Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Hello,

 

nu prea am dormit azi noapte, m-a durut rau piciorul drept din sold. Nu stiu de ce de vreo 2 zile a inceput iar sa isi faca de cap. Nu era de ajuns ca mi-am busit piciorul stang in scari si mi-am invinetit aproape toate degetele, nici nu stiu cum am reusit.  M-a durut atat de rau de imi venea sa ma urc pe pereti. Au navalit astia peste mine, crezusera ca am cazut ca s-a auzit ditai busitura. Am dat repede cu mult gel de arnica si nu s-a umflat prea rau. 

 

A plouat sambata cu galeata, credeam ca ne inunda. Dupa atata caldura de vreo 3 zile ploua aproape continuu, soarele nu l-am mai vazut la ochi de joi. Vineri seara am fost la restaurant sa il serbam pe Mr. si cand am ajuns acasa am taiat tort si am mancat. Tare bun a mai fost, parca si mai bun decat cel de la ziua mea, desi facut tot din aceeasi compozitie. Delicioasa combinatia portocala si fistic. Ieri m-am urcat in pantofi cu toc, cu tot cu degete vinete si sold dureros, aveam masa rezervata de mult, am fost la pub. S-a serbat Mr. 3 zile si 3 nopti. 

 

Sophia inca doarme, nu stiu unde incape atata somn in ea. A crescut mult de cand sta acasa si nu mai merge la scoala. Neaparat saptamana asta sa ii comand uniformele ca mult nu mai e pana incepe scoala, daca o incepe... Ii e dor de scoala, de colegi, de rutina zilnica. O sa fie greu la inceput dupa jumatate de an de trezit la 10-11, dar o sa isi reintre in ritm rapid, nu am nici o grija. 

 

===

 

Glimmer, cum te mai simti? Sper ca ai ajuns la dr si ca esti mai bine!

 

Mihaela, ce fain ca aveti ajutor pe langa casa, chiar si platit   Multumesc de urari!

 

Viviana, ai reusit sa gasesti sa instalezi AC? Ce mi-a placut de Magda.

 

Ella, te mai intrebi oare de ce esti asa obosita? pai eu am obosit numai citindu-te cate faci!  Mai fa si tu o pauza, odineste-te! 

 

Marion, sper ca incep scoala pruncii cat mai curand! Au ajuns furtunile si la voi? 

 

Fleur, la voi cand incepe scoala? Cat mai merge in tabara Eric? Ma bucur ca ii place!

 

lara, sa fie schimbarea usoara!

 

Otilia, la voi cred ca a inceput scoala deja, ca parca imi aduc aminte ca incepeti cam odata cu cei din Scotia si ei au inceput saptamana trecuta.

 

Nu mai stiu ce am citit, ma incearca si o migrena pe langa durerea de sold. Sa imi gasesc ceva de treaba sa o ignor. Am de spalat si calcat o gramada azi ca tot a fost sarbatoare sambata. 

 

O saptamana buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu m-am trezit la 2 noaptea de durere de umăr. Nu puteam sa stau nicicum, sa mișc mâna...am început sa plâng de durere și deznădejde. Am coborât pana la urma in Bucătărie și am găsit voltaren tablete, am luat una și a fost mai Ok. Acum a trecut efectul tabletei și revine durerea. Mi-e și frica sa mușc mâna, deși nu ma doare așa tare acum. 
Am scris la policlinica, sa văd ce spun. Îmi venea azi noapte sa merg la urgenta. Noroc ca azi sunt liberă, am putut dormi mai mult. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna din sala de asteptate a spitalului! Pitica are o interventie chirurgicala, am stat cu ea pana la anestezie. E la o policlinica universitara, e inconjurata de studenti.
A trebuit sa venim cu 45 min mai devreme, nu avea dosar deschis si a durat pana au introdus date, facut poza etc. Au consultat-o initial studentii, s-au consultat intre ei apoi a venit medicul si a dat verdictul final. E o interventie minora dar i-au explicat fiecare pas pe care il vor face.

Am fost intrebate daca am calatorit in strainatate in ultimile 14 zile, nu stiu ca s-ar fi intamplat daca easpunsul era afirmativ.

 

Strumpf, a venit si la noi furtuna, s-a racorit, tare bine e. Sa-ti traiasca Mrs.!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri i-am vopsit parul mandrei...din nou rosu si in fata 2 suvite negre  [vampa]

 

Sambata s-a intalnit cu fostii colegii din scoala secundara...au fost la o pizzerie...pe unii nu i-a mai vazut de 2 ani...are un fost coleg polonez, el a plecat dupa cei 9 ani de scoala in Polonia, studieaza acolo..parintii lui sunt aici...acum e in vacanta, el a organizat intalnirea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nemtii spun ca majoritatea infectiilor noi provin de la intalniri/petreceri in familie, urmate de cei care vin din vacanta. 

 

Au declarat si Spania tara de risc (ft multi nemti merg acolo in vacanta), asa ca cei care se intorc, sunt obligati sa se testeze...pt ca la aeroporturi cozile sunt ft mari, i-au sfatuit pe turisti sa faca testele la medicul de familie sau centrele specializate. 

 

Politicienii nemti vor sa interzica iar calatoriile in tarile/zonele de risc. 

 

La noi ieri din 5600 de teste, 200 de cazuri noi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot scrieți de dureri, știu și eu ce înseamnă, ca ma mai doare și pe mine, de mulți ani Ba una Ba alta. Sau dacă ma lovesc/fac miscari greșite. Știu sa fac diferența între astfel de dureri și cea de acum. Asta e cu totul altfel și nu e provocată de absolut nimic. Nici măcar de antrenament căci nu am mai făcut de vreo 2 luni. Atunci nu ma durea deloc umărul și a început sa ma doară la câteva săptămâni după ce nu m-am mai antrenat. 
 

Ma îngrijorează căci nu e o doar o durere. E ceva mai mult. E cumplit. Pur și simplu îmi ia toate simțurile. Nu știu cum sa o descriu altfel. Ma doare in orice poziție, indiferent. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...