Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

Miha, nu luati si cainele cu voi? Noi mergem la o plaja unde au voie cainii liberi toata ziua...daca exista un rai al cainilor imi imaginez ca arata ca aceasta plaja. La fiecare pas gasesti mutrite fericite si jucause.

 

Mianna, vacanta frumoasa!

 

Strumph, si mansarda noastra transformata in birou e tot cuptor. Nu stiu ce o sa facem de luni cand se termina vacanta., cred ca adoptam metoda Sophiei cu picioarele in apa rece. Pana vara viitoare musai sa ne punem aer conditionat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marion oh nu, W e Corgi, trebuie sa știi ce temperament are un Corgi :)). Nu sta in loc, el vrea sa meargă, sa descopere, sa cunoască. 
Prietenul Dianei are un câine jumate Shitzu, jumate Lasha Apso. Mai, ăla a stat toaaata ziua pe plaja, liniștit, a dormit, a făcut și baie...pai pe W nu o sa îl văd niciodată așa :)). Mai ales dacă sunt alți câini...Never! Deci nu, nu e Pt plaja. El e Pt pădure, alergat, plimbat.  
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, e drept ca nu am vazut Corgi, dar nici in parcuri sau paduri nu am vazut. In schimb sunt foarte multi Border Collie cu care al meu se impaca de minune...el incearca sa ii prinda iar aia probabil ca isi imagineaza ca e oaie. Pe cei de marimea lui ii cam ignora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion da, depinde foarte mult de rase, sa se înțeleagă. W nu se înțelege deloc cu Collie, avem doi in vecini. Dar sunt Collie, nu Border. Nici cu Esther, cateaua prietenului Dianei nu s-a înțeles :). Adică W o provoca non-stop sa se joace/alerge, iar E voia doar sa lenevesca :). In schimb cu mama puilor lui, maaaaamaaaa ce de joaca și veselie a fost când a fost aici! S-au întâlnit de trei ori, de fiecare data a fost la fel. Joaca pe nesaturate. Deh, aceeași rasa, aceleași gusturi :). 
In schimb se înțelege bine cu un Golden din vecini, se mai întâlnesc pe afara. Dar numai Pt ca ăla e bun ca pâinea calda. Îl lasa pe asta mic și agitat sa facă ce vrea :). 

 

In rest nu ne întâlnim cu câini la joaca, nu avem unde :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Azi la noi a fost o vreme superbà, 25-29 fără umiditate. Cum nu aveam nimic în program decât chestii amânabile gen cumpărături, ne am trezit, mâncat, băut cafeaua eu, contemplat din balcon șantierul care tocmai reîncepea pe bulevard în fața blocului și ne am cărat la plajă. Cea mai apropiată de noi, la vreo 15 min cu mașina.

Minunat a fost. Ne- am bălăcit pe săturate, este o piscină naturală acolo, apa mică pe zeci de metri. Paradis pentru copii. Nu mai fusesem demult acolo, de când s a redeschis a fost plin și am.evitat.

Azi a fost lume dar se putea păstra distanța. Copilul a stat în apă vreo 5-6 ore nu exagerez.

Nu erau deschise alte utilități decât toaletele dar a fost ok. Nu dușuri, nu restaurant, mâncare din traistă. Atmosferă boemă, un băiat a cântat la chitară...alții erau cu narghilele după ei. Se putea face și grătar în ariile de pucnic din spatele plajei, în pădure.

Foarte, foarte fain. Am venit bronzați ( băiatul roșu ca tomata pe față că nu a vrut să se dea cu spray, sper că nu a făcut insolație) și super relaxați.

Mâine treburi administrative și fotbal la prânz, duminică dacă nu plouă iar la plajă, dar va trebui să ajungem mai devreme că va fi probabil mai aglomerat ca azi ( când se atinge un nr maxim de persoane, se interzice accesul)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...