Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

 

 

Caldura mare si la noi. Si noi tot la mare, va pun poze cu 2 plaje de langa mine, cea de ieri si cea de azi (cica cele mai frumoase din Suedia). Noi vem locurile noastre unde suntem doar noi si marea :)). Acum sunt cam toropita de soare. Revin maine! Strand2.jpg Si cealalta: Yngsjostrand.jpg

 

Superb!!

 

M-as aseza pe nisipul ala fin, fara sezlong , fara cearsaf sau prosop de baie....Si nu m-as ridica vreo 3 ore..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, apa nu e ca in Grecia sau in insule. Este rece,chiar ff rece, si uneori sunt alge la mal.

Lara, ca sa ma confesez pe aici, plaja nu este favorita mea. Stiu, sunt sclifosita! :))) Nisipul ma tortureaza,nic gand sa stau fara prosop!!! Nu sunt o inflacarata a statului in apa, stam numai sub umbrela la umbra, nu imi plac locurile unde sunt oameni, eu as merge la plaja doar ca sa ma plimb, sa admir natura, sa ma inmoi putin in mare, si sa stau la umbra. Insa sotului ii place sa stea, nu sa se plimbe, sa stea la umbra, pe plaja :)) Asa ca, cum ne iubim, stau cu el :))) Dar mai mult de 2 ore nu rezist...Cand ajung acasa dupa plaja, parca as fi fost la munca in camp la 40 de grade...

Avem asa ghinion ca ni s-a stricat barca... acum ear de mers printre insule si porturi...Sotul zice ca azi o termina de reparat, sper sa o punem pe apa sapt viitoare, de o mai fi cald...

In rest, vacanta copiilor e pe sfarsite, la mine la munca reincepe agitatia. A fost atat de bine cand era liniste. Recunosc ca perioada aprilie/mai a fost cumplit de stresanta, am fost la un milimetru sa "hit the wall". Iar din Sept va fi iarasi nasol...

Pe langa asta, ii voi avea si pe ai mei aici, pe de o parte bine, dar pe de alta parte stresul cu luatul aprobarilor, acomodarea parintior intr-o alta tara, acceptarea ca vor ramane aici, etc...

Si ca sa ma laud, am cules joi niste prune de la vecini, doar 2-3 maini. Cum nimeni nu manca din ele, am facut gem de prune cu nuci, 3 borcanele. Asa o culoare si un gust....Imi vine sa mananc non-stop cu tot zaharul din el :))) Mi-e rusine sa ma duc sa mai culeg... Insa parca as mai face 3 borcane....

Sa aveti o duminica umbroasa si linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Foarte faine pozele cu plajele, cele de la Anja par chiar exotice!

 

Aseară am ieșit cu niște prieteni și pentru că eram mai mulți de patru ne-am așezat regulamentar la două mese și am discutat de la 2 metri :). Pe bucățica noastră de terasă eram doar noi, deci n-am deranjat pe nimeni. M-a dezamăgit în schimb procentul celor care nu purtau mască când se plimbau prin zona de lângă (pietonal, centru vechi), erau cam 50%, deși regula aici este că în spații aglomerate trebuie purtată masca chiar și în spații deschise.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut și eu, nu din concediu, ci din izolare. La soțul meu la serviciu au făcut teste de sars-cov2 și vineri a aflat că al lui este pozitiv. Am mers eu și fiică-mea de urgență vineri să facem teste. Și ambele au ieșit negative. How cool is that?
Nu mai stau să vă zic ce nebunie e cu instituțiile statului...
Soțul meu a trebuit să meargă la spital, nu are nici urmă de simptome, e internat în zonă de asimptomatici. I-au făcut ieri radiografie și ceva analize, dar cică abia luni le va interpreta medicul. S-a nimerit și aiurea în we, când nici iarba nu crește. Abia așteaptă să poată ieși din spital, apoi pleacă și el în altă izolare.
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, sănătate și sa iasă soțul cât mai repede din spital. 

Urmărește totuși în zilele care urmează, dacă apar ceva simptome la tine sau la fata ta. Nu știu în ce măsură ați putea repeta gratuit testele, toți 3, peste câteva zile. Ți s-a recomandat izolarea la domiciliu pentru 2 săptămâni? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...