Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Mihaela, Roli, ma bucur sa aflu mai multe despre voi! Mihaela, locuim in New Delhi de approx. 18 luni dar tot pe teritoriu britanic ...ca sa zic asa. Mai stam cam tot un an si jumatate ...daca se linistesc apele si vii in vacanta in timpul asta...sigur ne vedem la o ...cafea :))

 

Roli, India aia exotica inca nu am apucat sa o decopar cu adevarat, am calatorit destul de putin in interiorul Indiei,gandindu-ne ca avem tot timpul, fara sa ne treaca prin cap ca aproape tot anul asta va fi sters din calendar :( Dar intr-adevar inca ne surprinde in fiecare zi intr-un fel sau altul... O sa incerc sa atasez niste poze recente.Luni, am mers sa jucam tennis si ne-au inconjutat o haita de maimute..copiii incepuseea deja sa planga...Astazi m-am trezit cu un paun in curte...Cat despre tantari si alte creepy crawlies...sunt cu mile pe aici.

 

Laura, cred ca si eu imi aduc aminte de tine..de alfel nick name urile multora dintre voi imi sunt cunoscute..chiar dupa atata timp in care nu am mai intrat pe site. Copiii merg la scoala americana aici, au multi prieteni si deocamdata nu ii deranjeaza mutarile frecvente, sunt obisnuiti. Dar se apropie de adolescenta si atunci poate se vor schimba lucrurile.

 

Monica ..si noi vom incepe scoala tot online :(( Va fi greu si pentru noi si pentru copii.

post-62534-21428_thumb.jpg

post-62534-412565_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana, imi pare tare rau. In situatia ei este f greu. Poate o ajuta sotul, fata pt partea cu spalat/schimbat si tu cu mancarea....

Sunt carantinati acasa, nu? I-au si testat, sau direct 14 zile carantina si daca nu dezvolta simptome, gata?

Imi dau seama cat e de nasol, printr-un concurs de imprejurari ti se strica si zen-ul de il mai aveai (+ alte probleme, daca aveai ceva de rezolvat, plecat etc)

Astazi a iesit colegul pozitiv. E  deja in spital, se simte rau. Ultima interactiune cu el a fost miercuri.

Momentan nu a ajuns acasa, da declaratii cu liste cu cine a intrat in contact.

Asteapta sa primeasca ceva oficial in legatura  cu carantina.

Deja biroul/institutia e  inchisa pana luni,  se dezinfecteaza, toti sunt trimisi acasa.

Ei sunt optimisti ca nu o sa pateasca nimic.

 

Soru-mea o sa se descurce. Mai greu, dar o sa treaca peste. Am scuturat-o putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Sunt liberă we asta. Resimt ca merg la job 100%, nu mai am timp de mine, de nimic :(. In plus, in 3 săptămâni ne pleacă un coleg, suntem deja așa de puțini. E criza adevarata, nu știu cum ieșim la liman. Efectiv nu este personal care sa lucreze. Dacă cineva se îmbolnăvește, nu avem rezerve...sunt tare îngrijorată dar încerc sa nu ma afecteze. E unul din motivele Pt care am ajuns in medical exact acum un an. In fine...

 

Azi W împlinește 5 ani, o sa ii facem un tort cainesc :).

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu de ce nu se pot edita mesajele...

 

Viviana, of ce situație. Sper sa fie totul Ok cu familia nepoatei tale. Și cu sora ta. Imbratisari, sa le poți duce pe toate... 

 

Azi e soare și ceva mai cald, vreo 22 de grade. Sa vedem ce fac. Al meu e cu garajul, nu cred ca îl urnesc undeva. 
 

Sâmbăta frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Lara, bine ai venit! Maimuța din poză nu pare tare pașnică, sper că în realitate sunt doar agasante, nu periculoase.

 

Viviana, Silvia e în regulă acum, nu? (zic de atacul de panică). Sper să se rezolve cumva situația surorii tale, cât mai trebuie să stea imobilizată?

 

Mihaela, ce drăguți sunt puii mici  [il]  [il]  [il] !

 

Rox, concediu plăcut și odihnă multă  [pup] .

 

Eu nu mă laud cu nimic, doar m-am enervat ieri pe Waze și Google maps, căutam sediul DHL din oraș și amândouă m-au trimis pe coclauri [smulgpar] , m-am mai și certat la telefon cu prietenul nostru căruia trebuia să-i trimit un pachet prin DHL.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

 

 

Viviana, Silvia e în regulă acum, nu? (zic de atacul de panică). Sper să se rezolve cumva situația surorii tale, cât mai trebuie să stea imobilizată?

 

 

Eh, nu e bine,  a ramas traumatizata.

 

Soru-mea mai trebuie  sa stea imobilizata inca o  saptamana.

Incercarea va urma dupa, cand va trebui sa faca primii pasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o tura in nordul insulei, la ferme. Am cumpărat castraveți sa mai pun la murat, dovlecei Pt mâncare, voiam și zmeura dar era gata. Am fost apoi la o ferma de vaci care vând lapte și produse lactate super gustoase. Le luam din magazin dar de când cu puzderia de turiști, nu am mai găsit. Acolo la ei la ferma aveau, dar e la o ora de drum, nu pot sa merg oricând :(. M-am aprovizionat acum Pt 2 săptămâni, sper pana atunci sa regăsesc in magazin. 
 

Si apoi am fost la vânătoare de...borcane! Da mai, nu am găsit nicăieri borcane, acum ca m-a apucat brusc pusul de murături...pana la urma am luat din cele mai mari ce am găsit, de 1,5 l. 
 

As pleca la plaja, al meu bocane la garaj, nu e nicio plăcere sa stau pe terasa... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello,

noi astazi am curatat stejarii de crengi uscate. sotul s-a urcat pe o scara la peste 10 +m inaltime cu drujba. F scary! dar ne-a ajutat Dumnezeu si am terminat cu bine.

 

in bucatarie ne pune cineva faianta. mai au un pic si termina [pk] ...

 

apoi rasuflam usurati cu alte 2 proiecte taiate de pe lista.

 

saptamana viitoare continuam noi cu amenajarea backyardului, pus niste tevi de scurgere, panza, si apoi scoarta de copac. o sa fie ceva de munca, facem cand putem dar o sa arate f bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...