Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Masti protectie Covid haioase


Recommended Posts

Nu este necesar, ofera aceeasi protectie, depinde din ce material sunt, prin unele este mai greu de respirat.

Corina, sunt adolescenti, nu ne deranjeaza ca se preocupa. 

 

Noi am primit de la primarie , sunt negre, ai mei copii le prefera. 

In Romanuia umbla mitul cum ca doar chinezariile iti ofera protectia dorita... [:D]

 

E un no go o masca din bumbac 100%... [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In Romanuia umbla mitul cum ca doar chinezariile iti ofera protectia dorita... [:D]

 

E un no go o masca din bumbac 100%... [zirea]

Eu nu am auzit de mitul asta. Nu e un mit.

 

ieri am fost la Mall, am vazut destul de multi, atentie, nu adolescenti ci oameni in toata firea cu tot felul de masti amuzante, mesaje amuzante pe ele.

 

 

Eu nu port decat masca chirurgicala. E mai ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, ce probleme au/își fac unii adolescenți. Se vede ca unii se plictisesc tare și nu știu ce sa mai inventeze.  [bang]  [bang]

E aiurea, sa stai cu doua rânduri de elastice după urechi, sa mai porți și ochelari de soare/vedere, sa ai încă un strat peste masca albastra și sa transpiri sub ele, făcând iritații sau bubițe în jurul gurii, ba chiar îți intra în gura pliurile de la cea albastra, presate fiind de masca fashion.

Convinge-ți adolescentul sa poarte mască normala, e chiar neigienic sa aibă una fashion peste, pentru ca dacă va trebui sa schimbe masca albastra pe timpul zilei, ce face, o pune pe cea textila deja contaminata/umezita, peste masca noua/curata? 

Hmm!

stii vorba aia, cand viata iti da lamai fa limonada.

aia nu, aia nu, aia nu, macar asta.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elvetienii spuneau ieri ca mastile textile nu ofera protectia dorita; ei testeaza astfel de masti si pana acum nici una nu a fost certficata. Asa ca recomanda mastile de la farmacie. 

Da, si la noi s-a spus la fel.

Dar atat timp cat indiferent din ce  e facuta ofera o oarecare bariera poti  zice  ca e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elvetienii spuneau ieri ca mastile textile nu ofera protectia dorita; ei testeaza astfel de masti si pana acum nici una nu a fost certficata. 

 

Exista productie de masti certificate in Elvetia.Sigur incep si in Franta, Germania. Oricum sunt mai bune dacat fara masca.

 

 https://www.tecindustry.ch/de/aktuelles/diverse/schutzmasken-welche-gibt-es-wo-kann-ich-sie-kaufen.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am auzit de mitul asta. Nu e un mit.

 

ieri am fost la Mall, am vazut destul de multi, atentie, nu adolescenti ci oameni in toata firea cu tot felul de masti amuzante, mesaje amuzante pe ele.

 

 

Eu nu port decat masca chirurgicala. E mai ok.

Romanii considera ca mastile textile nu-ti ofera aceasi protectie, ca si chinezariile!!Ceea ce e fals...chiar daca elevetii asa spun!! [:D]

 

In Germania mastile din material textil s epoarta foarte bine si mult si stam si am stat chiar bine la numarul de infectari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romanii considera ca mastile textile nu-ti ofera aceasi protectie, ca si chinezariile!!Ceea ce e fals...chiar daca elevetii asa spun!! [:D]

Ne poti oferi o sursa pentru aceasta afirmatie?

Nu vad cum ar putea oferi aceeasi protectie dar sunt deschisa la noi info :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne poti oferi o sursa pentru aceasta afirmatie?

Nu vad cum ar putea oferi aceeasi protectie dar sunt deschisa la noi info :)

 Crezi ca daca nu ar oferi aceasi protectie ar fi recomandate alaturi de alte tipuri de masti-chinezeriile, mastile 3 D?

 

La noi sunt acceptate si au exact acelasi rezultat ca si folosirea chinezariilor!

 

Deschide link-ul pus de Judoka , nu trebuie sa caut altceva mai departe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...