Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepem scoala pe 14 septembrie...sau nu... si cele 3 scenarii in dezbatere


Recommended Posts

  • Răspunsuri 247
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi mastile chirurgicale sunt restrictionate la anumite categorii de lucratori. Nu prea se gasesc pe garduri asa.

 

Pt scoala am cumparat copiiilor masti refolosibile, unele 3 ply cu un singur strat de material si altele cu strat dublu. Prin astea se respira mai dificil ... Mai am si unele cu instertie pt filtru N95 si filtrele respective, daca chiar de ingroasa iar treaba. 

 

Dupa 3 luni de experimentat personal cu diverse tipuri de masti, m-am oprit la cele de bumbac. cele de unica folosinta imi irita pielea si oricum nu fac nimic mai mult decat cele de bumbac.

 

Saptamana viitoare marti incepem si noi scoala. Sper sa nu avem probleme si sa nu apara infectii ... dar vom vedea. S-au publicat recent regulile cu actiunile care trebuie luate daca se depisteaza cazuri pozitive in scoli.... acu' let's hope and pray. 

 

Daca nu apar situatii neprevazute, si baschetul reincepe la finele lui Septembrie iar programul de air cadets ar trebui sa reinceapa in oct. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum este la voi la scoala? V-au anuntat cum incepeti?

La copilul meu, clasa pregatitoare, sunt 23 in clasa, vor invata toti, au spatiu suficient, scoala are copii putini. Vineri avem sedinta cu doamna, sa ne spuna mai multe, cumparam uniforma sau nu, de la ce ora incep, ce trebuie sa aiba la ei, cumparam noi masti sau au ei, dezinfectant, etc...

La copiii sor-mii, acolo unde de fapt voiam s-o inscriu si eu pe Marina dar nu am reusit, incep scoala hibrid, o saptamana online, una la scoala, sunt 36 de copii in clasa, spatiu insuficient. I-au anuntat ca au cumparat filtre uv, dezinfecteaza clasele, au masti si dezinfectant cumparat. Nu se stie inca cei care stau o saptamana acasa, cum vor face scoala. profesorii au refuzat sa fie filmati in timpul orei, sa poata vedea si cei de acasa ce fac cei care sunt la scoala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...