Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

ziua buna

 

de azi sunt la birou, gata cu concediul.

 

Mihaela, totusi la medic nu vrei sa mergi? ca nu e ok deloc ce spui.

 

Strumph, la multi ani cu noroc si bucurii lui Nick! sper sa treaca si migrena, si durerea de sold. si destele vinete.

 

Marion, succes la interventie mandrei!

 

Roli, concediu placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, Ba da. Am scris ca am scris la policlinica, sa primesc programare. Încă nu au răspuns :( . Aici dacă nu te trezești la prima ora sa prinzi un timp la telefon, nu ai alta șansa decât sa scrii. Dar cu problema mea mi-e ca nu ma vor primi degrabă...

 

Nu suna bine, nu e deloc bine, știu... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună după-amiaza și de la mine!

 

Marion, intervenție ușoară piticei! 

 

Strumf, am ratat să-l urez pe Mr., să-i spun să fie sănătos, fericit și iubit! [s] [s] Sper să te lase durerile.

 

Mihaela, uf, sper să-i dai de cap durerii de umăr.

 

Lara, mulțam că mi-ai adus aminte de Independence Day. Am un colaborator din India și i-am transmis ieri felicitări, a fost plăcut surpins, mi-a mulțumit. 

 

Noi am fost în weekend în București la ai mei, am stat de povești cu toții. Și vremea a ținut cu noi, a fost răcoare și bine și am stat pe terasă. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

va multumesc pentru urari. l-am serbat intai pe fratele meu si apoi pe nepotica (Maria e al doilea nume) la 9 seara inca sareau in trambulina [:-)))] si noi tot ne rugam sa intram ca ne invadase tantarii.

 

 

Strumph, la multi ani cu noroc si sanatate domnului Nick! si sper ca te-au lasat durerile ...toate [flo2] cu degete vinete si durere de sold dar aratai minunat in poze. [il] Sophia e mai bine?

 

Miha, poate iti dau timp repede si primesti si un tratament ok. [flo2]

 

am citit da daca nu am raspuns am uitat...saptamana usoara tuturor!

eu in continuare sunt la sauna...cica vine toamna asa ca nu mai are rost sa repare sistemul de racire [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Stumph, la multi ani ptr Mister! [artif]

 

Ant, am pierdut poza cu catelul dar ma gandesc ce mutrite au daca le arunci mingea in apa si ei nu-s interesati.

 

Miha, fain cu Silvia ca ajuta, chiar si contra cost. Imi pare rau sa aud de durerile pe care le ai.

 

Viv, nasol si cu Vf si cu dealerul. Un fel de 'sa ne multumesti ca ai venit la noi in magazin'.

 

Marion, sper ca ati trecut cu bine peste interventie. Multa sanatate fetitei.

 

O saptamana usoara sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Silvia a făcut treaba super! Se pricepe :). Are experiența ca au vopsit grajdul vara trecută. Chiar ii place. A dat cu ulei (la noi se tratează lemnul nevopsit cu un ulei special) lemnul de la terasa (palierul care înconjoară terasa). A făcut totul cu simt de răspundere, foarte serios. A zis ca vopsește și usa laterala a casei, deși aceea avem de gând sa o schimbam, dar poate doar la anul. 
 

Maine începe școala...prima zi merg pe rând, la deschidere. Anul ei merge la ora 14. V-am scris cred ca vor avea cursurile de la 9.30 la 17 Pt ca sa evite aglomerația pe autobuze. Fiecare elev are locul lui in autobuz (cei care fac naveta, sunt mulți) și nu stau unul lângă celălat. Restul de “restricții” le vor afla mâine. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, La multi ani cu sanatate si spor in toate lui Mr.

V-am admirat pozele pe FB, aratati minunat toti 3, m-am minunat si eu ce inalta e Sophia, ptiu sa n-o deochi!

 

Mihaela, imi pare rau ca ai asa dureri. Sigur trebuie sa existe o cauza mai profunda, sper sa nu fie nimic grav.

 

Marion, sa fie cu bine interventia.

 

Ella, succes in noul an scolar nepotului, sa se adapteze rapid, si Marciei. E ultimul an la ea?

 

La noi s-a dus vremea de plaja, avem ploaie doua zile si apoi se raceste. am dus baiatul in tabara si am ajuns inapoi acasa chiar in momentul cand incepea ploaia. Sa vad acum la intoarcere cand il iau, de obicei e un trafic infernal plus ploaie acum. Voi pleca mai devreme cu cel putin o ora si eventual mai bantui pe la magazinele din zona daca oi ajunge prea devreme. Tabara e in afara insulei intr-un oras satelit al Montrealului.

 

Am pus rufe la spalat ce le voi usca in casa, am pus la fiert o supa de linte rosie si mazare uscata (cumpar un amestec de leguminoase, vrac)

 

Si visez in continuare la plaja, poate or mai fi  macar vreo doua zile in weekend mai calde. Sambata am stat la plaja toata ziua, a fost super, desi ne-au cam mancat mustele cand statea pe prosop.

 

Sa aveti o saptamana cu spor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiu-miu incepe scoala pe 27 august, ma intreba Strumphi parca. Intr-o joi, eu luni 24 incep lucrul si luni si miercuri il voi lua la scoala cu mine ca n-am incotro iar marti trebuie sa gasesc sa il las cu cineva ca avem sedinte toata ziua si copiii personalului nu au voie in scoala. In fiecare an am problema asta si de cand suntem singuri e mai complicat. Gasesc eu o solutie, anul trecut a stat cu baiatul de 15 ani al unei colege, care nu mai e insa la scoala la mine anul asta. O sa o sun totusi sa ii propun baiatului sa stea cu al meu contracost.

E mai de incredere decat o babysitter necunoscuta ce as putea sa o angajez de pe internet. Pe el il controleaza maica-sa periodic la telefon, plus ca vine acasa in pauza de pranz, sau ma rog asa facea cand lucra si ea la scoala noastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...