Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

 

 

Lara[/b], bine ai venit pe ghetar. Testul este: sa ne zici ce procent dintr-un ghetar are nevoie un pinguin ca sa bea un mojito in India

 

Buna Ioana, ma bucur de cunostiinta! O sa iti raspund ca in India : "Da" :))

Tara Galilor e superba, noi inca nu am ajuns dar am o colega Welsh care imi arata poze si imi povesteste mereu.. si fiindca ii e dor de casa m-a invatat sa injur in Welsh ca o birjarita :))

Ca sa ii intorc favorul o sa ii spun si eu cum il cheama de fapt pe labrador :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle ma bucur sa aflu mai multe despre tine!

Fiica mea are 11 ani si este in primul an de middle school si baietelul are 9 si e in grade 4. Ne inarmam cu rabdare ...cu orgajizarea e mai greu pt ca lucram full time. Eu m-am intors la birou pentru o perioada..deci nu va fi usor. Imi pare foarte rau pentru mamele care trebuie sa renunte la serviciu pentru a sta acasa cu copiii :((

 

Ella, Laura..superbe pozele! Poate trebuia sa fi vizitat mai mult inainte sa plec din RO...

 

Imi pare tare rau pentru cele care ati ratat vacante - si noi am renuntat la una in Iunie si nici in Septembrie nu imi fac sperante. Noroc ca am fost in ianuarie si in martie, ne-am intors chiar cand se inchideau granitele aici.

 

Amina, unde in Rusia vroiai sa mergi? Eu am locuit 3 ani la Moscova.  Rusia e o tara foarte faina, mai ales ca turist :)

 

Otilia, nu stiu ce sa zic de tari arabe. Am locuit cu parintii cand eram mica intr-o tara araba. De atunci numai in vacante. Cred ca e vb. de altcineva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

Am admirat pozele din vacanțe. Superbe poze, superbe locuri, să vă fie de bine!

Silvi, eu am întâlnit termenul „partly interconnected” pentru apartamente semidecomandate, (am întâlnit termenul pe un site de închirieri cândva).

Lara_c, bun venit pe ghețar. Wow, India, atât de exotic!
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Glimmer, multumesc! pana la urma termenul asta l-a gasit si colega mea si am ramas la interconnected si am si explicat exact catae camere, cate dormitoare...sper sa fie ok.

multumesc tuturor pentru sfaturi...problema e ca sunt diferente intre tipurile de apartamente de la noi si din alte tari.

 

Miha, eu observ o schimbre foarte mare la tine, o perioada erai foarte pesimista si negativista iar acum esti mereu zen. imi place ca ai gasit echilibrul si te invidiez prieteneste pentru zillele tihnite si pentru timpul pe care il ai pentru tine. [flo2]

Diana doar se muta sau are de gand sa se casatoreasca? esti soacra dupa pandemie?

 

Ella, ma bucur sa citesc ca a fost doar o tamponare usoara. v-am admirat pozele! sa va fie de bine!

 

Monica, bravo fetelor! intotdeauna e loc de mai bine dar eu zic ca e ok...bine macar ca au avut parte de o competitie. isi doreste si C dar nu stiu daca se va mai organiza ceva.

 

Laura, ce locuri frumoase. v-am admirat pozele si mi-am notat, poate ajungem si noi, candva. in grecia nu va mai incumetati sa plecati?

 

Lara, fetita ta e de aceiasi varsta cu fetita mea cea mare. ea trece clasa a V-a. mi se pare tare dificil sa va tot mutati, anglia, rusia, india...dar si foarte interesant. eu m-am nascut, am crescut si traiaesc in continuare in acelasi loc...asadar, stilul vostru de viata e pentru mine sf si cu atat mai mult imi place sa te citesc! spor la munca si un an bun copiilor la scoala! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, da m-ai prins ca iau notite. Desi la cum e situatia acum prevad ca maxim putem merge prin Insulele Feroe sau Groenlanda. Destinatii din acestea unde e putina populatie si frig  [:D]

 

Auzi dar de ce faci atata curatenie? vine soacra in vizita?

De cand cu virusache e simplu sa refuzi vizitatori in casa. 

 

Stan e dragut sau te sperii de el noaptea prin casa?

 

Monica, felicitari fetelor pentru rezultate. Important e ca au participat si cel mai important este ca sunt sportive. Sportul face bine si la psihic nu doar la fizic. Le-am vazut in poze pe slabute si tonifiate sunt. Nici o burtica la voi fetele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața, doamnelor!

 

Azi mă conversez pe e-mail cu sora și fratele meu, vine ziua mamei și vrem să-i luăm ceva. Fratele meu trimite un e-mail către tata. Răspunde soră-mea, am râs cu lacrimi, vă scriu și vouă:

Sa nu astepti sa iti raspunda tata la email. Lui trebuie sa ii scrii pe whatsapp ca i-ai trimis un email dupa care ii trimiti un sms sa deschida netul ca are ceva pe whatsapp si pe urma il suni sa ii spui ca are ceva pe sms, whatsapp, email.

Pentru a fi sigur ca ajung repede informatiile ii scrii mamei pe whatsapp.  Raspunde foarte prompt.”  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Ioana, noi vineri ne-am topit in Londra la 38 grade, dar se simteau ca vreo 50 cred. Cuptor a fost, oribil!  [smulgpar] Cica mai vine un val de canicula la sfarsitul asta de saptamana, fa plan de plaja! 

 

 

 

M-am uitat de luni la cazare sa mergem in vestul Galeziei: nimic! Mai era cate o camera de 2 pers, am gasit la 3 hoteluri. Si de 4 pers am gasit la un hotel, dar foarte scump. In rest nici macar la han, B&B, cottage de inchiriat nu am gasit. Asa ca o sa stam la plaja de la noi. 

 

Voi fugiti pe undeva? Macar la Lido ala din nord? Sau e aglomerat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, da, Monica, am citit despre fetele tale și chiar țineam să le felicit, dar, până să scriu, am uitat. [batcap]

Și de ce voiam musai să zic ceva... pentru că mi-am amintit cât „te” citeam că atâta am căutat în copilăria fiică-mii să o dau la un sport și nu am găsit nimic care să se potrivească cumva cu orarul ei. Faptul că nu am căutat cu mai multă insistență o soluție e unul din regretele mele ca părinte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...