Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

ma doare capul rau, cred ca de la presiunea atmosferica sau oboseala ca iar m-am trezit la 5  [batcap]  ori poate pentru ca tocmai mi-am facut o pofta si am cheltuit un pumn de bani? Nu, nu pe peste! [:-)))]  Nu am mancat peste, am ramas cu pofta-n cui. Eu vreau crap, dar mai ales peste de ala mic de se face crocant cand il prajesti. Yum! [pofticios] Precum aici nici o sansa de asa ceva, m-am razbunat pe portofel.  [fri]

 

Azi ar trebui sa avem 30 grade dar acum e gri si ploua marunt ca prin sita. Acusi iese soarele si ne prajeste. Maine cica 34 grade?! [fal]

 

La 2 pm mergem in parc sa ne vedem cu niste copii sa se joace mandra. O sa iau patura de picnic si o sa stau la umbra daca o fi asa cald cum zic astia la meteo. Nu am facut plan de weekend, dar Miss ma tot ameteste ca balacitul ei ca vrea in Cotswolds sa se scalde iar in apa rece de parau, ca o sa fie foarte cald.  [alcool]   Om vedea, ma mai gandesc si daca o vrea Mr. sa conduca 3 ore dus, alte 3 intors intr-o zi. E obosit rau, dar el sigur nu o sa spuna nu ca doar ii face toate poftele. 

 

Cam atat ca ma doare capul rau, vad stele verzi. Ma duc sa imi mai fac o cafea si poate trece si durerea de cap. 

 

O zi frumoasa!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E cald, cald, cald. A mai dat o briza seara dar tot ne-am perpelit toată noaptea. Plus, dorm fără CPAP și ma obosește. Recepția la telefon e in salturi căci au fost lovite de vant și cell towers. 

 

Se pare ca o sa dureze mai bine de o săptămâna situația așa ca mai avem de tras. 
 

Cumnata este soția fiicei soacrei (amândouă sint doctori in psihologie, cumnata este și Dean la facultate unde e cel mic al meu). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

antmil, sanatate multa soacrei si cumnatei! Putere si moralul sus , sa poata duce lupta!!  Sper sa se rezolva cu electricitatea si sa reintrati pe fagasul normal. 

 

roli, ia baietii sa te ajute! La pus in cutii, carat lucruri de colo-colo, eu zic ca te poti baza pe ei. Spor la treaba la toti 4! 

 

Si la noi e cald tare zilele astea. Azi e la mine prima zi de lucru de la biroul nou. E ok, imi place. Am copaci la geam si e umbra si bine. Bianca e plecata de marti la Iasi, sta la matusa'sa cateva zile. Au fost la mall, in gradina botanica, stau pe netflix, baga inghetata si barfe (sora mea e in concediu saptamana asta, nu are copii, sotul ei lucreaza in Anglia, e singura si ii prinde bine compania fiica'mii) . Rares sta pe calculator cu un prieten , online. Muncesc amandoi sa contruiasca nu stiu ce, se lupta cu dinozauri, strang resurse, isi fac case si se ascund cand vin altii sa ii atace.

Aseara am iesit toti trei o ora cu bicicletele. Am vrut sa ajungem la lacul cu lebede de la Pangarati, am luat-o pe strazi laturalnice, nu pe soseaua aglomerata. Dupa ce am urcat vreo 3 dealuri am declarat ca mai am nevoie de niste antrenament si ne-am intors acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, sanatate multa cumnatei si soacrei si voua putere sa le sustineti moral!

 

Lara, bine ai venit! Ma bucur ca la tine e liniste, o parte din vecinii mei indieni sunt tare galagiosi. Joaca badminton in parcare si urla ca pe stadion( adultii nu copiii) desi teren de joaca e la 100m, fac petreceri pana la 3-4 dimineata si mai stau o ora in fata usii de vorba...d’astea. Am si vecini indieni care sunt linistiti, cred ca depinde de bagajul educational al fiecaruia.

 

La noi cald, aveam in plan sa mergem la o ferma la cules de afine dar e mult prea cald. Stam la umbra si spre seara dam o fuga la mare.

 

Copila a primit cartile, trebuie sa ne apucam de invelit, fratiorul inca nu le-a primit dar a zis ca nici nu le simte lipsa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul   lucreaza la o firma care produce dezinfectant, deci cu profit frumusel in perioada asta, a primit un buchet de flori, ciocolata si o zi libera.

Avea birou deja amenajat acasa ( lucra cand si cand de acasa) dar e in mansarda si trebuie sa achizitionam aer conditionat. Si-a mai achizitionat un monitor mai mare...frumos ar fi fost sa-i deconteze o parte din cheltuieli, zic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Eu urmaresc aici: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea?fbclid=IwAR1tCEyBt0Bwbot4JszSeRf07TDWZOpkxxSymisE639_wOImYlcuHmTYENQ

Acum o săptămâna Spania era la vreo 20...Suedia la 35. Noi scădem de la o zi la alta, toate țările cresc. Spania însă exponențial... 

 

Anglia conduce si la cazuri si la morti :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...