Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Au bonheur des pingouins (sans la covid)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana, testele alea nu sunt bune. Foarte multe fals pozitive. 
 

Anja, așa scrie la toate analizele. Pt ca așa e recomandat. Asta nu înseamnă ca nu se poate lua din deget. 
Exista anumite analize care nu se pot lua din deget, dacă vreți va țin un curs. :). 
 

Dar Pt covid se poate și din deget. Insista la cel care îți ia. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am avut un weekend plin si ft calduros  [:D] ieri am stat la prietenii nostri in gradina, dar la un moment dat nu se mai putea sta, asa ca am intrat in casa...am fost cu masina mea, am condus doar eu...am scos-o la plimbare...Marco a zis ca e ft multumit de ea  [ph34r] el nu a mai mers cu ea pe distante lungi...si eu sunt ft multumita de broscuta mea  [:D] chiar i-am dus lipsa cat am fost plecati...imi place sa conduc si cand nu o fac, imi lipseste ceva...am condus si in tara, dar parca nu e acelasi lucru. 

 

Azi e putin inorat, parca nu e nici asa cald...miercuri dau o fuga pana la birou, maine tb sa-l duc pe fratelo la spital, are programare la gastro.

 

O saptamana faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ft faine pozele de la mare  [il]  [il]  [il]

 

Noi suntem fani munti si lacuri  [ph34r] imi place mult cand mergem prin padure, se aud pasarile cantand, miroase a lemn...ne-am potrivit si aici...marea ne place cea cu palmieri pe plaja  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi medicii nu recoltează sânge. Nici nu sunt învățați sa facă asta. 
 

In general sunt BMA care recoltează la recoltări, in spitale sunt asistente și subasistente. 
 

Medicii recoltează lichid spinal. (Cerebrospinal?) Scuze, nu știu termenul in romană. Se recoltează din coloana și trebuie sa știi exact unde sa bagi acul. Al meu soț știe sa recolteze, dar sânge nu :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e, ca nu sunt chiar sigura ca am de ce sa imi fac testul... Am asa o banuiala... dar pt asta nu am chef sa imi ia sange din vena. Stiu ce inseamna luat din vena, ca am tot facut analize...

Ma mai gandesc, poate ca sun intai si apoi ma programez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, mai am o sora in Ro dar chiar daca as fi fost copil unic nu cred ca ar pleca. Sunt foarte legati de lucruri materiale, de casa pe care au construit-o impreuna. Renunta greu la lucruri de care ii leaga amintiri, de ex a fost o lupta sa-si schimbe masina. 
Eu sunt la polul opus, noroc ca sora-mea le seamana.

 

Frumoasa plaja si marea ta, aici nisipul e fin dar inchis la culoare iar marea e nervoasa si  are culoare de parca e murdara. Apa e aproape tot timpul rece, acum am prins cateva zile in care se poate face baie(eu, ca fii-mea face cand are 11grade)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, exact asa sunt si ai mei. II recunosc chiar si in povestea cu schimbatul masinii. Sunt legati de casa, prune, vie, gaina, catel. etc...You name it!

Au suferit si inca sufera enorm ca am plecat din tara, ca "ce bine ne-am fi realizat acolo". Tot timpul ne-au torturat cu exemplele cum altii a joburi bune in RO, si ce  bine le este...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...