Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah, ce imi plac generalizarile...toti tiganii sunt hoti, toate blondele sunt proaste, toti bugetarii sunt incompetenti! 

Am vrut sa scriu ieri, la prima postare legata de bugetari dar am zis ca n-are rost, fiecare cu opinia lui, dar acum ca vad ca merita toti sa le fie crapat capul am simtit nevoia sa intervin. Asa e, sa ii gazam mai bine, sa ii impuscam sau sa ii omoram cu pietre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu bratele deschise si cateva cuvinte despre tine!

In primul rand buna tuturor si multumesc de primire! M-am intors pe DC dupa o absenta...indelungata si am descoperit ghetarul ...unde chiar nu intrasem niciodata in trecut - habar nu am de ce... Dar am fost surprinsa sa vad ca voi inca postati zilnic ..ca in vremurile de glorie ale DC ului

Despre mine - sunt stabilita in UK de approx. 13 ani dar sunt detasata destul de des cu serviciul - actualmente sunt in India. Sunt casatorita, si am un baietel de 9 ani si o fetita de 11. Desi noua chiar ne place aici , situatia este destul de stresanta, lipsa zborurilor comerciale si inmultirea alarmanta a cazurilor de covid ne tin efectiv blocati aici....Copiii incep scoala luni si nu au fost nicaieri vara asta...noroc ca avem facilitati destul de bune unde locuim dar a trebuit sa amanam 2 vacante, si multe alte iesiri :( Sper ca voi ati avut o vara mai frumoasa!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, ai avut ieri doua mesaje in care nu te-ai referit la un gen de bugetari ci la bugetari, in general.

eu lucrez in sistem dar am lucrat si la privat, am fost si somera... am intalnit angajati implicati, harncici si destepti si tot atatia prosti, lenesi si incompetenti atat la stat cat si la privat. 

poti reclama un functionar care nu isi face cum trebuie treaba si te incurajez sa faci asta. daca la privat patronul face ce doreste in cazul unei reclamatii la stat exista proceduri standard. functionarul reclamat intra intr-o comisie si va primi o mustrare, un avertisment, i se va opri o suma din salariu pe o anumita perioada de timp. dupa asta nu va avea dreptul sa promoveze. 

doar in felul asta poti schimba atitudinea functionarilor care nu vor sau nu stiu sa isi faca treaba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

mai aveti cafea? Iar s-a trezit mandra la 7 si ceva, a 2 a zi la rand  [ups]  De mine nici nu mai zic la ce ore ma trezesc ca deja am vechime. Nu stiu cum de se trezeste Miss asa devreme ca la camp la prasit nu are de mers  [:-)))]  [:-)))] Ea care se trezea la 10-11 inainte.... ptiu, sa nu o deochi. Si-o fi facut intr-un bun final plinul de somn? Mult i-a luat, din martie pana acum!  [clo]  De cum se trezeste direct pe lego e gramada. A inceput sa isi construiasca un tour bus si l-a burdusit cu de toate: baie, bucatarie, terasa, flori, instrumente muzicale, scara... Oare de aia nu poate dormi, de grija autobuzului?  [alcool]  

 

Cald azi la noi iar, ieri am avut vreo 28 grade. Cald, dar placut cu briza. Am stat in gradina toata dupa amiaza si m-am prajit, mai bine spus rotisat.  [:-)))]  M-am tot invartit sa imi bronzez picioarele, ca iar eram mai maronie pe laba piciorului si nu merge sa port fuste si rochite asa in dungi  [batcap]  [:-)))]   Am inca foarte multe fuste si rochite noi nepurtate, ca m-a pus naiba sa imi iau multe pentru noua silueta si precum iulie a fost friguros, nu prea am apucat sa le port si oricum nu iesim decat in weekenduri.... sper sa fie cald in August sa apuc sa le port si sa nu prind proportii sa nu mai incap in ele. Aia ar fi mare problema!  [fri]

 

S-a copt ieri Mr. in mansarda si a avut o zi plina si obositoare. De luni incepe iar altceva, la naiba! Il tot plimba pe unde au nevoie de oameni cu experienta, mai seniori asa, ca tot e cu mult par alb in cap.  [:-)))]  A fost pe Covid, apoi a revenit la Brexit, de luni incepe pe vaccinari  [8)]

 

Pfii ce cald e! Deja 22 grade si e abia ora 9! O sa avem 33 grade azi si o sa ne coacem.Sper sa ma mai bronzez putin si sa nu mai fiu in dungi  [:D]

 

Ieri dimineata ca tot s-a trezit Miss asa devreme a stat cu mine pe prag la cafea. Vorbeam cu sora mea pe whatsapp si ii povesteam cum stam noi pe prag impreuna si admiram albinutele pe levantica. Fac o poza cu noi 2 sa ii trimit surorii. Ma uit la selfie:

- Oh my, look at my tired face!

Sophia: my face is better than yours!  [zirea]  [:-)))]

- Thanks Miss! 

 

Aseara le-am facut pui la cuptor si eu cu Mr. am mancat cu o salata de toamna de la mama. Mai aveam un borcan ascuns in capatul dulapului, tinut special pentru mai tarziu. L-am desfacut aseara si l-am dat gata, dar pana sa il terminam i-am facut poza sa stiu ce sa ii mai cerem mamei, ca la cate feluri de muraturi ne-a trimis sa nu lansam comanda gresita  [:-)))]  Ii zic lui Mr. ca ii trimit poza mamei pe whatsapp. 

Sophia de colo:

- mamaie, SOSS!!

-???!??

- Save our Sad Souls!  [:-)))]  [:-)))]

 

Deci acum stiti de ce suntem suparati, ni s-au terminat muraturile!  [help]  [:-)))]

 

Ma duc sa imi mai fac o cafea si iesim in gradina la soare. Mai trec eu pe la voi!  [hot]

 

[fuga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...