Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepem scoala pe 14 septembrie...sau nu... si cele 3 scenarii in dezbatere


Recommended Posts

  • Răspunsuri 247
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

dar tu ai văzut contraargumentele ? nu a fost deloc o discuție constructiva, ci o abandonare și fără concluzie.

 

astept intai un raspuns la argumente. Dupa aceea putem discuta. Steril, avand in vedere situatiile punctuale care sunt ignorate cu gratie. Steril, pentru ca lucrurile pot evolua intr-o directie sau alta de la o saptamana la alta, in orice scoala si in orice oras. Si steril mai ales ca ai impresia ca tot ce facem pe aici este prost si incuiat. Cel putin din tonul mesajelor asta reiese. Nu e deloc o atitudine constructiva, ca tot ai adus in discutie termenul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prin reglementarile privind invatamantul online, ministerul, din ce stiu eu, sper sa nu spun o prostie, chiar a interzis express inregistrarea orelor online. (din motive de GDPR) Cred ca se pot face doar cu acordul "tuturor partilor", inclusiv parintii copiilor 

Fără nici o legătura cu covid, la fiu-miu la facultate se înregistrau in direct toate cursurile fără acordul nimănui. Apoi acele cursuri erau puse online undeva unde studenții le puteau accesa, in caz ca le-a scăpat ceva sau au lipsit de la cursul respectiv. O fi România mai catolica decit papa in ce privește GDPR?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, asa cum au spus și alte fete, ai o atitudine și un ton/stil care lasă impresia ca vrei sa stârnești cearta și discuții în contradictoriu. Poate ca în viata reala ești cu totul altfel, în discuțiile face to face, dar n-avem de unde sa știm. Însă aici, prin modul și stilul în care scrii, lași impresia ca vrei sa provoci discuții în contradictoriu, sau ca cine nu e de acord cu tine, automat e împotriva ta.

Sunt sigura ca dacă ți-ai schimba stilul de a comunica, putem avea discuții plăcute și constructive. Și chiar și atunci când nu suntem de acord unii cu alții, se poate discuta civilizat, calm, cu argumente și explicatii.

In plus, chiar dacă autocorrectul îți mai joaca uneori feste, mi se pare o forma de respect fata de cei cu care discuți, sa încerci sa ai un mesaj clar, coerent, scris cât mai corect dpdv gramatical, chiar dacă asta înseamnă să pierzi puțin timp în plus pentru a verifica și corecta textul, înainte de a-l posta. 

Nu cred ca e autocorectul de vina....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fără nici o legătura cu covid, la fiu-miu la facultate se înregistrau in direct toate cursurile fără acordul nimănui. Apoi acele cursuri erau puse online undeva unde studenții le puteau accesa, in caz ca le-a scăpat ceva sau au lipsit de la cursul respectiv. O fi România mai catolica decit papa in ce privește GDPR?

 

Letitia, este foarte probabil ca acest lucru sa fie stipulat de la inceput in contractul semnat de profesori la angajare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...