Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

am uitat sa ma laud ca astazi aniversam, eu si dl sot, 14 ani de casatorie. 

nu-mi vine sa cred ca au trecut atatia ani. nu prea sarbatorim acest eveniment pentru ca vara nu avem timp, de obicei sarbatorim ziua cand ne-am cunoscut. 

14 cica e nunta de fildes

La cat mai mult aniversari! Aniversare fericita! [flo] [floare3]

 

Nunta de fildes.

 

Si noi am  aniversat pe 15 august tot 14 ani. De la cununia religioasa.

Imi spunea fii-mea ca a fost cea mai ciudata experienta a ei de copil. Sa fie de fata la nunta parintilor. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

M-a sunat FostaluiElla si mi-a spus ca veccina de vizavi de mine in diagonala, in nu stiu ce seara m-a auzit certandu-ma cu Silvia, Silvi tipa.

Io nu imi amintesc de asa ceva, am incercat sa-i spun asta si am aflat ca vecina aia are dreptate.

 

Una peste alta, mie nu imi plac lucrurile astea. Rahaturile astea, impanzite pe ulita.

 

M-a invitat pe seara la un whisky  si am  sa-i spun sa-i  transmita vecinei ca daca mai aude ceva de la mine sa cheme politia.

Si aacum numai de-a dreaqului o sa aduc craniile de la  bucuresti sa le insir pe gard.

============

 

[:-)))] 8 zile a  stat la noi un amic al fii-mii, care  e student la Regie film si noaptea au facut diverse filme noir, ca-i trebuiau pentru diverse proiecte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și Silvia mea a fost martora la căsătoria noastră. Dar din fericire nu își amintește, avea doar 6 luni :)). 
 

Am vb cu gimnastul medical. Crede ca e impingement sau frozen shoulder. Dar ne vedem marți sa ma și consulte real, așa la telefon e tare ciudat :). Am primit câteva idei de exerciții, altele :). Și sfat sa îmi așez mâna pe o perna când dorm ca sa ușurez apăsarea pe umăr. Oricum fără tratament medical cu antiinflamatoare încă nu merge. 
 

Silvia a avut ieri calarie. A venit tare incantata, i-a fost tare tare dor. Chestia e ca tipa care are caii și e antrenoare o îndrăgește tare mult pe Silvia. A întrebat-o dacă are preferința la ce cal sa primeasca. 

A cerut fostul ei cal, care de când ea nu l-a mai avut, a fost foarte greu Pt altcineva sa îl călărească. L-a primit și a zis ca parca nici nu ar fi făcut pauza, așa bine a fost. Deși avea emoții înainte :). 
 

Multi ani înainte celor care sărbătoresc căsătorii, sa fiți Fericiți! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu sint singura cu aniversari diferite. In aprilie noi am implinit 25 de ani de casatorie civila si luni acum trecuta am implinit 24 de ani de casatorie religioasa. Noi doi mereu sarbatorim pe cea din aprilie iar parintii nostri o tin pe cea din august (impartim data casatoriei religioase cu socrii mei - coincidenta). 

 

Ieri am fost la plaja...a fost o zi perfecta. Am mers intr-un "marsh" (nu-i mlastina, dar mult stuff si scoici - midii) cu paddleboard. L-am descoperit acum vreo doua saptamani. Barcile cu motor nu au voie...este un rau care se varsa in ocean si a creat un spatiu linistit, superb. Nu e voie nici sa inoti - deci doar cu paddleboard sau kayak poti merge. Nu a fost extraordinar de cald, vintul doar adia (fata de ultimile zile care ne-a cam altoit cu vant si ploaie iar). A fost cam greu de ajuns ca am "luptat" si cu refluxul...la noi este foarte mare diferenta intre flux si reflux si in unele momente este un curent foarte puternic; dar mi-am facut antrenament la brate. Aici au cuib niste egrete protejate si inca cateva pasari necunoscute pentru mine. 

 

Ma bucur la maxim de ultimele zile ale verii...o sa imi lipseasca mult timpul asta in apa. 

post-128087-0-81670100-1597840291_thumb.jpg

post-128087-0-03771800-1597840304_thumb.jpg

post-128087-0-19019200-1597840314_thumb.jpg

post-128087-0-05091100-1597840326_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și Silvia mea a fost martora la căsătoria noastră. Dar din fericire nu își amintește, avea doar 6 luni :)). 

 

Am vb cu gimnastul medical. Crede ca e impingement sau frozen shoulder. Dar ne vedem marți sa ma și consulte real, așa la telefon e tare ciudat :). Am primit câteva idei de exerciții, altele :). Și sfat sa îmi așez mâna pe o perna când dorm ca sa ușurez apăsarea pe umăr. Oricum fără tratament medical cu antiinflamatoare încă nu merge. 

 

Silvia a avut ieri calarie. A venit tare incantata, i-a fost tare tare dor. Chestia e ca tipa care are caii și e antrenoare o îndrăgește tare mult pe Silvia. A întrebat-o dacă are preferința la ce cal sa primeasca. 

A cerut fostul ei cal, care de când ea nu l-a mai avut, a fost foarte greu Pt altcineva sa îl călărească. L-a primit și a zis ca parca nici nu ar fi făcut pauza, așa bine a fost. Deși avea emoții înainte :). 

 

Multi ani înainte celor care sărbătoresc căsătorii, sa fiți Fericiți! 

 

 rotator cuff injury (leziune de coafa rotatorie) am avut eu.

A fost exact  cum mi-a spus soru-mea.  Pain killer (naproxen) si multa rabdare ca o sa treaca de la sine la un moment dat.

A durat cam 3 luni. M-am trezit ca noua intr-o zi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

rotator cuff injury (leziune de coafa rotatorie) am avut eu. A fost exact cum mi-a spus soru-mea. Pain killer (naproxen) si multa rabdare ca o sa treaca de la sine la un moment dat. A durat cam 3 luni. M-am trezit ca noua intr-o zi.

 

oooh, asta a zis naprapatul. Dar la noi toți recomanda mișcare, cică altfel nu trece la fel de repede. Naproxen iau, căci dr-a a uitat sa scrie rețeta de voltaren. Combinat cu alvedon (paracetamol). 
 

Am mai găsit in căutările mele și bursitis, nu știu cum e in romană. Poate fi și asta. 
 

Una din cele 4 :). Oricum același tratament e Pt toate: antiinflamatoare și gimnastica medicală. Masaj slab, cam atât. 
 

Uuuuf, ce rău doare... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...