Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Să corectez că Ottawa e în Ontario. De fapt sunt două orașe lipite, Ottawa în On și Gatineau în Quebec. Mulți locuiesc în Gatineau (unde s chirii mai mici și costul vieții în Qc în gen mai mic) și lucrează în Ottawa ( impozite mai mici, salarii ceva mai mari și multe joburi la guvern, fiind capitală).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, te aș cita dar nu pot.

 

( Oare cei ce administrează forumul realizează că majoritatea îl accesează de pe mobil? Și că nu mai merge nici o funcție de editare citare emoticon etc în varianta mobil? Și cu asta închei că iar mă enervez).

 

Și eu sunt în perioada iute: ardei iuți murați, maioneză picantă. Culmea că și fi miu a început să mănânce iute, îi dă cu lapte rece după...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mă bucur că ai tăi sunt bine. Cine s au testat, cei din America sau cei din țară?

 

Poate deschid și saudiții mai devreme traficul aerian. Situația e în continuă evoluție, se mai pot schimba decizii.

 

Mă uit la știrile din Liban și mă îngrozesc. După ce că situația mondială e așa cum e, s au mai trezit și teroriștii acum. Cică explozibilul ar fi fost furnizat de aici din Quebec, nu pt a fi folosit ca explozibil bineînțeles.

Am o colegă din Liban cu care mă înțeleg bine, mi e și frică să o întreb de familia ei de acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioana, tu ai gaz sau electric? (Mi-ai facut pofta cu cartofii, dar la inductie nu stiu daca merge wok)

 

Otilia, voiam sa iti zic ca imi pare rau ca nu ai trecut si prin sude de Suedie, mi-ar fi placut sa ne cunoastem!

 

Merge chiar și wokul de la IKEA pe plita cu inducție. Nouă ne place în cel Le Creuset care e un fel de ceaun.

 

Să știi că și eu m-am gândit la Suedia. Am și scris pe aici. Am salvat un hotel recomandat de tine, aproape de podul spre Danemarca. Noi am parcat mașina în Grenaa și de acolo se poate lua feribot către Suedia. Iar când am plecat am trecut prin Frederikshavn și am văzut că e feribot către voi de acolo. Dar atunci nu aveam voie. Era pustiu oricum în port. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, te aș cita dar nu pot.

 

( Oare cei ce administrează forumul realizează că majoritatea îl accesează de pe mobil? Și că nu mai merge nici o funcție de editare citare emoticon etc în varianta mobil? Și cu asta închei că iar mă enervez).

 

Eu citez de pe mobil. Pot șterge din mesaj, pune emoticoane. Setezi versiune integrală. Altă opțiune e să introduci tagurile html dacă alegi să scrii în versiunea de cod. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, bine ca v-ați întors la timp în Elveția. 

https://stirileprotv.ro/stiri/international/inca-o-tara-impune-carantina-sau-autoizolarea-timp-de-10-zile-pentru-romani.html

 

Fleur, la noi încă n-a apărut teoria despre teroriști legata de explozia din Liban. La TV toate știrile prezintă varianta exploziei nitratului de amoniu depozitat de 6 ani în zona portului, în condiții necorespunzătoare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...