Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

In Croația nu sunt plaje cu nisip :). Dar totul e superb! Noua ne-a plăcut extrem de mult. Al meu care nu vrea sa meargă de 2 ori in aceleași locuri, spunând ca sunt atâtea de văzut și de explorat in lume, mi-a sous când eram in Croația ca numai sa ii spun când vreau și plecam direct acolo. Nah, pandemia s-a pus in calea noastră, dar vor veni ele vremuri mai bune. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ieri am fost la socrii (noi si socrii avem aceeasi data la cununia religioasa)...am dus flori, cadou si nelipsitele butelii :) :) Noi le schimbam mereu buteliile la BBQ sa nu iasa ei din casa sa se expuna (fiecare dintre frati/surori au cite o sarcina). 

 

la multi ani, si voua si socrilor! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe sarite.   

Despre vacanta....sunt ametita. Croatia e fascinanta! Nu pot sa pun poze de pe tel, ca zice ca-s prea mari si nu prea stiu ce sa fac pe tel. Azi am sarbatorit majoratul impreuna cu dl. sot (adica de cand ne-am cunoscut), pe vaporul care ne-a dus pe un rai de insula. 

la multi ani! de acum puteti face ce doriti [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

nu am nimic de raportat. tot cald e in birou de lesin, fetele sunt bine, se distreaza la plaja cu dna T, dl sot munceste de zor, a terminat cu campania si s-a intors la piatra.

sper ca in week-end sa terminam cu invelitul casei de la tara, ca daca nu mi-e teama ca vin ploile si ramanem asa...

 

Marion si Glimmer sper ca sunteti bine! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi s-a racorit si tare bine este...ieri am avut 21°...a si plouat azi noapte...acum e soare, dar tot racoare.

 

E o saptamana linistita, sper sa ramana asa...nu avem planuri pt weekend, poate mergem la plimbare la lac.

 

Azi vreau sa fac tikka masala si snitzel pt mandra...trebuie sa merg si la posta, am de pus 2 plicuri cu dvd-uri...le-a dat aproape pe toate, mai are vreo 5 (din 150, ea si-a pastrat 10)...data viitoare a zis ca va cumpara doar 50...majoritatea le-a dat cadou, fetele au platit doar transportul...a zis ca decat sa stea cu 150 dvd-uri, mai bine sa se bucure si altii de ele...au fost 3 versiuni, a luat cate 50 din fiecare  [ph34r] pe cel semnat de Chanyeol l-a pus in rama (am gasit rama la Ikea  [pk] ), nu care cumva sa se strice. 

 

Nu am chef de nimic, am nevoie de vacanta  [:D] anul asta am sarit o vacanta si se simte...sper sa recuperez la anul.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, se poate dupa serviciu daca stai bine cu logistica. Pregatesc de seara gentile cu paturi, prosoape, costume, sticle cu apa, crema de soare. Si incerc sa plec la 3 de la serviciu. Ieri am plecat acasa, le-am luat si la 4 eram la plaja. 

In alta zi le-a adus sotul la mine la birou pe cele mici si am plecat cu ele de aici. A fost mai rapid asa. Dar s-a nimerit sa mearga el cu cea mare la control la ochi fix la mallul de langa biroul meu.

Chestia e ca la noi nu e soare mereu. Asa ca atunci cand este, nu e zi de ratat. Nu sunt eu singura care rupe usa. Multi fac asa. Dupa pranz se duc deja la plaja, lac.

 

Mihaela, la noi a fost mereu Voltaren cu reteta. Azi noapte l-am luat pe ultimul  [:D] . Nu stiu cum fac rost de el din nou. Se gaseste Voltarol fara reteta.

Pe mine m-a durut teribil capul peste noapte. Am zis ca am facut insolatie dar cred ca de la aerul conditionat mi s-a tras ca avea sinusurile umflate. Am avut masina in fata casei si nu puteam fara AC. Mi-a trecut cu un Voltaren si un Paracetamol. 

 

La noi se anunta ceva ploicica mai pe seara. Dar asa putin de tot. Inca ar mai merge o ora doua la plaja. Dar nu prea mai am chef. Am dormit bine dupa ce am luat pastilele. Dar am mult de lucru.

 

In concluzie mi se potriveste titlul capitolului. Inca dorm cu geamul deschis [:I] 

 

Roli, multi ani inainte cu sanatate si intelegere. Ah, si vacanta frumoasa in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata cu soare de la Londra! 

 

Am dormit putin si prost, nu din cauza de sold, dar ma cam doare in gat si urechi. Hm.. cand nu-i una e alta. Poate merge cu ignor, daca nu o dau pe ceai cu miere. Sper doar sa nu fie corona... [fri] 

 

Marion, cum e domnisoara?  [flo2]  Sper ca ati trecut ok peste operatie si sunteti acasa.

 

Silvi, imi pare rau ca inca esti in sauna. Sper sa se mai racoreasca si la voi, la noi e soare dar placut la 18 grade acum la ora asta, oricum nu arata mai mult de 23 grade azi. Perfect pentru mine, stiu ca si tie iti place toamna  [:)]  Sophia a scris scrisoare ieri, pardon ciorna. Azi trebuie sa o transcrie, sper sa ajung cu ea la posta. 

 

Mihaela, ce rau imi pare sa aud ca nu esti bine cu umarul. Sper sa poti merge azi la dr. sa vezi ce se intampla. Sper sa si mai apuci sa mergi la plaja cat mai tine la cald pe la voi. 

 

Roli, la multi ani impreuna! [fiesta]

 

Ioana, cand incepe Patri scoala? La voi la job se discuta despre intoarcerea la birou sau merge cine vrea? 

 

Viviana, ai scapat de viespi? A ajutat vreo metoda? 

 

Fleur, cat mai merge in tabara Eric? Bucura-te de soare pana incepi munca. Suna tare bine plaja, insule... 

 

Otilia, vad ca iti da batai de cap mezina.  [il] Ce fain suna plaja dupa munca... dar cred ca e obositor cand ai acasa 3 copii si mai trebuie sa faci de toate pentru toti cand ajungi acasa. 

 

Antmil, la multi ani sanatosi si frumosi impreuna cu domnul tau! [cheers] Te-ai intors la birou?

 

Rox, eu am crezut ca stai toata luna August in concediu dar vad ca deja esti pe baricade. Ti-ai incarcat putin bateriile? Pruncii tai asteapta inceperea scolii?

 

Ella, tu i-ai vopsit parul mandrei tale sau a fost la coafor? Sper ca furtuna nu a stricat colectia de umbrele  [hot]

 

Corina, ai dat examenul? Cum a fost?

 

Monica, nici mandra mea nu s-a impacat cu scoala de acasa, ei ii trebuie rutina, prof in clasa, colegi, pauze... Abia asteapta sa reinceapa scoala, de mine nici nu mai zic  [pace]

 

Ziki, cum stai cu lucrarile? Faci baie in cada pan` la Craciun ori ba?  [inbaita]

 

Daniela, ma bucur sa aud ca ai fost la Bucuresti sa iti vezi parintii. Ati facut party pentru ziua mamei?  [flo]

 

 

Multumesc doamnelor pentru urarile pentru Mr.  [pup]  Ma bucur ca v-au placut pozele si rochita mea. Sophia mi-a spus de nu stiu cate ori "mummy, you are looking amazing today" [olala] si Mr. ca ii place stilul rochiei retro si ca ma prinde. Pai daca-s vintage, cum sa nu ma prinda?  [:-)))]  Ba mi-am prins si parul ca o baba ce sunt, sa ascund firele albe care-s din ce in ce mai multe... 

 

Gata trancaneala, ma duc ca vreau sa dau cu var in baia mica de sub scari si daca nu mai ploua sa curat putin si in gradina ca dupa atatea ploi au putrezit florile si sa tund putin iarba. 

 

O zi frumoasa! 

 

[dra]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, voltarol nu este la noi :). Este însă Naproxen, dr-a a zis ca e “ruda” cu voltaren, e fără rețeta. A zis sa încerc și dacă nu are același efect, sa iau voltaren. Și ca pot sa potențez cu un alvedon (paracetamol) la nevoie, dar nu cu ibuprofen. 
 

Au trecut 12 ore de aseară de când am luat voltaren, acum ma doare tare umărul. Cam 10-12 ore are efect la mine. 
 

Eu de când am făcut insolația aia urâta de tot in SUA, nu mai merg prin soare fără pălărie, nici la plaja și nici in apa nu ma bag fără. Sunt tare mascata la plaja, cu ochelari de soare și pălărie, dar asta e. Înaintarea in vârsta vine cu multe in plus... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphita, nu mai merg la doctor, m-a sunat și am vb la telefon. Dr de la policlinica nu prea are ce sa ma consulte, ma suna mâine de la gimnastica medicală sa stabilim un consult. Ei sunt specialiștii la noi, Pt așa ceva. Eu voiam sa vb cu medicul de la policlinica in ideea ca poate ma trimite la o radiografie/tomografie. Dar încă nu. Mai trebuie studiat, poate nu e cazul. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...