Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna ziua!

 

la noi se inmultesc cazurile. deja sunt confirmati oameni pe care ii cunosc, nu prieteni sau oameni cu care ma intalnesc dar pe care ii cunosc. cumva se strange cercul...la tara, la ai mei au inchis primaria...tata a intrat duminica in contact cu 2 persoane confirmate ieri.

 

Rall, imi pare tare rau pentru situatia cu prietena ta. nu poti decat sa ii fii alaturi [flo2]

 

anja, bafta cu relocarea parintilor [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, multă putere prietenei tale! Nu ar ajuta-o un psiholog? Mi se pare că este în faza de negare și poate o ajută să discute despre asta.  [flo2]

 

Anja, mă bucur că reușești să-i aduci pe ai tăi acolo, o să stați mai liniștiți.

 

Eu n-am nimic de povestit, doar aglomerație mare cu treburi la birou  [batcap] . De obicei perioada asta era mai liberă, acum nu știu ce se întâmplă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

cam liniste pe aici, se vede ca e vara si pinguinii in vacanta. Ori fara chef de vorba? 

 

La noi se anunta o mini canicula, de joi pana duminica!  [:-)))] Ioana, chiar si pe la voi zic astia ca o sa va scaldati in 26-28 grade. Fa bagajul pentru mare, soare si nisip intre degete  [8D]  Cand vine soacra?

 

 

O sa mergem pe undeva, sa vedem. Am luat si eu juma de zi libera vineri sa ma bucur de caldura, iar azi ma duc la coafor. Mi-e cam tarsa... 

 

Soacra nu vine, ca tocmai asta ziceam, mi se pare riscant ptr ea sa se perinde prin aeroporturi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! 

Rall, nici nu stiu ce sa zic legat de prietena ta. Imi pare rau ca nu vrea sa lupte. Mama a tras de ea cu o dorinta de a trai incredibila. A acceptat orice tratament, orice procedura, numai sa mai fie cu noi, orice zi a contat. Ea nu are familie, oameni care sa o motiveze sa lupte? Tu intr-adevar,nu poti decat sa fii langa ea... 

 

Anja, cu siguranta veti fi cu totii mai linistiti daca parintii tai vor fi langa tine. Inca odata, sanatate mulra si imi pare rau de experienta traita. Am inteles insa ca lipsa de personal si aglomeratia de cazuri in Pitesti este reala si o problema foarte grava. Asta e ... de asta trebuie sa ne ferim si sa avem grija de noi mai drastic, poate, decat in alte tari. 

 

Am admirat poze cu englezoaice frumoase in peisaje de vis. 

 

La multi ani feciorului,Rox!! Sa fie sanatos, fericit, iubit,cu mult noroc si un pic de intelepciune. Concediu placut si relaxant iti doresc! Imi pare rau ca nu piteti pleca nicaieri.

 

Eu am fost zapacita zilele astea, ne-am mutat biroul in alta locatie . Am avut de impachetat f multe, mutat, despachetat, verificat conexiuni, setari, facut cumparaturi de diverse ce ne-am dat seama ca ne trebuiesc. 

A fost si una din surori in vizita , am stat pana tarziu pe balcon la povesti, am iesit in plimbari, a fost frumos. 

 

Azi mai plecam un pic de acasa, ne vizitam rudele din Ardeal. Avem pe lista Aiud,  Alba Iulia, Cluj ( vor copiii neaparat), poate o zi in Apuseni, daca reusim sa ne organizam. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!
La mulți ani lui Patrik și altor sărbătoriți pe are i-am ratat! Să aibă toți parte de noroc și viață bună!

 

Îmi pare rău să aflu și vești triste... multă putere să aveți, să treceți cu bine prin toate! Este greu de dus neputința asta în fața întâmplărilor vieții.

Am citit cu oroare despre pățaniile părinților Anjei... Din păcate sistemul nostru este așa, în mare majoritate. Ce spun autoritățile pe la tv cum că situația este sub control, este pentru imagine și liniștirea populației. Bine că tot răul ăsta a dus și ceva bun pentru voi, ca familie.

 

Strumph, multă sănătate îți doresc, știu că am mai zis-o, dar e de-a dreptul eroic felul în care înfrunți durerile zilnic.

 

Noi încercăm să ignorăm sabia de deasupra capului, ca să zic așa. De fapt cred că e ceva ce vine natural, odată ce pericolul devine ceva obișnuit, cotidian.

 

Fiică-mea a rămas traumatizată după sesiune sau în general după anul doi, (care se zice că ar fi cel mai greu), și nu știu cum să o fac să nu se mai frământe pentru unele lucruri care consideră ea că îi strică... nu știu, „imaginea”, stima față de sine sau o fac să simtă că pierde încrederea în propriile forțe. Îi tot zic să-și adune forțele, pentru că în viitor va întâmpina chestii și mai grele. Iar sistemul ăsta de examinare online a creat niște inegalități mai ales între cei care au luat examenul în iarnă și cei care l-au picat atunci și l-au dat acum online, pentru că a fost total schimbat sistemul de examinare.
În fine, chestii complicate. S-a hotărât să dea examen de mărire a notei la o materie.

 

Despre concediul din vara asta încă n-am idee dacă și cum va fi, nici măcar nu aducem vorba. Evităm cu grație subiectul, pentru că nu avem nicio idee și parcă nu ne dă ghes inima să admitem așa, la modul definitiv, că cel mai „safe” ar fi să nu plecăm nicăieri. Dar în jurul meu lumea pleacă într-o veselie (prieteni, colegi). Sper să revină cu toții sănătoși, spre binele tuturor.
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie asta mi se pare 'de speriat' cumva, ca e sef de departament. 

Exact! Ca nu iti inchipui ca nu stie ci numai ca e sictirit de munca pe care o face si are respect 0 pentru client.Totul pe repede inainte sa fie bifat ca fost facut.

 

Crezi ca mi-a trimis vreun email in care sa se scuze, sa regrete neintelegerea? Nu.

Doar atat: comanda dvs. a fost anulata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...