Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hahaha Ok. Așa mi-a zis colegul meu, așa v-am spus și eu vouă :)). Oricum nu știu ce sărbătoare e Eid :). 

E ca povestea din Vechiul Testament

Comemoreaza supunurea lui Avraam (Ibrahim) fata de Alah.  De dragul lui Alah, Avraam a fost de acord sa-si omoare fiul dar cand il pune pe altar si scoate  cutitul Alah ii trimite  un berbec sa-l sacrifice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tine de preferinte. Macar pre acreala exista o solutie, ptr alcool, nu prea.

 

Nu reusesc sa ma loghez de pe mobil, asa ca va pun deocamdata poze cu trandafiri taiati, i-am luat din gradina ca se flescaiau de la ploaie, asa macar in casa ma bucur de ei.

post-96777-0-19333600-1596632276_thumb.jpg

post-96777-0-70910400-1596632283_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv  [:-)))] ma gadeam ca e mai usor...nervi de otel ii/va doresc.

 

Eu mi-am luat eugenii din tara...mama ce bune sunt...sunt cu mult mai bune ca in copilarie...au mult rom  [:D] am luat 2 pachete pt mine si un pachet pt fratelo...daca stiam ca sunt asa de bune, luam mai multe...ma aprovizionez la iarna.

 

Am luat multe si pt fratelo, plus pt socrela...Marco i-a dus ieri sacosa cu : vin, palinca de prune din Maramu, visinata facuta de ai mei, zacusca, mustar Bunica, miere de salcam (vecinii din dreapta noastra au stupi si ai mei iau miere de la ei), salam sasesc (i-a placut mult anul trecut, asa ca i-am mai luat 2 bucati), usturoi si ardei iuti din Ungaria si bomboane austriece (celebrele Mozart, cu fistic)..mi-a multumit si mi-a zis ca Marco era precum Mos Craciun  [:-)))] si mi-a spus ca se bucura mult din cauza carnatului  [:D] care e salamul sasesc...nu stiu de ce-i zice carnat, ca el e salam toata ziua  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am amuzat copios de asta: https://www.youtube.com/watch?v=V9gkYw35Vws

 

E un 'serial' de cateva episoade de cate 5 minute care parodiaza soap-operas. Smecheria este ca a fost filmat la IKEA in California, fara ca cineva sa isi dea seama (angajati, ceilalti clienti). Se si vad niste oameni intrand si iesind din cadre. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elvetia a actualizat mai devreme lista tarilor de risc, care impun carantina de 10 zile, incepand cu 8 august...e si Romania pe lista...si Spania...seful meu ar veni pe 8 din Bilbao, dar dupa-masa..carantina e de pe 8, la ora 00.00...i-am scris acum, sa vad ce va decide..eu oricum am stat saptamana asta acasa..si cred ca stau si saptamana viitoare, poate merg o zi, mai spre sfarsit.

 

Daca nu stai in carantina cand vii dintr-o tara de risc, amenda e de 10mii franci. 

 

Noi am primit acum mesaj de la executive board, cum ca putem lucra in continuare de acasa..si ca ne ramburseaza banii pe scaune ergonomice si monitoare performante..se gandesc la sanatatea noastra si ne multumesc pt efort.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, cum mai e domnisoara ta? [flo] A plecat in vacanta? Voi mai mergeti undeva? 

 

Mulțumesc de întrebare, e bine, pe cât se poate, făcând chestii, cum le zice ea „de nevacanță”.

Nu a mers nicăieri până acum, deși intenții au existat, și nici noi. Dar vrem să mergem câteva zile la mare, la niște amici care au camere de oaspeți.  Și o să meargă și fiică-mea și îl invităm și pe boyfriend, să fie toată lumea mulțumită :))

 

Apoi mai vedem, nu știu dacă noi vom mai merge pe undeva, fiică-mea e posibil, depinde cum se aliniază astrele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...