Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

 

 

Anglia conduce si la cazuri si la morti :(

 

Te-ai uitat bine Ioana? Eu văd ca Ro conduce detașat, dacă nu socotim Luxemburg, care e o mâna de oameni. La morți UK e pe poziția doi, o împarte cu Bulgaria. Însă cum spuneam, Spania urca foarte rapid. Deja e aproape ca Ro și acum o săptămâna era jos de tot...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Velvet, ma bucur pt tine  [pup] si sper sa ne vedem in decembrie.

 

M-am uitat de monitoare de 27", cred ca iau un samsung curbat...la scaune sunt in dilema, sunt ft multe...am vazut unul pt sef care mi-ar place  [:D] asa il cheama : fotoliu/scaun pt sef...ca parca tb sa fii sef ca sa stai pe el  [ph34r]

La noi cam 90% din angajati au lucrat acasa din martie, asa ca banca a economisit multi bani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marco a auzit diverse melodii romanesti la Orsova si acum ne chinuim sa gasim interpretii  [zirea] pe cativa i-am gasit, de altii nu dam...face download la cantece, ca sa le ascultam in masina...ii place mult muzica romaneasca...si dupa ce termina in septembrie cu examenul la franceza, se apuca de romana...i-a promis si mamei  [ph34r] sa-l vad acum...voi vorbi doar in romana cu el, asa il oblig sa invete. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici la mine nu merg butoanele. Varianta mobil folosesc și eu. Am și renunțat sa mai intru ca ma enervam inutil.

 

La noi e cam dezastru...sintem de ieri fără curent. Ne-a lovit furtuna rau de tot. Mai mult de jumătate din oraș nu avem curent, semafoarele nu merg (clar), mii de copaci smulși și rupți - niște scene apocaliptice prin cartier. Murim de cald. Avem generator dar nu tine decit frigiderele (ale noastre doua și unul al vecinului - am aruncat un prelungitor peste gard și pentru ei sa nu piardă toată mâncarea - si mai merg telefoanele la încărcat. Nu merge pentru aer condiționat. Internet nu exista. Telefoanele merg greu probabil pentru ca e rețeaua încărcată. 

 

Soacra pe moment e bine. Însă cumnata a fost diagnosticata cu alt cancer agresiv ... așa ca acum avem doua bolnave de cancer in familie și precauții la maxim. 

 

In rest...ce sa mai zic? 

 

 

Ant, imi pare rau sa aud ca treceti prin asta. Mai am o prietena mai jos de voi care la fel e fara curent si apa pentru 2-3 zile. Ei au si o fetita de 18 luni. Sper ca lucrurile sa isi revina la normal repede.

 

Multa sanatate soacrei si cumnatei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la naprapat. Oh ce dureri. Sper sa ajute. M-a ibtrebat dacă e Ok sa îmi pună ace și am zis da, apoi a început sa mi se facă rău, simteam ca leșin și am oprit-o. Nu știu dacă mai am curaj :). Am mai făcut acupunctura și nu am avut probleme. Nu știu ce m-a apucat acum. Mi-a adus apa sa beau și mi-a trecut. Ma gândeam cum leșina pe la noi la recoltări pacientii (zilele trecute a fost un băiat tânăr), credeam ca eu am depășit :)). Am leșinat și eu de câteva ori, chiar când eram studenta aici și aveam laborator de recoltări, am făcut cu schimbul doi câte doi și colega mea nu mi-a nimerit vena, a început sa caute și atâta a fost! :)) 

 

Pana la urma n-am gătit. Copiii s-au dus la plaja cu părinții lui C, au mâncat mic dejun la 11. Mai este mâncare in frigider, sa mănânce Silvia când vine acasa. Eu mi-am luat momo, sunt tare bune.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Momo_(food)

 

Avem un nepalez care are un food truck și am mai luat de la el. Delicioase! 
 

A mai mâncat cineva? 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

ma doare capul rau, cred ca de la presiunea atmosferica sau oboseala ca iar m-am trezit la 5  [batcap]  ori poate pentru ca tocmai mi-am facut o pofta si am cheltuit un pumn de bani? Nu, nu pe peste! [:-)))]  Nu am mancat peste, am ramas cu pofta-n cui. Eu vreau crap, dar mai ales peste de ala mic de se face crocant cand il prajesti. Yum! [pofticios] Precum aici nici o sansa de asa ceva, m-am razbunat pe portofel.  [fri]

 

 

Cam atat ca ma doare capul rau, vad stele verzi. Ma duc sa imi mai fac o cafea si poate trece si durerea de cap. 

 

O zi frumoasa!  [flo2]

 

Sper sa iti treaca repede capul. [grup]

 

Ce ai cumparat? [flirty]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si de la mine. Azi si maine sunt in focuri si la propriu (e canicula mare) si la figurat (am de impachetat tot magazinul, de carat, de eliberat spatiul). Si trebuie sa fac asta singura. Dl. sot e si el in focurile predarii la un proiect important, mare, greu, cu multe sedinte online care il scot din ritm...doarme 4 ore / noapte de vreo 2 sapt.

De saptamana viitoare ne vom ocupa de ceva mai frumos si relaxant, sper!

 

Spor la munca! Te ajuta baietii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...