Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, dar aveai datele firmei (nume, CUI, J, adresa) jos de tot, pe pagina cu matura, îți trebuia doar contul. 

Înțeleg ce spui, mai ales ca de când cu aventura căsuței voastre, te-ai izbit de tot felul de situații, dorei sau incompetenți. Și te cred ca te-ai saturat.

Dar... 

Poate ca persoana cu care ai corespondat, convinsa fiind ca tu ai văzut deja datele firmei pe pagina lor sau poate le ai dacă ai mai făcut comenzi la ei, ți-a trimis ce mai lipsea, și anume contul. Sau poate e nou angajata și nu știe încă ce și cum, nu a întâlnit pana acum plata prin banca, majoritatea clienților plătesc cu cardul sau ramburs.

Dacă îți dorești și îți este utila acea matura, fa o noua comanda și achita cu cardul dacă acum ai banii în cont.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, contul nu e pe numele firmei care îți vinde produsul? Așa ar trebui să fie.

Probabil ca asa e. Ca m-oi fi gandit si eu la asta... Numai ca mie imi place sa fiu sigura 100%. Dar daca nu e asa?

 

Cand e  vorba de bani nu exista ce cred eu, exista numai  date complete pe care trebuie sa le primesc integral.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, dar aveai datele firmei (nume, CUI, J, adresa) jos de tot, pe pagina cu matura, îți trebuia doar contul. 

Înțeleg ce spui, mai ales ca de când cu aventura căsuței voastre, te-ai izbit de tot felul de situații, dorei sau incompetenți. Și te cred ca te-ai saturat.

Dar... 

Poate ca persoana cu care ai corespondat, convinsa fiind ca tu ai văzut deja datele firmei pe pagina lor sau poate le ai dacă ai mai făcut comenzi la ei, ți-a trimis ce mai lipsea, și anume contul. Sau poate e nou angajata și nu știe încă ce și cum, nu a întâlnit pana acum plata prin banca, majoritatea clienților plătesc cu cardul sau ramburs.

Dacă îți dorești și îți este utila acea matura, fa o noua comanda și achita cu cardul dacă acum ai banii în cont.

 

Eu  nu fac niciodata plati in conturile si dupa datele firmelor trecute pe site-uri ci numai dupa ce este trecut pe factura. Factura este documentul oficial.

Nu ai tu idee cat pot fi de diferite datele.

 Of course, ca pot plati cu cardul direct acum si of course ca mi-a trecut prin cap si asta. Numai ca mi  s-a luat. Nu mai imi doresc sa le fiu clienta.

 

E  vorba de un minim respect pentru client.

 

Persona cu care am corespondat era un el, sef departament marketing-vanzari- logistica.

 

Am gasit deja un aspirator vertical Rowenta 2 kg,  exact ce imi trebuie. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uh, v-am prins din urma! Mereu mai aveam cateva pagini de citit si pana cand le citeam se mai adaugau cateva si tot asa [:)]

 

Sunt intr-o perioada de stat mai mult la tara (anul trecut nu am putut sta mai deloc) si ma bucur de zile tihnite, cand tot ceea ce am de facut intr-o zi e sa nimic sau poate cel mult sa coc o paine [:)] Bine, si altele mai putin tihnite, in care ba mai suna contabila, ba prietena care are covid, ba cealalta care... Dumnezeu stie ce are.

 

Cred ca am apucat sa va povestesc putin in februarie ca prietena mea cea mai buna, in vizita la mine fiind, a avut o criza in care nu mai avea controlul unei maini si aproape nu mai putea vorbi. Mers la urgenta, CT - tumora craniana de vreo 8 cm. Long story short, au trecut 6 luni dar inca nu stie ce are. Sunt cateva tumori si in zona plamanilor (se banuieste ca e un limfom), insa nu a reusit inca sa isi faca o biopsie. Motive diverse, principalul fiind ca 41 de ani de viata sunt de ajuns si ca oricum nu are motive de trait. La inceput am facut ca toate cele incercand sa o conving sa caute cauza si tratamente, apoi oarecum am acceptat si eu ideea. Partea nasoala e ca are zile si zile, de fapt ce zic eu zile, minute si minute... Acum vorbim despre metode de înmormântare hlizindu-ne, acum plânge ca situația e oribila si ca ar vrea sa faca ceva dar nu are bani / fizic ori psihic puternic, acum imi spune ca se gândește la sinucidere, peste 10 minute ca vrea sa mergem sa isi cumpere sandale ori un nou epilator...

 

E un rollercoaster in care si eu am momente in care o consider extrem de curajoasa (e nebunesc sa ai ameteli zilnice si dificultati de respiratie si pur si simplu sa astepti sa mori, fara niciun ajutor medical) ca apoi sa mi se para ca e foarte lașa ca pentru un disconfort de moment isi poate pierde poate ani sau chiar zeci de ani din viata.

 

In fine, nu e ca si cum as putea-o obliga eu in vreun sens. Incerc sa ii fiu alaturi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In rest, suntem ok. Magazinul e si el pe +, clientii nu stiu din ce aluat sunt facuti dar pare ca nu au niciun stres, nici legat de sanatate (poarta masca, dar se vantura zilnic printre rafturi) si nici economic.

 

Catel se bucura de statul la tara, are perioade in care sta pana ajunge la punctul de fierbere pe pamant, la soare, apoi vine fuga si se lipeste cu burta de gresia rece din casa [:D]

 

La vacante nu prea ne gandim pe anul asta desi tare mult mi-ar fi placut cateva zile la o mare. Vedem ce o sa mai fie... Nu-s speriata de coronavirus dar nici nu vreau sa imi asum riscuri inutile, nici sa pun pe altii in pericol.

 

Am cautat si eu cometa doua seri, n-am prins decat niste stele cazatoare, cu telefonul mobil [:D]

 

116647074_3170120156399456_8199404423990

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Patrick! Sa fii un adolescent super cool, frumos, destept si sa o ascullti pe Rox :))

Rall, ce situatie grea! O imbratisare virtuala si multta putere sa iti suporti prietena.

Miha, condoleante pt fostul socru!

Pe aici, vreme ploioasa si vantoasa, dar speram sa se faca cat de cat frumos in weekend.

Marti dupa masa am fost la plaja, a fost o vreme superba, adica vreo 22 de grade, plaja numai pentru noi, apa rece :))

Cu ai mei, este inspre revenire. Inca sunt ff speriati. Tata e inca ff slabit. Insa toata situatia asta ne-a deschis mintea. In sfarsit ai mei au acceptat sa plece din Ro si sa se mute la mine. Am inceput deja sa studiez ce le trebuie ca sa ii pot inscrie in sistem, si iarasi spun ca am fost norocosi pentru ca lucurile s-au intamplat la momentul bun, caci sunt ff optimista ca reusesc sa indeplinim toate conditiile. Important este sa poata primi numar personal suedez (ca CPR-ul) ca sa aiba access la sistemul sanitar si cel de asigurari. Il astept pe tata sa se intremeze si in cateva saptamani ii aduc aici. As fi vrut sapt viitoare, sa mi-ai aduca sora mea, dar il astept pe tata sa isi revina.

In rest, Strumph ca ai intrebat, nu am inceput sofatul cu copiii, ca din cauza vacantei, nu i-a venit sotului aprobarea. Tb sa vina in 2 zile, au trecut 3 sapt....

Sotul e fff trist pe motive de barca :). Sambata cand a iesit la pescuit cu copiii a auzit un zgomot ciudat si a decretat ca s-a stricat nu stiu ce la motor....Deci a trebuit sa o aduca in curte pt reparatii...Alti bani, alta distractie...

Cam atata, in weekend, daca nu mai am alte evenimente neprevazute, vrem sa mergem la Karlskrona sa vizitam sau la danezi la niste castele... Sa vedem...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...