Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

viviana, eu sunt convinsa ca in cazul Silviei (dar si al altor tineri) trairile, manifestarile biologice sunt reale, nu inchipuiri si ipohondrii. Ii doresc din suflet sanatate si sa isi gaseasca echilibrul in vremurile astea nebune. 

 

Dar imi mentin parera ca generatiile pe care le crestem noi sunt mult mai sensibile emotional, mai putin inclinati spre lucruri practice si nu e vina lor, in nici un caz. Pur si simplu asa a evoluat societatea, lumea in care traim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, insula este Texel iar informatii despre spital gasesti aici https://www.ecomare.nl/en/

Noi am mai fost  pe insula in urma cu 5 ani in luna august dar a fost frig Si a batut vantul ingrozitor. Nu mi-a placut si am zis ca nu mai revin, dar cei din jur m-au convins ca merita.

Se pot inchiria biciclete, pe toata insula sunt piste. Sunt si cateva sate unde centrul aminteste de un muzeu al satuli. Uite aici cateva info https://www.texel.net/en/tips-for-an-amazing-summer-on-texel

 

Singurul inconvenient a fost ca am asteptat la feribot aprox o ora deoarece era foarte aglomerat. 

 

Nu pare chiar greu de ajuns acolo pentru noi. E cam o zi de mers de la prietenii nostri din Danemarca. Si e fix ce imi place cu natura si diverse activitati recreative. Plus nisip fin bonus. Numai vremea sa fie buna.

Oricum suna foarte tentant. Mersi mult  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca generatiile de azi sunt mai sensibile emotional.

Sunt mai vulnerabbile. Pentru ca sunt mai extrovertite si se expun mai mult.

Si ce e mai cool in ziua de azi decat sa ranesti  in punctele nevralgice?

 

La copii din jurul mau vad multa grija in exprimare si la anumite detalii. Si multa empatie la generatiile de azi.

 

In nici un caz jocuri stupide gen baietii frecau fetele pe obraji cu bulgari de zapada. Ocazie cu care mai si puneau mana pe ici pe colo. Sau tras de pe tine pantaloni de trening in jos. Asa ceva iese complet din discutie pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

detached vad ca e la case si cam inteleg ca ar insemna ca sunt impartite sa locuiasca doua familii, sau oricum ceva de genul.

pe mine ma intereseaza un apartament cu 2 camere, ambele cu intrare din hol. in romana ii zice decomandat, camerele nu comunica intre ele.

sper ca intelegeti la ce ma refer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La copii din jurul mau vad multa grija in exprimare si la anumite detalii. Si multa empatie la generatiile de azi.

 

In nici un caz jocuri stupide gen baietii frecau fetele pe obraji cu bulgari de zapada. Ocazie cu care mai si puneau mana pe ici pe colo. Sau tras de pe tine pantaloni de trening in jos. Asa ceva iese complet din discutie pe aici.

M-am referit la cu totul altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pinguini (plini de bonheur, sper)!  [:)]

 

Aproape am ajuns la zi cu cititul despre voi, am aflat ca perfectiunile gemene de Laura au intrat unde voiau (si ii felicit din suflet), ca Velvet incepe un capitol nou (Felicitari!), si ca multe dintre voi va plimbati, mai departe sau mai aproape de casa.

 

Imi pare tare rau ca n-am reusit sa va vad, Mihaela si Antmil - sper sa existe o data viitoare, si sa iasa mai bine!  [flo2]

Felicitari si proaspatului tatic Winston!

 

Imi aduc aminte pe sarite, din lunile in care n-am mai scris, asa ca imi cer scuze daca am mai uitat din news-uri.

 

Si vacanta noastra a fost anulata, asa ca avem toti o stare.. de nestare. Pe vremea asta am fi fost la Budapesta, pregatindu-ne de Viena, dupa ce copiii ar fi stat o luna la ai mei, si i-ar fi serbat ziua de 60 de ani a lui taica-miu - ehe.. bine ar fi fost. Noroc ca avem Skype si Facetime, si am putut sa ne prefacem ca suntem unii cu altii, peste mari si tari, desi senzatia de lipsa ramane.

 

Ai mei amandoi abia asteapta sa inceapa scoala, sub orice forma, oricum ar fi. La Flavia, care trece in anul 3 de liceu (a 9-a cum ar veni), o sa aiba doua zile online, trei la scoala. La Felix, care incepe clasa a 4-a, nu ne-au zis inca dar ne-au spus sa nu cumparam uniforma, rechizite, nimic, pana nu ne anunta ei - suna a limbo ca pana acum, dar om vedea  [alcool]

 

 

In rest, nu am nicio noutate, am intrat sa va salut, sa va "vorbesc", si mai ales sa va urez o vara minunata  [:X]  [flo2]

Pe curand!  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...