si frumos, multe lucruri facute prea pe fuga, dar macar am iesit din ograda! Vineri am facut un mars (cica plaimbare, dar la ritmul de mers impus de sotul meu, numai plimbare nu a fost aia) de 12 km de la Cristian la Rasnov si inapoi. Am vrut sa vizitam cetatea, dar numai cand am ajuns acolo am aflat ca e inchisa pt renovari [alcool] , nu scria nicaieri pe internet.

Sambata am vizitat castelul Bran. Am mers pt ca cei mici nu fusesera si isi doreau , dar era o aglomeratie si o inghesuiala [smulgpar] . Am purtat masti de cand ne-am dat jos din masina pana ne-am intors, am incercat sa stam cat mai distantati de altii, pe la tarabe nu ne-am oprit deloc, chiar daca fii;mea a protestat.

Am fost apoi pana la Cheile Gradistei. Frumos, ne-a placut mult zona ( daca facem exceptie de ambuteiaje, lucrarile de pe drum, semafoare, drum ingustat, etc etc) , peisajele, cum e amenajat sus in varf de munte. Am luat-o la pas pe acolo, ne-am oprit sa mancam (un chelner tzafnos si uracios, mancarea a venit partial rece) , ne-a prins o ploaie zdravana si ne-a facut fleasca pana la masina.

Duminica am vizitat Brasovul . Am stat mai mult la gradina zoologica, ne-am plimbat prin centrul vechi, am apucat sa ne intalnim un pic cu roli. Mi-a placut maxim ca s-a legat conversatia de parca ne stiam de ani de zile. Si eu am avut ezitari lega de imbratisat (mie imi place sa ma imbratisez cu toata lumea) , ca ma temeam sa nu ii invadez spatiul personal. A fost fain, ar trebui sa ne vedem mai des!

Fii'mea a lasat o gramada de bani intr-un magazin de unde a plecat cu vopsea, panze, pensoane, hartie pt schite, tot felul de creioane. A fost singura care a facut "shopping", noi am evitat sa intram in orice magazin.

Locatia unde am stat ne-a placut mult: foarte curat, frumos, elegant, cu piscina interioara unde programau cate o camera pe rand, nu se intersectau persoane necunoscute, mancare buna, servire ireprosabila, personalul cu masti tot timpul, toata lumea atenta sa pastreze distanta, fiecare cu gasca lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi  nu ne-am imbratisat. Si sunt foarte imbratisatoare.

Mi-au lipsit foarte mult, mult. Prin ele  exprim mai usor  ce  simt pentru persoana respectiva.

 

Si acum mi-a zis Silvi: mai, ce dragut a  fost cu fetele!

 

Roli, da Laura e foarte calda. Prima  oara cand am cunoscut-o, gemenii erau mici, poate 3-4 ani, nu mai tin minte, iar ultima oara cand ne-am vazut a fost  acum cativa ani cand era in trecere prin bucuresti.

Imi  pare bine ca v-ati cunoscut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...