Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza! 
 

Sunt de dupamasa doua zile...e bine ca pot dormi dimineața. Sunt tare obosita in zilele in care ma trezesc la 6.20, sau și mai și la 5.20...

 

Velvet da, sa ascult valurile, e una din lucrurile pe care le iubesc cel mai mult. Toamna când e vânt și nu e încă foarte rece, îmi place sa merg pe malul marii, sa ma bată vântul, sa simt mirosul valurilor și zgomotul lor. E terapia mea preferata. 
 

Silvi, Diana se cunoaște cu prietenul ei de curând. Deocamdată se muta cu el ca sa vadă cum merge sa fie împreuna :). Da, soacra de pandemie :)). Ar fi ceva. Nu au gânduri de căsătorie încă, sunt prea tineri (el e cu un an mai mic) dar dacă se va întâmpla vreodată, pandemia a fost motivul, clar. 

Merg sa îmi savurez cafeaua pe terasa! 
 

Zi frumoasa 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! 

 

Ella, super vacanta voastra! Ma bucur pentru tine ca ai reusit sa iti revezi parintii in primul rand, sa reintalnesti oameni dragi. 

 

Fleur, faina tare vacanta voastra, am vazut pe fb poze, frumoase locuri si s-a vazut ca va simtiti bine. Pana la urma cred ca pandemia asta a adus multor romani din diaspora ocazia sa faca vacante altfel decat vizita anuala in Romania. Cred ca e cumplit de greu sa nu iti vezi parintii, familia ramansa in tara. Dar a dat multora ocazia sa se bucure de o vacanta adevarata, in locuri noi, frumoase. Si acum vorbesc si din ce am vazut la prietenii mei, nu doar ce din scrieti voi pe forum.  

 

Ziki [pup] bun revenit!! 

 

Mihaela, imi place si mie ce povestesti, cum e viata ta in ultima jumatate de an. Mare lucru sa ai timp pentru tine si pentru ce iti face placere. 

 

Monica, bravo fetelor sportive! 

 

lara, la ce viata prin multe tari povestesti ca ai si ai avut, sincer, ma intreb cum de scrii atat de bine in limba romana. Voi in casa vorbiti romaneste? E greu cu copiii si scoala online, sunt de acord cu tine, mai ales cand sunt asa mici. Mai vroiam sa te intreb, daca nu sunt prea indiscreta, in ce domeniu lucrezi de ai ocazia sa te muti prin atatea tari? 

 

daniela, imi place cum comunicati la voi in familie  [pk]

 

silvia, nu mai mergem in nici o Grecie, e mult prea complicat. Imi pare tare rau de copii, ca asteptau vacanta asta de vara si meritau din plin sa se balaceasca, sa se distreze si sa se relaxeze dupa cat au tras in ultimul an. Dar, asta e ...

 

shtrumph, [pup] mai da-o'ncolo de curatenie! Vine cineva in inspectie ? Relaxeaza-te si bucura-te de zilele de vara. La iarna o sa iti para rau! 

 

Roxana, cum e in concediu? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Otilia, o sa pun poze, tre sa le descarc ca majoritatea sunt in telef lui B (ne-a fost frica pe plaja cu 2 telefoane, asa ca l-am sacrificat pe al lui).

 

Daniela, ce fain e filmuletul ala [il]. Ce se mai intampla cu campurile, stiu ca era cam prapad de la seceta, s-a mai rezolvat?

 

Laura, fain pe unde ati mers. 

 

Ella, ce peripetie cu accidentul. Bine ca sunteti toti ok. 

 

Ziki, salutari de peste balta.

 

Viv, sa fiti bine amandoua. 

 

Velvet, ce se mai aude cu mutarea? Ai reusit sa transporti lucrurile sau inca nu?

 

Rox, cum e la plaja?

 

Strumphi, cum au iesit muffins? Daca vrei o a doua opinie la CTC, arunca una aici.

 

Silvi, nu stiu cum se zice la decomandat. Semi-detached (casa) este ca in anuntul asta: 2 case care au un perete comun (https://www.steventon-estates.co.uk/2-bedroom-semi-detached-property-for-sale-the-elcot-barley-meadows-worcester-wr8-id-BRR-GMH10A7EJ7) Daca vrei sa pui apartam de inchiriat pe undeva in engleza, incearca sa incarci un releveu, ca ala e cel mai clar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, este încă secetă mare pe câmp :((((, al meu mai are doar floarea soarelui, la grâu și orz a depus cerere pentru calamitate (sumele nu se cunosc, nici nu se știe când se vor da - ministerul zicea finalul lunii august; om trăi și om vedea). Pentru floarea soarelui ne-ar trebui niște ploaie, dar nu se întrevede nimic :(((.

 

Filmulețul mi-a plăcut tare mult și mie, Federer este ”molto gentile”  [il] , ca să o citez pe una dintre adolescente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-s foarte nervoasa.

Dar rau!

 

CCS e atat de nervos si frustrat (se simte  vinovat ceea ce e o prostie mai mare decat catedrala neamului) ca nu a apucat sa ne ofere tot confortul de vara de care avem nevoie din cauza pandemiei, incat atunci cand vorbim ma descurajeaza.

Si dat fiind situatia asta de rahat, sunt nevoita sa tac, sa trec cu vederea si asta imi smulge cu brutalitate zeci de ani din viata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Amina, unde in Rusia vroiai sa mergi? Eu am locuit 3 ani la Moscova.  Rusia e o tara foarte faina, mai ales ca turist :)

 

 

 

Lara, bun venit printre noi [pup]

 

excursia trebuia sa fie St. Petersburg si Moscova. La St. Petersburg am mai fost acum 13 ani, cand m-am angajat la firma la care lucrez (acolo era sediul general, si era perioada faina cu traininguri fata in fata, nu ca acum, pe skype [:)] ), dar Moscova n-am apucat s-o vad. de fapt scopul principal era sa vedem noptile albe.

 

(iar daca vezi ca cineva imi spune Mianna, tot eu sunt [:I] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...