Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Masti protectie Covid haioase


Recommended Posts

Eu as purta o masca haioasa, problema e ca mereu le zapacesc, pierd, rup, uit, asa ca apuc ce gasesc la.i demana in geanta sau masina, de obicei din textil.albastru. 

Am vazut un tip la alergat cu masca adidas , din aceea 3 d, care are volum , cred ca era speciala pt alergat cumva, as incerca daca as gasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Subiectul era unde se găsesc măști haioase. Sigur pe internet dacă nu le plac cele din magazine.

Pentru că-s obligatorii au devenit practic un accesoriu de modă, deci de ce nu și-ar căuta modelele care le plac.

Aici am văzut tot felul, multe cu logo uri ale echipelor de sport preferate.

Băiatul meu chiar azi și a ales dintr un mare magazin un set de 5 măști cu imprimeuri preferate de el.

 

La noi guvernul recomandă măștile textile din minimum două straturi.

Cele medicale sunt obligarorii numai în mediul medical și în școli în anumite situații când nu se poate păstra distanța de 2m.

 

A, am văzut pe Facebook publicitate la o firmă care imprimă mesaje personalizate pe măști. Și am mai văzut măști cu fereastră transparentă la nivelul gurii dar există o controversă în privința lor, unii spun că partea transparentă nu oferă protecție și în unele magazine nu sunt acceptate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu consider eu nimic vis a vis de masti, ascult si eu sfaturile oamenilor competenti in domeniu, adica medicii. Au spus ca mastile chrurgicale oferta o protectie mai ridicata decat mastile din bumbac, care au tesatura altfel dispusa. Iar mastile din bumbac, ca protectie sunt intre mastile de la farmacie si nimic.

 

Romanii considera ca mastile textile nu-ti ofera aceasi protectie, ca si chinezariile!!Ceea ce e fals...chiar daca elevetii asa spun!! [:D]

 

In Germania mastile din material textil s epoarta foarte bine si mult si stam si am stat chiar bine la numarul de infectari.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...